Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 02.11.2006 v 01:12:42)

Sokol Protivanov hrál v roce 2004/5 krajský přebor olomoucka - bez neuvedeného posledního zápasu takto:

11. FK Šternberk 28 10 5 13 48:54 -7 35
12. Sokol Protivanov 27 11 2 14 27:36 -4 35 13. FK Hodolany 28 9 6 13 44:56 -9 33

Důležité body z horké půdy v Protivanově - Protivanov:Rájec 0:1
Hráči Rájce-Jestřebí rychle zapomenuli na nevydařené utkání v minulém kole na domácím hřišti s mužstvem Konice.Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran,hráči Rájce hráli pouze s jedním útočníkem a dobře zabezpečenou obranou.
Celý první poločas byla hra vyrovnaná,bez větších šancí na obou stranách
V druhém poločase začali domácí náporem, ale hosté kvalitní obranou odvraceli mnohé šance domácích hráčů.V 78.minutě vystřídal trenér hostí a do hry poslal Jakuba Krejčího,který se trenérovi a všem příznivcům Rájce-Jestřebí odměnil brankou v 80.minutě ,kdy po hrubé chybě domácího obránce nejprve nastřelil tyč a odražený míč dopravil napodruhé do sítě.
Domácí zahájili zoufalý nápor a nebezpečně ohrožovali branku hostí, avšak s přibývajícími minutami byla vidět nervozita na kopačkách domácích hráčů.Do konce utkání se už nic nezměnilo a velká radost byla na straně hostí.
Zápas se vyznačoval tvrdými zákroky hlavně domácích hráčů,které zvláště v prvním poločase, ponechával rozhodčí bez povšimnutí.
M.Navrátil

Protivanov je doposud mužstvem zápasů na hřištích soupeře. Tam ze 7-mi zápasů 5x vyhrál, 2x remizoval a venku vůbec neprohrál. Doma však ze 6-ti zápasů ani jednou nevyhrál, 2x remihoval a 4x prohrál a dal doma v těchto zápasech pouze 2 branky a 9 dostal!!!
Pokud z toho něco lze usoudit, pak to, že mužstvo Protivanova je na tom zřejmě dobře pokud nemusí tvořit, pokud venku je pod tlakem, hraje na brejky, které proměňuje a vozí body z venku. Pokud doma „musí“ vyhrát, musí tvořit hru, pak má problémy a neví, co má hrát. Dostává branky, proti hře „do plných“ se neumí prosadit. Navíc v tomto zápase musí chtít konečně doma vyhrát !!! A Líšeň se na hřišti soupeřů doposud nevedla také zcela špatně.
Z toho vyplývá, že nemůžeme chtít Protivanov na jeho půdě zatlačit a bezhlavě útočit tak, aby se bránil a podnikal brejkové protiútoky. Naopak, je nutno nechat Protivanov stejně jako Konici doma kombinovat ve středu hřiště, pozorně a zodpovědně bránit, soupeře nepustit do žádné šance a sami z rychlých protiútoků udeřit. Pokud Protivanov nevstřelí např. do poločasu branku, bude muset doma hru přece jen trochu otevřít a pak se naskýtá možnost z rychlých protiútoků domácí zaskočit a odvézt alespoň bod, popřípadě i více. Ale pokud domácím umožníme dosáhnout brzy vedoucí branku, jen těžko se bude utkání obracet, neboť pak bude moci soupeř hrát jako venku, bránit a podnikat rychlé protiútoky a tom je nejlepší v celé divizi !!!
Takže je třeba dokázat taktickou vyspělost. Soupeře nechtít zatlačit do jeho vápna, vytvářet a pálit gólové šance, ale soupeře „nechat hrát“ po povinu hřiště a z první šance udeřit. Všechna mužstva, která jela na půdu nováčka s pokorou, uspěla. Doufám, že Líšeň nebudu první mužstvo, které „pojede“ pro 3 body a stane se prvním mužstvem, které v Protivanově prohraje a bude libovat, jak soupeř neměl proti Líšni skora žádné šance, ale bohužel vyhrál!!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:42