MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 25.05.2006 v 01:01:59)

Na začátku žďárského fotbalu byla jen dobrovolná organizace, kteří si říkali Studentský fotbalový klub. Hráli dobrovolně a pro potěšení, a to asi tak v letech 1921-30. Již v této době měl fotbal své příznivce a jedním z „velkých dnů“ pro fotbalisty bylo sehrání přátelského utkání se Slavií Brno a Židenicemi Brno. Poté přibližně v roce 1930 vznikl FC Klub Žďár, který pořádal výjezdy na přátelská utkání do okresu. Největší rozkvět fotbalu ale zažil Žďár nad Sázavou v době války. V té době byl ustanoven fotbalový klub, který hrál na hřišti za sokolovnou (na sokolském hřišti), hrající pravidelnou soutěž patřící pod župu Brno.
V 60. letech bylo vybudováno škvárové hřiště ve sportovním areálu Bouchalky (rozmístění kabin a tribun na tomto hřišti navrhl architekt Karel Frendlovský - bývalý hráč klubu). Na tomto stadiónu fotbalový klub sídlí dodnes, pouze v roce 1975 zde bylo hřiště zatravňováno, a proto se hrálo na náhradní ploše. Postupně se na stadiónu dále dobudovávaly nové kabiny a ochozy s krytou tribunou. K hlavnímu hřišti patří ještě jedno tréninkové škvárové i travnaté hřiště.
Oddíl kopané, pod hlavičkou TJ Žďasu, pravidelně startoval v župních soutěžích a za zmínku stojí jen rok 1961-62, kdy dorostenecký tým Žďasu tehdy bojoval o celostátní dorosteneckou ligu. Vzestup nastal v roce 1981-82, kdy fotbalisté TJ Žďas vybojovali titul přeborníka jihomoravského kraje a postoupili do republikové divize C. První rok v divizi znamenal další úspěch, tým trenéra Zemana o bod předstihl Vlašim a II.NFL byla tedy v roce 1983 skutečností. Následujících deset let byl tým Žďasu stálým účastníkem druhé národní fotbalové ligy převážně se pohybující ve středu tabulky. V sezóně 1989-90 dosáhl prozatím nejlepšího dosavadního umístění, když mu patřila 4. příčka. Sezóna 1992-93 ale znamená sestup do divize, ve které se tým pohyboval dalších pět. Ročník 1997-98 byl pro Žďas totiž dalším sestupovým rokem a z divize D se po 15 letech vrátil opět do Krajského přeboru JM. Od roku 2002-03 po reorganizaci krajů přešel tým FC Žďasu (přejmenování z TJ Žďas v roce 1995) do Krajského přeboru Vysočina. Zde se ale moc dlouho nezdržel a hned sezóna 2003-04 byla po dlouhé době opět postupová, když dvacetibodový náskok znamenal postup zpět do divize.
Po první sezoně v divizi v roce 2004 obsadil Žďár až 14. místo, což vedlo vedení klubu k posílení o 7 hráčů. Posílení se projevilo ve výsledcích, Žďár se stal černým koněm soutěže a prohání favority postupu.

Aktuální soupiska A-týmu - jaro 2005/2006
Pospíchal Pavel brankář
Keclík Petr brankář
Zábranský Jiří obránce
Sysel Petr obránce
Šindelka Jakub obránce
Odehnal David obránce
Suský Kamil obránce
Trojanovič Milan obránce
Řeháček Martin obránce
Kantor Michal záložník
Chmelíček Radim záložník
Šimoníček Jan záložník
Ptaczek Jan záložník
Ročárek Jan záložník
Schneider Roman záložník
Vomela Marek záložník
Horák Martin útočník
Karásek Jan útočník
Růžička Lukáš útočník
Zedníček Vojtěch útočník
Poslední utkání s Líšní:
30.10.2005 ve 14:00
Žďár:SK Líšeň 2:2(0:0)
Branky: 80. a 84.Chmelíček - 50.Sehnal, 86.vlastní
Rohodčí: Páral - Piňos,Reich delegát: Šimon
Sestava Líšně
Plchut
Staněk(80.Prchlý) Ptáček Široký
Kalouda Kameník Farník Páviš Oprchal
Sehnal Lacko(71.Kubaský)

Utkání v prosluněném,ale značně chladném Žďáru začalo z obou stran celkem svižně s několika většími šancemi na obou stranách. Na naší straně stojí za zmínku třeba Kaloudova,který se ocitl v 9.minutě sám před brankářem,ale tísněn obráncem nedokázal zakončit tak jak si představoval. Domácí málem zaskočili Plchuta ze 40-ti metrů,ale Vomelova dalekonosná střela otřela jen břevno. První poločas jsme si nakonec vytvořili více větších brankových příležitostí my,jenže jsme je nedokázali dotáhnout do zdárného konce.
Do druhého poločasu jsme nastoupili opět velmi aktivně.Už v 50.minutě se trefil Sehnal,když po závaru napotřetí dokázal prostřelit změť těl -0:1. Po naší brance jsme se několikrát dostali do blízkosti domácí branky,ale vyložené příležitosti jsme buď školácky zahodili ještě před zakončením nebo nás vychytal domácí brankář,kterému tak spoluhráči mohli poděkovat,že jsme nezvýšili. No a jak už to tak bývá,tak přišel trest…Po pěkné kombinaci z pravé strany dostal přihrávku před branku volný Chmelíček a ten se nemýlil -1:1. Hned minutu po vyrovnávací brance mohl opět přehoupnout skóre na naší stranu střídající slovenská lokomotiva Kubaský,jenže po samostatném útěku nedokázal ani na dvakrát překonat výborného Pospíchala. A za 3 minuty opět proběhlo známé „nedáš dostaneš“…Domácí po podobné akci jako u prvního gólu, jen z druhé strany, otočili na 2:1!! Naštěstí ale u nás stálo štěstí a domácí si dali v 86.minutě hlavou vlastní gól -2:2.

Jarní zápasy Žďáru

Žďár - Ždírec 6: 0
Šardice - Žďár 0: 1
Morkovice - Žďár 6: 1
Žďár - Mutěnice 2: 2
Slavičín - Žďár. 2: 0
Žďár - Napajedla 1: 1
Žďár - Kyjov 3: 0
Rousínov - Žďár 4: 2
Žďár - Hrušovany 2: 1

TABULKA
4. Žďár n Sáz. 25 11 7 7 47: 43 40 ( 4)
10. Líšeň 24 10 4 10 40: 36 34 ( -2)

TABULKA DOMA

15. Líšeň 12 5 1 6 19: 21 16

TABULKA VENKU

4. Žďár n Sáz. 13 4 3 6 21: 32 15

Je nutno si přiznat, že Žďár je mírným favoritem, hlavně proto, že Líšeň doma moc neumí a Žďár si venku vede docela zdatně. Doufejme, že si Líšeň doma konečně napraví reputaci a zvítězí. Jednou to už přece musí přijít !!!!

údaje jsou uvedeny bez vloženého kola 25.5.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:39
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.