Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 31.05.2006 v 03:18:36)

Fotbalový klub v Morkovicích byl založen v roce 1943. Největších úspěchů ve své historii mimo působení v divizi dosáhl klub v sezoně 1961/62 kdy hrál v I.A třídě, tehdy ve čtvrté nejvyšší soutěži v republice. V soutěži se tehdy Slavoj Morkovice utkával s celky Hanácké Slavie Kroměříž, Slovácké Slavie Uherské Hradiště nebo Rudé Hvězdy Brno. V sezoně 2001/2002 zvítězil v krajském přeboru a poprvé v historii postoupil do divize kde v sezoně 2002/2003 obsadil 10. místo. V následující sezoně 2003/2004 obsadil v divizi 15. místo a sestoupil do Zlínského krajského přeboru, který hned v následující sezoně vyhrál a postoupil opět do divize. Největším sponzorem je Město Morkovice.

Morkovice – Mutěnice 2:1 (1:1) Žourek 2
Sestava: Veselý – Novotný (15. Petroš), Přecechtěl, Gália, Měřínský, Němec, Svat, Černý, Stržínek, Kroutilík (86. Krejčí), Žourek (90. Vlček).

Ofsajdy: 8/1
Sestava Líšně: Plchut - Čampa,Ptáček,Široký - Sehnal(90.Maruš),Prchlý,Páviš,Farník,Kalouda - Fous(79.Buchta),Lacko(73.Kubaský)
Do utkání jsme vstoupili velice šťastně. Ve 3.minutě totiž vystřelil z vápna Sehnal a jeho střelu si do branky srazil hostující obránce. Rychlý gól hosty evidentně zaskočil a byli jsme to my, kdo měl celý zápas hru pod kontrolou. Zvýšit na 2:0 mohl ve 14.minutě Lacko, ale prodlouženou hlavičku Prchlého za obranu nedokázal využít tak jak by chtěl. Ve 40.minutě ještě dal Farník tyčku a tak se šlo do kabin se zrádným jednobrankovým vedením.
Už v 11.minutě druhé půle se trefil hlavou Prchlý a o 12 minut později dovršil účet domácích Lacko,který se konečně po 150ti šancích zapsal mezi střelce…! Hosté se ale nakonec jen dočkali, to když jim naše obrana dirigovaná výborným Petrem Ptáčkem darovala opět po standardní situaci čestný gól.

Řekli po utkání:
Ivan Študent (Líšeň)-„Pomohl nám šťastný první gól,od toho se vyvíjel zbytek utkání.Stáhli jsme se a výsledek si pohlídali.I když měl soupeř v druhé půlce optickou převahu, tak nás výrazně neohrozil. Zvítězili jsme zaslouženě.“Zbyněk Zbořil (Morkovice)-„Rozhodl náš špatný vstup do utkání.Soupeři rychlý gól výrazně pomohl.Přitom v našich silách bylo tady neprohrát.“

Oba celky si 3 kola před koncem pojistily divizní příslušnost i pro příští ročník. Morkovice doma na jaře neprohrály, Líšeň hraje venku lépe než doma. Ovšem pro Líšeň to bude třetí utkání v 6-ti dnech!! a zákonitě se musí projevit únava. Ovšem Líšeň už nebude hrát pod tlakem, že stále ještě bojuje o záchranu. Z tohoto pohledu by se mělo jednat o utkání dvou vyrovnaných soupeřů. Není ale možno zapomínat, že Morkovice doma na jaře 2x zvítězily rozdílem třídy 6:1 a 5:0! Takže pokud budeme hrát hru, která nám přinesla body např. v Hrušovanech - aktivní obrana na vlastní polovině hřiště a vyrážení do rychlých protiútoků, můžeme v Morkovicích uspět. Pokud utkání podceníme a pojedeme do Morkovic „vyhrát“, budeme bezhlavě útočit a otevřeme naopak prostor k brejkům domácích, můžeme se přiřadit k Čafc a Žďáru, kteří tady prohráli rozdílem třídy. Stále máme šanci v prvním roce působení v divizi dosáhnout umístění okolo pátého místa, což by byl pro nováčka úspěch, tak se o to odpovědnou hrou v Morkovicích pokusme !!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:39