Plchut

Čampa(34.Staněk) Ptáček Široký

Kalouda Chládek Farník Páviš Sehnal

Lacko(70.Kubaský) Fous(89.Buchta)

V sobotu za pěkného slunečného počasí proběhlo dlouho očekávané derby mezi dvěma nesmiřitelnými brněnskými kluby a hned od začátku bylo znát,že půjde o velice vypjaté utkání…

Bohužel, zápas ovlivnily situace z prvních 30.minut zápasu. To nejprve Chládek nešťastně skluzem zlomil nohu Kubovi a za to viděl velice přísnou červenou kartu a o pět minut na to úmyslně zlomil Čampovi na dvakrát lícní kost Zavřel,ale bohužel za to nebyl potrestán ani žlutou kartou. Oba zraněné musela převézt sanitka do nemocnice. I když jsme hráli tedy v deseti,tak jsme se pod tlak hostů nedostali,ale naopak jsme jim byli víc než rovnocenným soupeřem a je jen škoda, že Lacko nedal samostatný nájezd nebo že Sehnal netrefil v závěru poločasu víc než jen břevno hostující branky…V prvním poločase se tedy ukázali spíš zdravotníci než samotní hráči.

Druhý poločas jsme začali velice aktivně a v 52.minutě využil zaváhání brankáře Trnavského hlavou Ptaček-1:0. Utkání pokračovalo stále podle našeho scénáře a byla jen smůla,že jsme nezvýšili z několika dalších brankových příležitostí. V 69.minutě,ale zaskočilo sluníčko našeho brankáře a Pospíšilova střela z 20.metrů skončila nečekaně v síti- 1:1.To ale bylo od hostů totálně vše a bylo otázkou času kdy se skóre přehoupne na naší stranu. Nakonec jsme se dočkali v 76.minutě kdy Farník pravačkou z vápna nedal Trnavskému šanci.

Výhra je každopádně zasloužená a hosté mohli být rádi,že si neodvezli větší příděl…

Řekli po utkání:

Ivan Študent:„Samozřejmě že náš způsob hry ovlivnilo vyloučení, kdy jsme museli začít hrát zezadu. Hráči dnes podali výborný kolektivní výkon.“

Josef Hodeček:„Situace z 20.minuty rozbila hru. Přesilovka se nám nedařila, špatně se nám hraje do plných. Chyběla nám obětavost, kterou předváděli domácí.“

Rousínov - Židenice 5: 0

Na jaře 2006 pokračovala přestavba mužstva Židenic. V zimě odešli: Maša, Jaroš do Líšně, Sedláček, Uher, Nohel. Přišli: Martin a Michal Poláškové, Rusler, Matyáš.

V posledním utkání v Rousínově ČaFc nastoupila v sestavě:

Lengál - Cenek, Hemerka (63.Polášek), Singer (74.Russler), Grmela - Mifek, Řičánek, (58. Sedláček), Pernica, Pospíšil - Papas, Zavřel

Ze sestavy před dvěma lety, která byla nejlepší v krajském přeboru a která se v podstatě rozpadla, zbyli jen Hemerka, který současně vykonává funkci sportovního ředitele, Pernica, částečně Kuba a hlavně Zavřel, který je současně suverénně nejlepším hráčem i střelcem ČAFC. Vstřelil 8 branek a spolu s Jarošem, který do přestupu do Líšně vstřelil 11 branek nastříleli 19 branek z 33.

Od doby, kdy Líšeň prohrávala s B mužstev Čafc v 1.B třídě, se v obou táborech mnohé změnilo. V krajském přeboru ani v divizi Líšeň z pěti zápasů doma i na Čafc nikdy neprohrála a získala 13 bodů, Čafc 1 bod. V jarní části soutěže má Čafc velmi nevyrovnané výkony. Doma ovšem získala ze čtyř utkání 5 bodů, skore 7:6, zatímco venku ze tří utkání 0 bodů a skore 0:13. Jarní bilance je tedy ze 7 zápasů 5 bodů a skore 7:19. Navíc je Čafc na jaře mužstvem rozdílných poločasů. Se Šardicemi odehrála první poločas velmi dobře, ve druhém naopak propadla a celkově prohrála. Naopak se Slavičínem pro prvním velmi špatném poločase, ve druhém Slavičín naprosto přehrála a celkově zvítězila.

Velkou individualitou je v útoku Zavřel, který je dobrým střelcem i nahrávačem. Jemu sekunduje Papas, který má dobrý čich na brankové situace a většinou je tam, kam se odrazí míč a dává branky.

Čafc navíc slaví 85 let kopané, což znamená, že budou chtít v rámci oslav podat ještě lepší výkon.