26.března 2006 v 10:15 na umělé trávě ve Velkém Meziříčí

Branky:42.Farník,48.Oprchal - 55.L.Němec,80.Cvach,85.Staněk

Líšeň:

Plchut(46.Sedmidubský) - Čampa(70.Široký),Cupák,Široký(46.Chládek) - Oprchal, Pecha,Páviš,Farník(46.Horký),Polák - Sehnal,Jaroš

Vel.Meziříčí

Tvrdý(46.Padrnos) - Mucha(62.Lad.Střecha),Kružík,Průša,Frolda - Špaček,Cvach(72.Netolický,J.Hort,Staněk - L.Němec,Pokorný(80.Matějek)

Snad už poslední přípravné utkání před jarní premiérou v Hrušovanech jsme hráli s divizním soupeřem z Velkého Meziříčí.

Vzhledem k tomu,že jsme do prvního poločasu nastoupili v podstatě nerozcvičeni(šatny byly na druhém konci města), tak úroveň z naší strany byla víc jak solidní. Soupeře jsme pouštěli do minima šancí a sami jsme si jich řadu vytvářeli, ale bohužel jsme je kazili špatnou finální přihrávkou či špatným odhadnutím odskoku míče, na který nejsme z našeho „plechu“ zvyklí! O zasloužené vedení se postaral ve 42.min. Farník, když se trefil z vápna k tyči.

Do druhého poločasu jsme vkročili dobře. Už ve třetí minutě se trefil na 2:0 křižnou střelou Oprchal.

Jenže po druhém gólu přišlo do našich řad uspokojení, které domácí dokonale využili. Nejprve snížil v 55.minutě střelou mezi nohy našeho obránce L.Němec. Po inkasované brance jsme sice mohli několikrát skóre zvýšit, ale Jaroš i Sehnal často v koncovce selhali! Po známém rčení, „nedáš dostaneš“, vyrovnal v 80.minutě šikovným skluzem Cvach a poslední hřebíček do pomyslné rakve zatloukl 5 minut před koncem Staněk, který byl pro naši branku celý zápas velkým nebezpečím.

Nutno dodat, že utkání hlavně v druhém poločase ovlivnila mlha, která nedovolala kvalitně vidět na víc jak 50m, ale tím v žádném případě nemůžeme omlouvat chyby v obraně, kterých jsme se dopouštěli!!

Od tohoto přípravného utkání, kde hlavně v prvním poločase byl náš výkon velmi dobrý, jsme sice porazili doma Vyškov (velmi špatný výkon) a pak 5x v řadě prohráli. Máme tedy co oplácet!

Na podzim doma jsme vyhráli 3:2

Velké Meziříčí disponuje oproti Líšni velkou výškovou převahou a hlavně v útoku. „Koler“ Staněk (13 vstřelených branek) i jeho kolegové v útoku či na kraji zálohy budou mít výškovou převahu oproti obraně Líšně a každá standartní situace bude hrozit brankou. Hlavním úkolem bude eliminovat tvořivého středního záložníka J. Horta (9 vstřelených branek), který je dirigentem mužstva. Je známo, že Líšeň venku nehraje špatně, obě mužstva jsou zachráněna, Velké Meziříčí má největší návštěvy v divizi,.. To vše říká, že by mohl být vidět dobrý fotbal. Jenom si Líšeň musí uvědomit, že vytvářet si šance a neproměňvat je jako v Morkovicích, otevřít hru a zbytečně inkasovat není způsob hry, který vede k úspěchu. To je již lepší hrát 0:0 !

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:39