Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 29.08.2006 v 19:14:10)

Fotbalový klub v Morkovicích byl založen v roce 1943. Největších úspěchů ve své historii mimo působení v divizi dosáhl klub v sezoně 1961/62 kdy hrál v I.A třídě, tehdy ve čtvrté nejvyšší soutěži v republice. V soutěži se tehdy Slavoj Morkovice utkával s celky Hanácké Slavie Kroměříž, Slovácké Slavie Uherské Hradiště nebo Rudé Hvězdy Brno. V sezoně 2001/2002 zvítězil v krajském přeboru a poprvé v historii postoupil do divize kde v sezoně 2002/2003 obsadil 10. místo. V následující sezoně 2003/2004 obsadil v divizi 15. místo a sestoupil do Zlínského krajského přeboru, který hned v následující sezoně vyhrál a postoupil opět do divize , 2005/06 obsadily vynikající 4 místo. Největším sponzorem je Město Morkovice.

Výsledky 2006/7
Morkovice - Žďas Žďár n.Sázavou 1:1 (0:0)
Kroutilík
Morkovice - Cukrovar Hrušovany 2:2 (0:1)
Žourek, Černý

27.8.2006
ROSTEX VYŠKOV - FC MORKOVICE 0:0 (0:0)

Sestava FC Morkovice:
Veselý – Vymazal (85. Krejčí), Přecechtěl, Bleša, Černý, Stržínek, Lepša, Lžičař, Měřínský, Kroutilík, Žourek. Trenér Kovář. Diváků 340.

Komentář Morkovic:
Naše mmužstvo zahrálo v prvním poločase výborně a domácí mužstvo pouštělo jen zřídka na svoji polovinu. K úplné spokojenosti však chyběly jen branky. Neblíže k ní měl po akci Žourka Kroutilík. Hlavičkoval však z malého vápna přímo do náruče brankáře. Dělovku Vymazala brankář bravůrně vyrazil na roh. Ve 44. min. byl po faulu na Žourka, který by šel sám na brankáře vyloučen domácí Hodinář. Domácí mužstvo za celý první poločas nevystřelilo ani jednou na branku Veselého. Kdo si myslel, že druhý poločas naše mužstvo půjde za výhrou, byl vyveden z omylu. Hra upadla do průměru a na hřišti nebylo vůbec poznat že domácí jsou oslabeni. Po přihrávce Stržínka pěkně hlavičkoval Žourek ale domácí brankář byl opět na místě. První vážné ohrožení naší branky ze strany domácích zlikvidoval Bleša, když zablokoval pronikajícího hráče v samostatném úniku. Ještě jednu pěknou střelu vyslal na branku domácích Žourek ale přehodil jak brankáře tak i branku. Domácí zahrozili pouze z trestného kopu, který těsně minul branku. S bodem byli vice spokojeni domácí. Naše mužstvo si podle předvedené hry zasloužilo vyhrát ale koncovka je zatím jeho největší slabinou.

Ofsajdy: 8/1
Sestava Líšně: Plchut - Čampa,Ptáček,Široký - Sehnal(90.Maruš),Prchlý,Páviš,Farník,Kalouda - Fous(79.Buchta),Lacko(73.Kubaský)

Diváků:262
Sestava Líšně: Plchut-Čampa,Staněk,Cupák - Horký,Pecha,Páviš,Jaroš,Oprchal(75.Šudoma) - Sehnal,Lacko

Tohle utkání bylo pro nás velice smolné. Začali jsme velice aktivně a hned v 10.minutě to brankově potvrdil Sehnal. Po rychlé brance jsme hráli stále velice dobře v obraně i v útoku, ale řadu brankových příležitostí jsme neproměnili. Kdyby byl poločas 0:3, tak se nemohl nikdo divit, jenže tentokrát bylo štěstíčko nakloněno na stranu domácích.Ti přežili řadu obrovských šancí i v druhém poločase a potom nečekaně udeřili. Špatnou rozehrávku ve středu hřiště a následné podklouznutí Staňka potrestal Kroutilík. O 10 minut později překonal po mokré trávě Plchuta Stžílek a bylo to 2:1. Tečku za výsledkem udělal v 81.minutě opět Kroutilík, který využil naši otevřenou hru.

Morkovice po úspěšním konci loňské sezony vyměnily jak trénéra, tak některé hráč. Odešli Svat, Němec a Galia, přišel Lžíčař. Doposud Morkovice jen třikrát remizovaly a budou doma chtím vyhrát. Na podzim 2005 v Líšni odehrály špatné utkání, první poločas doma stějně tak. Druhý poločas na jaře 2006 doma dokázaly díky propadáku Líšně zvrátit utkání. Toto vše dává jisté šance Líšni k dobrému výsledku. Znamená to ale nepustit Morkovice do vedení, důsledně bránit a vyrážet k rychlým protiútokům. Pokud Morkovice podceníme a pojedeme do Morkovice „vyhrát“, pravděpodobně spláčeme nad výdělkem. Naopak, pokud Morkovice budou bezhlavě útočit a budou chtím za kažkou cenu konečně vyhrát, můžeme uspět.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:41