Branky: 45. a 56.Jaroš,49.Polák,60.Cupák,68.Farník,
Fauly: 13:11
Rohy: 4:8
Diváků: 650
Sestava Líšně: Plchut - Čampa,Kameník,Cupák - Polák,Farník,Pecha86.Široký),Páviš(89.Chládek),Oprchal - Sehnal,Jaroš(79.Horký)
V neděli jsme odehráli velice důležité utkání tzv. o šest bodů na půdě ČAFC Židenice. Hrálo se pro židenický fotbal netradičně v neděli odpoledne a zápas byl vyvrcholením oslav 100 let(někde píší 85 let) fotbalu v Židenicích.
Od prvních minut bylo vidět, že si jsou mužstva vědoma důležitosti zápasu,a tak se do ofenzivních výpadů moc nehrnuly. Domácí si nevytvořili žádnou kloudnou šanci a našim příležitostem chyběla finální přihrávka. První poločas byl tedy ve znamení vzájemného oťukávání.
Do druhého poločasu jsme měli zabijácký vstup. Ještě ani nedošli trenéři z kabin na střídačku a bylo to 0:1. Bývalý hráč Čafky, Jaroš, který neskrýval před utkáním mírnou nervozitu se perfektně uvolnil a z 10-ti metrů zakončil přímo do rohu Lengálovy branky- 46´0:1. Jarošovi střela tak sedla, že míč zůstal zapasovaný v horním rohu. O tři minuty namazal opět Jaroš Polákovi a ten se nemýlil 49´0:2. Během prvních pěti minut druhého poločasu bylo po zápase, protože domácí byli totálně opařeni a nedokázali se na nic zmohnout. V 56.minutě dovršil svoje galapředstavení Jaroš. Tentokrát se trefil z vápna přesně k tyči 0:3. Po třetí brance z nás spadl poslední zbytek nervozity a fotbal jsme si začali užívat…Akce střídala akci a do konce utkání jsme přidali další 3 branky. Hlavou se trefil obránce Cupák -0:4,pak Farník z trestného kopu-0:5 a půltucet branek završil Sehnal 0:6,kterého do šance krásně vybídl patičkou Farník.

Řekli po utkání:
Josef Hodeček(trenér ČAFC: Chtěl bych popřát soupeři, že nás jednoznačně přehrál.

Bohumil Smrček(trenér SK LÍšeň): Po první půli se kluci zklidnili, dali si míč do nohy, byli důslední v koncovce. Vítězství jsme si zasloužili, mohlo být i vyšší.

13. Líšeň 3 0 2 1 1:2 2

Novodobá historie utkání Líšeň - Čafc od roku 2003, současné postavení Čafc v tabulce a průběh a výsledky podzimní části svádí k podcenění soupeře.
Vždyť
- od roku 2003 Líšeň v šesti zápasech neodešla ani jednou poražena, skore 16:3 ve prospěch Líšně a 16 bodů
- poslední utkání Líšeň na půdě soupeře Líšeň vyhrála 6:0
- v sedmi dosavadních utkáních Čafc nezískala ani bod, má průměr více jak tři obdržené branky na utkání a méně jak půl vstřelené branky na utkání
- před sezonou odešel jediný střelec ČAFC Zavřel do Rousínova, Papas do Rájce, Pernica do Velkého Meziříčí, ukončili hostování Ryšánek, Grmela, Trnavský, Lengál a přišli mladí a méně zkušení hráči.
To jsou fakta, která mohou vést v myšlení hráčů a vedení k jedinému - tady se nemůže prohrát !!
Pokud s tímto vědomím k utkání nastoupíme, dočkáme se překvapení na náš účet. Zatím byla Čafc vždy favoritem, Líšeň hrála velmi odpovědně a protože je to derby, vyhrával papírově slabší soupeř, protože měl větší vůli po vítězství, hrál disciplinovaně a odpovědně. Žádná serie však netrvá věčně a v derby nevyhrává vždy papírově silnější soupeř !!!!
Věřím, že vedení i hráči přistoupí k zápasu ještě odpovědněji než jindy a soupeře nepodcení. Ve čtvrtek 10:30 hod. (to je opravdu začátek na ČAFC) hrajeme nejen divizního přeborníka Brna, ale hlavně o to, jestli budeme i nadále balancovat těsně nad sestupovími příčkami nebo se propracujeme do horní poloviny tabulky. Bylo by doslova ostudou utkání podcenit a ztratit v něm body. Podle dosavadního průběhu soutěže nás ČAFC není schopna porazit, porazit se můžeme pouze sami !!!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:42