Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 08.05.2006 v 02:53:46)

TJ CUKROVAR HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
Počátky vzniku fotbalového oddílu jsou datovány rokem 1924. Zakládající člen Sokola a Sportovního klubu kopané se jmenoval Josef Futera.Mužstvo se skládalo z místních nadšenců.Od konce 2.světové války byli řadoví členové doplňováni fotbalisty z místního útvaru pohraniční stráže.Pod názvem ,,Rudá hvězda Hrušovany nad Jevišovkou“ se hrávalo do roku 1989.Největším úspěchem byla účast v 1.B třídě.Po roce 1989 jsme začali tvořit nové mužstvo bez opor z pohraniční stráže.V roce 1994 jsme vybojovali postup z III.třídy okresního přeboru do okresního přeboru Znojemska.Rok 1998 znamenal návrat do 1.B třídy.Po roce působení v této soutěži byla svépomocí a zčásti firmami vystavěna víceúčelová stavba zahrnující v sobě kabiny,sprchy,klubovnu,ubytovnu,technické zázemí a nezbytnou restauraci.Více jak pět let se odehrávaly zápasy na travnaté ploše.V roce 1998 bylo vytvořeno mužstvo přípravky, v roce 1999 postoupili žáci do 1.B krajské soutěže.V roce 2002 Hrušovany A postupuje do 1.A třídy.Přebudovávalo se záložní hřiště.Rok 2003 byl nejúspěšnějším rokem z celé historie.

3.září 2005 v 16:30, Líšeň
SK Líšeň - TJ Cukrovar Hrušovany nad Jev. 1:3(0:0)
Branky: 71.Farník - 81.Grmela, 83.Koch, 90.Holcman
Sestava:Plchut - Čampa, Prchlý, Ptáček - Kalouda, Široký, Staněk, Špirka - Lacko(70. Semrád), Kubaský(80.Sudoma)

Vyhrál lepší
1.poločas našeho čtvrtého vystoupení v divizi se nesl spíš v opatrném tempu než v nějakém horečném útočení. Hrušovany pozorně bránily a čekaly na naší chybu. Jedinou šancí první půle byl solový nájezd Lacka v 19.min, který jak jinak, nebyl proměněn…!
Do druhého poločasu nastoupili hosté se dvěma hroty v útoku a to se jim, jak se později ukázalo, vyplatilo. Začali být aktivnější, přesně kombinovali a nepoštěli nás chvílemi za půlku natož do větší šance. Ale nakonec jsme to byli my kdo otevřel skóre zápasu. Po jednom z mimořádných průniků zastavili v 71. minutě hostující obránci na hranici vápna Šudomu a z přímého kopu se trefil Farník 1:0. Zdálo se, že to Hrušovany položí, ale opak byl pravdou. Hosté hráli stále velice aktivně a to přineslo ovoce. V 81.minutě chtěl odcentrovat Grmela, ale všiml si, že Plchut je mírně z branky a prudkou střelou k přední tyči vyrovnal 1:1. To hosty „nakoplo“ ještě víc a drali se do dalších a dalších útoků. Nutno dodat, že gól v naší síti byla jen otázka času. V 83.minutě se nejlépe před brankou zorientoval Koch a otočil skóre na hostující stranu1:2. Krutý, ale zasloužený výsledek dovršil v závěru utkání hlavou Holcman 1:3.

Závěrem:
Hrušovany mají velmi kvalitní a vyrovnané mužstvo, které útočí na historicky nejlepší umístění - 2. místo v divizi. Hrají kombinační fotbal, udrží míč dlouhé minuty na svých kopačnách, soupeři jej nepůjčují. Na jaře si ještě o jednu příčku zlepšily co do postavení v tabulce. Po odchodu Matouška a Furcha do Bystrce či Znojma, hledaly sice nějakou dobu útočníky, 44 vstřelených branek v dosavadním průběhu soutěže je druhý nejvyšší počet a 25 obdržených je třetí nejmenší počet v soutěži. Jedná se tedy jednoznačně velmi kvalitní mužstvo. Na jaře hrály doma doposud jen tři zápasy 1 1 1, ale není měřítko, protože hráli s prvním a s posledním mužstvem tabulky.
Vzledem k současné formě obou mužstev je jasné, kdo je favoritem utkání. Trochu šance dává domácí remiza Hrušovan s ČAFC. To znamená, že Líšeň nemůže s Hrušovany hrát otevřenou partii. Musi dobře bránit, hrát jednoduše a spoléhat na rychlé protiútoky. Chtít Hrušovany přehrát kombinační hrou je dle mého názoru fotbalová sebevražda. Ovšem žádné utkání není předem zpracené a při dodržení bezchybné defenzivy a notné dávky štěstí, se může podařit např. uhrát remizu. Každopádně je možno v Hrušovanech nastoupit bez zbytečné nervozity z posleních utkání, něboť tam se může pouze překvapit !!!! TAk se o to pokusme !!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:38