Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 11.10.2006 v 00:46:33)

Něco málo z historie našeho dnešního soupeře:
HORÁCKÝ FOTBALOVÝ KLUB je pokračovatel veškerého fotbalového dění v Třebíči a považuje se za právního pokračovatele FC Slavia Třebíč a fotbalového oddílu TJ BOPO Třebíč. Vychází z historie Dělnického sportovního klubu Třebíč, který byl založen v r. 1910. První nadšenci v DSK Třebíč si jistě tehdy nepomysleli, že dávají základ klubu, který přetrvá léta a významně se zapíše nejen do sportovního dění, ale i historie města. Samostatný fotbalový klub, jako nástupce všeho fotbalového dění v Třebíči vznikl 1.1.1992 pod názvem FC Slavia Třebíč. Hned v prvním roce své existence se zdařil postup do divize, která se pak hrála čtyři sezóny. Nejlepšího umístění dosáhla Slavia v prvních dvou sezónách, ve kterých obsadila šesté místo. V ročníku 1994/95 však přišel sestup do župního přeboru a dochází ke sloučení s dalším třebíčským klubem SKP Gevin Třebíč.
Od roku 1995 působila Slavia v župním přeboru. Po průměrných třech sezónách přišel výkonnostní obrat, způsobený především nástupem nového předsedy klubu ing. Jiřího Křivana a trenéra Radovana Zemana. Výsledkem bylo druhé místo v ročníku 1998/99 a především v následující sezóně postup do divize, ve které jako nováček obsadila Slavia výborné 4. místo. Významným mezníkem v historii i v rozvoji třebíčské kopané se stal rok 2001. Představitelé FC Slavia Třebíč a TJ BOPO Třebíč se dohodli na vzájemné spolupráci. Cílem této spolupráce bylo dosáhnout v roce 2002 sloučení obou subjektů a vytvořit tak předpoklady pro postup do vyšších soutěží ve všech věkových kategoriích. V důsledku těchto změn došlo k vytvoření společných družstev ve všech kategoriích. A tato spolupráce přinesla výsledky hned v následujícím ročníku 2001/2002. Společné družstvo žáků hrající pod hlavičkou BOPO Třebíč se probojovalo do finálové skupiny moravskoslezské žákovské ligy a společné družstvo dorostu vybojovalo postup do II. dorostenecké ligy, která je druhou nejvyšší soutěží v České republice a nejvyšší na Moravě. Mužstvo mužů obsadilo v moravskoslezské divizi výborné páté místo. „A“ team Horáckého fotbalového klubu Třebíč je tradičním účastníkem moravskoslezské divize skupiny D a pravidelně v této soutěži dosahuje horních příček tabulky. Nejvydařenější sezónu hráči zaznamenali v soutěžním ročníku 2002-2003, kdy do posledních kol soutěže bojovali o postup do III. ligy.
Kádr a realizační tým dnešního soupeře
Brankáři: Koubek Petr, Rousek Miroslav
Obránci: Vejmelka Michal,Václavek Miloš,Plocek Tomáš,Anděl Jan, Heres Jakub
Záložníci: Ošmera Michal, Votava Jan, Smažil Pavel, Pekárek Jaromír, Křivánek Michal
Útočníci:Řezáč Miroslav, Koníř Ivo, Řezáč Martin, Durda Radek, Novák Rostislav Trenér: Pavel Němec(odvolán po minulé prohře?) Asistent trenéra: Milan Dvořák Ved.mužstva: Miroslav Gardoň Lékař: MUDr. Kucharský Jiří

Diváků: 250

Sestava Líšně: Plchut - Staněk,Cupák,Široký - Polák(71.Horký),Kameník,Farník,Páviš,Oprchal - Sehnal,Jaroš(71.Polínek)
Lavička: Vích,Pecha,Čampa,Polínek,Horký

Do Třebíče jsme přijeli povzbuzeni třemi body z minulého týdne a též s Miroslavem Staňkem, který musel zaskočit z „B“ mužstva za zraněného kapitána Čampu.
V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, územní převahu a ani řadu rohů jsme ke vstřelení gólu nevyužili. Nejblíž ke gólu měl asi Oprchal. To když ve 30.minutě vypálil z vápna Jaroš, brankář jeho střelu vyrazil před sebe, ale těsně před Oprchalem ji ještě stihl napodruhé spacifikovat. Největší šanci Třebíče jsme paradoxně připravili my! V závěru poločasu, po jednom z mála rohů domácích, odvracel Cupák hlavou do břevna.
Ve druhém poločase jsme jakoby na hřišti nebyli. Vůbec se nám nedařila kombinace, záloha přestala fungovat. Jediný kdo snesl přísnější měřítko byl Sehnal, ale sám na všechno nestačil.
V 65.minutě přišlo potrestání. Nakopnutý míč nedokázala naše obrana odvrátit, toho využil domácí útočník, kterého musel v poslední chvíli faulovat Cupák. Nařízenou penaltu proměnil Koníř.
Jedinou naši větší příležitost měl v 80.minutě Polínek. Po hrubce brankáře,ale netrefil ze 40. metrů odkrytou branku.

Poslední utkání Třebíče:
10. kolo MSD, sk. D
HFK Třebíč – SK ROSTEX Vyškov 1 : 3 (1 : 1)
Branky: 45. Křivánek – 28. Prachař, 76. Kollár, 86. Pospíšil
Sestava HFK Třebíč:
Koubek – Vejmelka, Václavek, Plocek, Anděl, Pekárek, Křivánek, Votava (74. Havránek), Smažil (62. Řezáč Martin), Durda, Koníř.

Vyškov se v Třebíči hned od první minuty představil jako zkušený, agresivní a dobře bránící soupeř a domácím nedal vůbec nic zadarmo. Přesto to byli domácí, kteří se dostali jako první do vyložené šance, to když Durda ve velkém vápně pěknou přihrávkou našel volného Koníře, který se dokázal ještě parádně uvolnit přes jednoho hostujícího obránce, ale jeho umístěnou střelu hostující gólman Kollár bravůrně vyrazil na rohový kop. Hned v 25. min. hosté museli pro zranění hostujícího brankáře sáhnout ke střídání a Kollára nahradil náhradní brankář Trnavský. V 28. min. hosté využili prvního vážnějšího zaváhání domácí obrany, to když z hranice šestnáctky vystřelil hostující Kollár, ale jeho střelu stačil ještě zblokovat Václavek na břevno a následně rohový kop. Jenže rohový kop hosté dokázali stoprocentně využít, to když si na centr nelépe naběhl Prachař a hlavou nedal Koubkovi šanci – 0 : 1. V poslední minutě prvního poločasu se domácí dostali ke standartní situaci, kterou zahrával Durda. Ten ve velkém vápně našel volného Koníře, jehož střelu hostující obrana pouze zblokovala k dobře postavenému Křivánkovi, od něhož se míč odrazil do branky – 1 : 1.

Domácí si hned od úvodu druhého poločasu vytvořili územní převahu, ale střely Koníře i Votavy skončily mimo hostující branku. Stejně tak dopadla i standartní situace po faulu na Smažila z 25 m, kterou zahrával domácí Durda. Hosté se vážněji prosadili až v 76. min. a hned gólově, to když po zaváhání domácích si za jejich obranu naběhl Kollár Michal a z těžkého úhlu překonal Koubka – 1 : 2. V 78. min. byl vyloučen hostující Donneberger za faul ze zadu na domácího Plocka a domácím se tak naskytla výhoda o jednoho hráče navíc. Tuto šanci však Třebíč nedokázala žádným způsobem využít, naopak trpěliví a zkušení hosté v závěru utkání dokázali ze standartní situace rozhodnut o výsledku utkání, to když se přesně trefil Pospíšil – 1 : 3.

15. Třebíč 4 0 1 3 5: 10 1

Brankářská rošáda Líšeň - Slavkov (Sedmidubský z B Líšně do A, Plchut z A Líšně do Slavkova a Kučera ze Slavkova do B Líšně) prospěla všem stranám. Slavkov ve třech utkáních neprohrál a získal 7 bodů, Líšeň A ze 4 utkání získala 10 bodů a B muži Líšně v posledním utkání také vyhráli venku na 4. mužstvu tabulky.
Naproti tomu Třebíč se trápí, v 10 utkáních jen 2x zvítězila (ale vždy doma!), venku získala ve čtyřech utkáních jen jeden bod.
Jenže podle doposud nepotvrzených zpráv Třebíč před utkáním v Líšni vyměnila trenéra Němce a doma Líšeň zase tak moc neumí. Tyto skutečnosti dělají z utkání vyrovnanější duel, než postavení mužstev v současné tabulce. Ale při odpovědném výkonu a hlavně proměnění prvních šancí v utkání (ne vytvoření, ale proměnění !!)by mělo vést k vítězství Líšně. Ovšem Třebíč nemá co ztratit a pod novým trenérem (?) budou všichni hráči podávat výkon na 150 % a s tím se musí počítat a dokázat vyrovnat. Bylo by škoda ztratit body v takovém utkání a přijít o výbornou čtvrtou příčku v tabulce !!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:42