Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 19.10.2006 v 00:46:09)

Boskovice byly prvním soupeřem Líšně po postupu do krajského přeboru na podzim 2003 - Boskovice zvítězily na domácí půdě.
V příští sezoně se karty otočily:
So 18.09. 2004 16:00 SK Líšeň - SK Boskovice 2:1 (1:1)
So 30.04. 2005 16:30 SK - SK Líšeň 1:5 (0:3) a Líšeň postoupila do divize a Boskovice
11. SK Boskovice 30 10 8 12 34:50 -7 38
V další sezoně:
3. SK Boskovice 30 16 7 7 69:37 10 55 a po odmítnutí Mokré postoupily do divize.

Před sezonou se obě mužstva utkala v poháru:
23. 07. 2006, 14:49:55 Boskovice - SK Líšeň 3:0 (1:0)

Branky:37´ a 90´ Havlíček, 78´ Janíček K.

Sestavy: Boskovice – Čech, Doležel, Janíček J., Ducháček, Martínek, Václavek, Janíček K., Havlíček, Martínek, Vykoukal, Preč

SK Líšeň – Plchut, Buchta, Chládek, Čampa, Pecha, Oprchal, Sehnal, Šudoma, Kameník, Herman, Polák

Utkání,které se hrálo za velkého vedra začalo hned od začátku zostra a domácí uviděli žlutou kartu za ostrý faul ze zadu na Poláka. Naši hráči odpověděli stejnou mincí a v páté minutě byl odměněn žlutou kartou Pecha. Po té se na krásném boskovickém trávníku začal konečně hrát fotbal a první střelu na branku si v patnácté minutě připsali domácí. Od této chvíle přebrali naši hráči iniciativu, která však nevedla k vážnějšímu ohrožení branky domácích. Ve třiadvacáté minutě měli naši chlapci možnost přímého kopu s optimální vzdálenosti šestnácti metrů po faulu na Poláka, ale Oprchal těsně minul. Dvacátá čtvrtá minuta přinesla odvážný průnik mladého Hermana, ale jeho přihrávku domácí obrana na poslední chvíli odvrátila. V době kdy jsme hru ovládali tak se k nádhernému sólu rozběhl domácí Havlíček a ranou od tyče dostal v třicáté sedmé minutě domácí do vedení 1:0 a tímto výsledkem i první poločas skončil.

Druhý poločas začal drtivým tlakem našich fotbalistů, ale bohužel střídající Jaroš své dvě možnosti neproměnil a ani Polák se Sehnalem ztroskotali na výborném brankáři domácích. V šedesáté šesté minutě trenér Líšně Bohumil Smrček zariskoval a poslal do hry další dva náhradníky Maruše a Fárníka. Druhý jmenovaný si po dvou minutách na hřišti bohužel zlomil ruku a naši chlapci museli dohrávat v deseti. Za této situace nesložili zbraně a vypracovali si další dvě šance,které však neproměnil. Domácí hráči se snažili udržet svůj jednobrankoví náskok, který v sedmdesáté čtvrté minutě zvýšil Kamil Janíček a v devadesáté pečetil výsledek druhým gólem v utkání Havlíček.

10. kolo
Vyškov - Boskovice 1:2 (1:1), Havlíček, Václavek.

Čech - Horák, Pavel Martínek, Janíček, Stříž -Vykoukal (73. Doležel), Lukáš Martínek (89. Štrof),Václavek, Preč -Pavel (81. Šafařík), Havlíček

Hosté byli zřejmě ještě v šatně, když po centru Hanuse poslal Vyškov ve 2.minutě hlavou do vedení Mašlej. Mohlo být ještě hůř, o čtyři minuty později hlavičkoval Kolár jen těsně mimo Čechovy branky. Pak se již hra vyrovnala, Preč šel z úhlu na Trnavského, ale ani nadvakrát nezakončil.Ve 21.minutě znovu slabě střílel Preč a o minutu později se krásně z 25 metrů trefil do šibenice Havlíček a vyrovnal. Ve 31. minutě unikl Havlíček, předložil míč Pavlovi, ale tomu míč v šanci odskočil. Za minutu hosty podržel Čech, když chytil bombu Mašleje z hranice vápna. Poté ještě hlavičkoval mimo domácí Pospíšil.
Do druhého poločasu vstoupili domácí hlavičkou Prachaře mimo.Ve 48. minutě se už skóre měnilo, když po přiťuknutí od Havlíčka se z 20 metrů opět do šibenice trefil Václavek. Poté bylo hostů na hřišti plno a domácí zůstali jako opaření.V 59.minutě minul Pavel po kombinaci s ečem. S přibývajícím časem se hosté stále více soustředili na uhájení vítězství. Domácí hrozili nákopy a centrovanými míči, ale větší šanci si nevytvořili. Na druhé straně Havlíčkův trestný kop chytil Trnavský. V hektickém závěru byl po dvou žlutých kartách vyloučen domácí kapitán Prachař. V nastavení mohl pečetit vítězství Šafařík, ale sám před odkrytou brankou trefil na čáře stojícího obránce. Zápas přiblížil trenér Milan Strya

4. Líšeň 5 2 2 1 7: 3 8

Jedná se o utkání dvou vyrovnaných soupeřů, kdy Líšeň je v současné době lépe postavená v tabulce, ale případné vítězství Boskovice znamená výměnu obou celků co do postavení v tabulce. Boskovice doma ještě neprohrály a dostaly v šesti utkáních jen 4 branky. Ale na druhé straně doma 4x remizovaly i když s velmi silnými soupeři. Doufám, že Líšeň stejně jako v poháru „nezačne drtivým tlakem“ a výsledkem nebude stav 3:0 pro domácí a Havlíček nezvýši svůj počet 6-ti vstřelených branek v sezoně. Fotbal se nehraje ani na „drtivý tlak“, ani na „držení míče a krásu“, ani na „šance“, ale jen a jen góly. Takže je potřeba vzadu hrát jistě a vpředu proměnit první šanci, kterou si mužstvo vytvoří. Jedině tak je možno myslet na alespoň remizu na horké boskovické půdě ! A pokud si chceme udržet šanci hrát o přední místa tabulky, je třeba v Boskovicích bodovat. V případě porážky klesne Líšeň pravděpodobně na 8. místo!!!! A to by po posleních dobrých výsledcích byla škoda.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:42