MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z vebu Vel. Meziříčí

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 30.09.2006 v 11:24:19)

Představujeme našeho dnešního soupeře:
SK Líšeň

A jak se daří našemu soupeři v tomto ročníku?
1. kolo: Líšeň – Žďár 0:0
2. kolo: Rousínov – Líšeň 1:0 (0:0)
3. kolo: Líšeň – Hartvíkovice 4:2 (3:1), branky: Pecha, Polák, Jaroš, Oprchal
4. kolo: Mozkovice – Líšeň 1:1 (1:0)), branka:Sehnal
5. kolo: Líšeň – Hrušovany 0:1 (0:0)
6. kolo: Vyškov – Líšeň 0:0
7. kolo: Líšeň – Žďár 3:1, branky: Oprchal, Jaroš, Dufek
8. kolo: ČAFC – Líšeň 0:4, branky: Polák, Vlček, Oprchal, Sehnal

Poslední zápas Líšně:

ČAFC Židenice Brno - SK Líšeň 0:4, branky Líšně: Polák, Vlček, Oprchal, Sehnal. Podle slov našeho trenéra, který se byl na ČAFce podívat to byl klasický zápas podzimní ČAFky, která s omlazeným týmem nestačí na své soupeře. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, Líšeň ještě mnoho dalších šancí „zazdila“. Ty tam jsou vyhecovaná derby, jaká si diváci pamatují z minulých sezón.

Ke samotnému utkání:
Líšeň je v tabulce šestá, o bod před námi. V tabulce domácích zápasů je na 3. místě a nečeká nás jednoduchý zápas. Loni jsme tam prohráli 3:2, když jsme nedokázali pokrýt jejich pohyblivé hráče a nevyvarovali se našich obvyklých chyb v obraně. Staněk sice snížil a vyrovnal, ale agilní Farník se krásně trefil z dálky a jeli jsme domů bez bodu. V rámci předlouhé zimní přípravy jsme u nás v Meziříčí na umělé trávě neuvěřitelně otočili zápas z 0:2 na 3:2, ale v jarní odvetě jsme jen remizovali 1:1, když nás Líšeň zvlášť ve druhé půli zmáčkla a jen neuvěřitelně špatná koncovka, zejména Mariána Lacka, ji připravila o všechny body.

Líšeň hraje velmi dobrý, kombinační fotbal, v útoku spoléhá na kanonýra Jaroše, který ovšem nezáří tak, jako loni na podzim, ještě v dresu ČAFKy, odkud v zimě přestoupil do konkurenční Líšně. A tak ho zatím doplňují a zastupují útočník Sehnal a záložník Oprchal. Podle našich informací je špílmachr brněnského klubu Radim Farník zraněný a k utkání asi nenastoupí. Mohli bychom napsat „zaplať pán bůh“, ale spíše je to škoda, jeho umění a krásné střely zvedají domácí diváky ze sedadel a přitahují je na stadion. Ten líšeňský můžeme našim soupeřům jen závidět, zázemí pro fotbalisty i pro diváky je na velmi vysoké úrovni. I proto každou druhou sobotu odpoledne přichází diváci v hojném počtu na pěkný fotbal, za přáteli na pivo a na párek do velmi příjemného prostředí.

Doufejme, že naši hráči přispějí svým výkonem k tomu, aby líšeňští diváci odcházeli s pocitem, že viděli špičkový divizní fotbal. Na rozdělení bodů však už má každý ze soupeřů jiný názor ! Ten z webovských stránek SK Líšeň si přečtěte: „Velké Meziříčí staví své úspěchy na dvojici Hort - Staněk. První jmenovaný tvoří hru a „Koler“ Staněk úspěšně zakončuje. V obraně sice odešel GebreSelassie, ale přišli Galia a Pernica, takže tým není oslaben a je po zásluze v popředí tabulky divize D. Vše záleží na tom, jak se podaří Líšni uhlídat výše jmenované hráče, kteří pravidelně rozhodují o výsledku utkání. Věřím tomu, že Líšeň „přečte“ spolupráci Hort - Staněk a potvrdí zlepšující se formu v domácím prostředí !!!“

Utkání začíná v 15:30 a bude ho řídit tato trojice rozhodčích: HR - pan Tomáš Malý z Klokočova, AR1 – pan Radim Duda z Frýdku - Místku, AR2 – pan Tomáš Krasula také z Frýdku - Místku. Delegátem utkání je Ing. Jaroslav Šula z Třebíče.

Příprava FC Velké Meziříčí na utkání:

Z anglického týdne máme zatím jednu výhru (Vyškov 2:1) a jednu prohru (v Zábřehu 0:2). Po vyhraném nedělním utkání s Vyškovem jsme prohráli v Zábřehu, hlavně proto, že jsme opět nestříleli branky. V prvním poločase měli vyložené šance Němec (nastřelil protihráče), po něm Pokorný (nastřelil spoluhráče), Staněk (nezpracoval dobře míč) a Smejkal (trefil jen pravou tyč). Ve druhé půli zahodili svoje šance Mucha (z hranice šestnáctky přestřelil), Staněk (hlavou neumístil a minul) a Průša (z trestného kopu dal půl metru nad). A tak se nesmíme divit, že jsme odjeli z prázdnou. Když na hřišti prvního týmu nedáme 7 šancí a uděláme dvě chyby v obraně, zkušený soupeř bere vše. Co nám je platné, že se všem v Zábřehu „ten fotbal líbil“.

Našim problémem je koncovka. Hra není špatná, s vyjímkou zápasů s Vyškovem, proti kterému je těžké tvořit a v Hartvíkovicích, kde jsme až příliš chybovali v rozehrávce, jsme odehráli velmi slušné partie. Na hráčích je vidět, že se jim nový styl, který jim ordinuje Zbyněk Zbořil, dostává „pod kůži“. Ale tabulka našich střelců je výmluvná: Staněk 8, Pokorný Fr. 2, Galia 1. Ostatní nic. Nejde nám to, prostě to tam nepadá. I kanonýr Staněk, přestože vévodí tabulce střelců divize D není vždy úspěšný. Přitom kolik bychom mohli mít bodů, kdyby jsme se trefili z vyložených šancí na začátcích utkání ? V Rájci nepřekonal v prvním poločase domácího brankáře 2x Staněk, v Hartvíkovicích šel Staněk sám na Chalupu, s Morkovicemi střílel do brankáře Smejkal levačkou a Staněk „koníčkem“, Hort do břevna, v Hrušovanech Pokorný netrefil z malého vápna, Němec dalekonosnou bombou minul a Hort nepřehodil brankáře, o zápasu v Zábřehu jsme již psali.

Chceme-li bodovat, chce to jednu jednoducho věc: dát nějaké branky. Jedna by asi nestačila, zápas na nulu neumíme, jen proti slabé ČAFce se nám to povedlo. A tak nezbývá, než našim hráčům popřát, ať jim zakončení v Líšni vyjde, rozšíří počty hráčů se vstřelenou brankou a zvednou si tak sebevědomí, bez kterého se střelec neobejde. Líšeňští se zaměří na hlídání kanonýra Staňka, tak ho bude muset někdo z týmu zastoupit. Vynikajících hráčů na to máme dost ! Na druhou stranu, na Staňka už si dávalo pozor mnoho týmů a přesto se dokázal prosadit.

Jak bude asi vypadat naše sestava?

Přemysl Pernica už začal s tréninkem, přesto se o jeho nasazení rozhodne až těšně před zápasem podle jeho okamžitého stavu. Jinak jsou všichni zdraví, až na Františka Pokorného, který má drobné problémy s kolenem, přesto by měl do utkání nastoupit.

Padrnos – Mucha, Gália, Špaček (Pernica), Krejčí – Smejkal, Průša, Hort - Pokorný Fr., Němec L. - Staněk.

Líšeň je velmi silný soupeř, přesto si znovu věříme a myslíme si my i trenér, že bodovat se tam dá. Potřebujeme jen trochu štěstí a bude to dobré. Ale tomu se jde naproti poctivým, bojovným a zodpovědným výkonem. Takže hoši: Jedeme, jede, jede Velmez !!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:42
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.