Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 05.09.2006 v 16:54:50)

TJ CUKROVAR HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
Počátky vzniku fotbalového oddílu jsou datovány rokem 1924. Zakládající člen Sokola a Sportovního klubu kopané se jmenoval Josef Futera.Mužstvo se skládalo z místních nadšenců.Od konce 2.světové války byli řadoví členové doplňováni fotbalisty z místního útvaru pohraniční stráže.Pod názvem ,,Rudá hvězda Hrušovany nad Jevišovkou“ se hrávalo do roku 1989.Největším úspěchem byla účast v 1.B třídě.Po roce 1989 jsme začali tvořit nové mužstvo bez opor z pohraniční stráže.V roce 1994 jsme vybojovali postup z III.třídy okresního přeboru do okresního přeboru Znojemska.Rok 1998 znamenal návrat do 1.B třídy.Po roce působení v této soutěži byla svépomocí a zčásti firmami vystavěna víceúčelová stavba zahrnující v sobě kabiny,sprchy,klubovnu,ubytovnu,technické zázemí a nezbytnou restauraci.Více jak pět let se odehrávaly zápasy na travnaté ploše.V roce 1998 bylo vytvořeno mužstvo přípravky, v roce 1999 postoupili žáci do 1.B krajské soutěže.V roce 2002 Hrušovany A postupuje do 1.A třídy.Přebudovávalo se záložní hřiště.Rok 2003 byl nejúspěšnějším rokem z celé historie.

Klusák Koch (88´Petr Spišiak) Hrdina Chýla
Vlček Spišiak Pavel Pavelka Pechal 73´Pavelčík)

Dohrávané 4. kolo divize D, jaro 2006
TJ Cukrovar Hrušovany nad/Jev. : SK LÍŠEŇ 1:2 (0:2)
Branky:63.Pavel Spišiak(pen.) - 27.Jaroš,36.Sehnal
ŽK:Vlček,Pavelčík - Polínek
ČK: Polínek
Rozhodčí: Monček - Ondráš,Ogrodník
Delegát: Šimon
Diváků: 200
Sestava Líšně: Pchut - Čampa,Kameník,Cupák - Polák,Farník,Páviš,Pecha,Oprchal - Sehnal,Jaroš(73.Polínek)
S novým coachem,novou náladou a obrovskou chutí konečně přetrhnou šňůru pěti prohraných utkání v řadě jsme ve středu přijeli do ambiciózních Hrušovan, které okupují druhou příčku.
Na velmi dobře připraveném pažitu jsme první poločas začli opatrně. Drřeli jsme míč na svých kopačkách, domácí jsme do ničeho většího nepustili,ale sami jsme si také nic většího nevytvořili. Ale až do 27.minuty!!! To se konečně probudila spící růženka Jirka Jaroš. Jeho první gól v našem dresu stál opravdu za to. Z 20.metrů trefil vysoký balon levačkou přesně k tyči-0:1. O deset minut později se nedohodl domácí brankář se svými obránci čehož využil Sehnal a bezproblémů zvýšil na 0:2. V závěru jsme mohli ještě přidat třetí branku. Jaroš šel sám na obránce,ale volil místo přihrávky na volného Sehnala střelu,kterou Hrdličku nepřekvapil. První poločas byl tedy v naší režii. Hrušovany zahrozily jen jednou z rohového kopu, ale Karásek hlavou jen těsně netrefil branku.
Do druhého poločasu jsme vlétli hlavě a po dvaceti minutách to mohlo být klidně 0:5!! Jenže Sehnal a ani Jaroš svoje velké šance neproměnili. V 63.minutě přišel trest. Kameník ve vápně zbytečně fauloval neškodného útočníka a kopala se penalta,kterou bezproblémů proměnil Pav.Spišiak. Hrušovanům narostly křídla a dostaly nás do tlaku, který naštěstí v gól nevedl. V 73.minutě se stalo něco, co normální člověk asi nikdy nepochopí. Trenér ve snaze o udžení výsledku poslal na hřiště čerstvého Polínka, kerý ale během sedmi minut 2x hrubě urazil rozhodčího a poroučel se pod sprchy! Deset minut před koncem tedy silně oslabil mužstvo, které bylo pod tlakem. Jeho nedisciplinovaností jsme mohli přijít klidně o všechny tři body. Naštěstí jsme se semkli a dovedli utkání do vítězného konce.

Do Líšně přijede bez ohledu na současné postavení v tabulce velmi kvalitní soupeř. Loni ukončily Hrušovany sezonu na 3. místě. V loňské sezoně si mužstva vyhrála zápasy na hřištích soupeřů. Hrušovany nám na podzim 2005 ukázaly v Líšni velmi dobrou kombinační hru, Líšeň sice vedla Farníkem z trestného kopu po faulu na Šudomu 1:0, ale posleních 15-ti minutách Hrušovany předvedly velmi dobrý výkon a zvítězily 3:1.
Na jaře, s novým trenérem a hlavně s obavou z další porážky v řadě, hrála Líšeň velmi zodpovědně, obětavě a výsledek se dostavil. To to utkání je třeba si připomenout před zahájením dnešního zápasu (mimo extempore pana Polínka) a stejným způsobem se porvat o výsledek. Jakýkoliv vlažný výkon přinese rozčarování v podobě ztráty bodů !!!