Tj Framoz Rousínov hrál v v roce 1986 spolu s Líšní I.B třídu. Po vstupu bratří Franků do rousínovské kopané se její úroveň zvedla. V roce 2000 odešel do Rousínova líšeňský odchovanec David Cupák a to již Rousínov hrál župní přebor.
- 2003 - 1.místo v krajském přeboru - postup do divize
- 2004 - 9.místo v divizi
- 2005 - 12.místo v divizi
Po sestupu v roce 2002 přišel k mužstvu stávající trenér Petr Krahulec, bývalý hráč Zbrojovky a Kralovopolské, v té době hlavní tréner mládeže a trenér ligového dorostu Drnovic.
S ním přišli do Drnovic i někteří mladí hráči a přesto, že po podzimu byli až cca na 6. místě v kraji a prohráli přípravný zápas v Líšni na „škváře“ 3:0, podařilo se jim postoupit z prvního místa do divize.
Kritický byl druhý rok působení v divizi v sezoně 2004/05.
Po podzimu měl Rousínov jen 8 bodů a byl téměř beznadějně
odsouzen k sestupu. Vedení nechtělo opakovat pouze jednoroční působení v divizi a doplnilo tým před jarní částí o několik zkušených fotbalistů. Přesto v zimní přípravě remizovala Líšeň s Rousínovem - hráno na Janouškové.
V jarní části sezony získal Rousínov neuvěřitelných 28 bodů a ukončil sezonu:
12. Rousínov 30 10 6 14 38:64 36 bodů
Pro letošní podzim došlo opět k posílení Rousínova. Přišel Maša z ČAFC, přišel Kašík z Bystrce, Chadzidis a Žoček. Věšina posil se zná z působení v Bystrci či z futsalu v Helasu.
Trenér Krahulec před sezonou uvededl, že kvalitnější kádr v Rousínově ještě neměl, že se nebude bránit boji o postup do MSFL.
V dosavadním průběhu se však předpoklady zatím nepotvrdily. Rousínov hraje dobrou kopananou, ale výsledky jsou zatím průměrné:

SEHNAL(90.MARUŠ) FOUS

K dvanáctému diviznímu utkání jsme jeli do ambiciózního Rousínova,který se netajil, že se nebrání postupu do MSFL,jenže dosavadní jeho výsledky zatím nenaznačují,že by se mělo jednat o aspiranta na postup.
My jsme nastoupili do utkání bez zraněného kapitána Čampy a Buchty a bez Chládka,který dostal trest na 6 zápasů za vyloučení v minulém utkání. Naopak do základní sestavy se vrátili po zranění Pecha s Oprchalem.
První poločas probíhal pod režií domácích hráčů. Hrálo se jen na naší branku. Domácí byli od začátku aktivnější,rychleji přistupovali k hráčům a byli důraznější v osobních soubojích. Naše hra připomínala jeden velký zmatek bez náznaku myšlenky nebo aspoň bojovnosti. Domácí se dostali do vedení ve 14.minutě,kdy využil odražený míč před brankou Kupčík-1:0. Další potrestání naši pasivity proběhlo v 18.minutě kdy se z vápna trefil k tyči Chadzidis-2:0. Vypadalo to, že zápas bude mít pro domácí hladký průběh, jenže ti po druhém gólu mírně zvolnili a když už se dostali do šance,tak jim radost překazil skvělý Plchut,který nás tak uchránil od jistého debaklu. Ve 45.minutě se jako blesk z čistého nebe uvolnil na pravé straně Farník,nahrál před branku přesně na Fouse a ten k překvapení všech snížil z náší první větší šance na 1:2.
Do druhého poločasu vysřídal Pechu zkušený Libor Kameník a ten dal naší hře potřebný klid v rozehrávce a myšlenku. Povzbuzeni gólem do šatny jsme už nehráli tak ustrašeně a pasivně a zlepšili jsme pohyb a důraz v osobních soubojích. Výsledkem bylo vyrovnání v 51.minutě, to když Oprchal nacentroval před branku a odražený míč se dostal k volnému Sehnalovi, který nekompromisně uklidil skákavý míč pod břevno-2:2. Po tomhle okamžiku jakoby se vyměnily role z prvního poločasu a na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Domácí vyrovnání značně překvapilo a už neměli dostatek sil nám kontrovat. Obrat v utkání dovršil v 71.minuté Farník, kdy využil Sehnalovo přiťuknutí na velkém vápně a nedal brankáři šanci-2:3. Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě několik vyložených šancí, ale ty už zůstaly neproměněny.
Pro domácí to musela být určitě krutá porážka, protože byli minimálně polovinu zápasu lepším mužstvem a je jen naším štěstím,že nedokázali využít obrovské šance z prního poločasu a tím nás dostat do kolen.

Čeká souboj sousedů v tabulce. Rousínovu se na jaře daří více doma než na hřišti soupeřů. Líšeň však naopak hraje dobře jen na hřišti soupeřů, doma většinou propadá. Po dvou úspěšných zápasech venku není možno propadnou euforii, zvláště když doma hrát zatím neumíme. Je třeba hrát stejně zodpovědně jako venku, nedělat chyby a proměnit první šanci, která se naskytne. A pak se můžeme i radovat z domácího vítězství. Doufám, že vítězství na ČAFC opět přiláká fanoušky do hlediště a jejich Líšeň do toto, přispěje k vítězství.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:38