Sestava:
Krajča - Horňák, Blažek,Zavadil, Zatloukal - Haša (71.Samsonek J) ,Cingel, Dvořáček, Němec - Tureček,Polášek (63.Huťka)
absence: Skopal,Foltýn (B-mužstvo),Tomek (nemoc)
Trenér Petr Zapletal:
Do Kyjova jsme jeli hrát maximálně aktivně a zvítězit.Jsem z výsledku zklamaný,protože domácí nás přehráli a nakonec utkání rozhodlo teč do vlastní brány Standy Cingela.
Opět nás zradila naše střelecká produktivita,která je v jarní části soutěže velmi slabá a pokud nedokážeme dát branky tak body získáme těžko.

Sestavy
Líšeň:Plchut - Ptáček, Prchlý, Martínek - Sehnal, Široký, Staněk, Farník, Špirka - Semrád(60.Kubaský,83.Maruš), Lacko

Napajedla:Krajča - Horňák, Blažek, Zavadil, Zatloukal - Tomek(80.Haša), Cingel, Dvořáček, Samsonek - Něměc(70.Foltýn), Huťka

Kdo nedá šance nevyhraje!
I tak se dá charakterizovat náš druhý zápas v divizi…Tentokrát jsme nastoupili za krásného počasí před domácími fanoušky proti Napajedlům a nutno dodat,že stále bez šesti hráčů základního kádru.
Od začátku jsme předváděli lepší fotbal a soupeře jsme nepustili do vyloženější šance. V 10.minutě si nachystal na úrovni velkého čtverce míč Farník,ale jeho dělovku pod břevno vytěsnil brankář Krajča na roh. O 4.minuty později začal své velké představení v zahazování šancí Mario Lacko,to když nedokázal sám před brankářem levačkou proměnit. V 18. minutě opět Lacko v podobné pozici zase nedal. Hosté nebyli schopni na naši hru nijak reagovat,ale recept na skvělého Krajču jsme stále ne a ne najít. Ve 21.minutě přiťukl na vápně míč Sehnal Fárníkovi, ale hostující brankář se opět vyznamenal a jeho pokus vyrazil. Z následného rohu hlavičkoval těsně vedle Martínek. Už to vypadalo, že gól v hostující síti je otázkou času, protože krátce po půl hodině hry se ocitl Lacko opět tváří v tvář Krajčovi,ale opět nedal. Jako blesk z čístého nebe přišlo v závěru poločasu potrestání…!Ve 43.minutě po jednom z mála rohových kopů hosté udeřili!!Hlavou se trefil nikým nehlídaný Huťka - 0:1
Do druhého poločasu nastoupili dosud nevýrazní hosté posíleni brankou ze závěru poločasu a bylo to na jejich hře znát.Začali se nám vyrovnávat a v stále častějších případech nás i přehrávali. V 53.minutě přišel druhý šok v podobě dalšího gólu. Po zaváhání stopera Prchlého na velkém vápně šel sám na Plchuta Huťka, který přihrál před prázdnou branku Němcovi a pro něj už nebyl problém skórovat-0:2 Rázem bylo vše jinak, ze hřiště jsme se jakoby vytratili,nedařila se nám kombinace i nakopávané míče. Hosté drželi míč na svých kopačkách, málokdy nás pustili do vážnější šance a sami si je vytvářeli. Jiskřičku naděje jsme nakonec jen vykřesali! Nejlepší hráč na hřišti Farník vystřelil v 82. minutě přesně z 20.metrů k tyči -1:2. Následný drtivý tlak, podporovaný například brankářem Plchutem chodícím na rohy, vytoužené vyrovnání už nepřinesl. Zasloužil se o to hlavně brankář Krajča,který v 94. minutě opět zlikvidoval Lackův samostatný nájezd.

Řekli po utkání
Ivan Študent,trenér Líšně:„Rozhodně jsme jsme si nezasloužili prohrát. Promarnili jsme však neskutečnou šancí a to rozhodlo“.
Petr Zapletal,trenér Napajedel:„V první půli jsme byli příliš pasivní,závěr jsme si zdramatizovali sami.Podržel nás brankář Krajča.“

Z uvedených údajů jednoznačně vyplývá, že velkým favoritem utkání Napajedla - Líšeň jsou domácí. Snad jen trochu jejich jarní bilance, kdy ze 6 utkání získaly jen 6 bodů a mimo poslední Ždírec nikoho neporazili, dává určité šance i soupeři. Ale bilance Líšně je na jaře ještě horší, ale doufám, že neodpovídá skutečné síle mužstva. Ovšem je třeba také vzít v úvahu, že s Mutěnicemi Napajedla remizovala a prohrála v Kyjově, ale zde nastoupili nejlepší dva střelci (17 branek z 28!) až na posledních pár minut. Podle nepotvrzených informací je v Napajedlích velmi kvalitní trávník, Líšeň bude odpočinutá, protože v zápas v Morkovích odpadl a tak očekávám probuzení Líšně. S Napajedly jsme na podzim odhráli velmi dobré utkání a jen brankář Napajedel a naše neproměňování šancí je u nás zachránilo od porážky. Doufám ovšem, že tam nepojedeme s úmyslem Napajedla převálcovat. Musíme pochopit, že hrajeme o záchranu a s takovým soupeřem se musí v první řadě nedostat branka a pak se může pomýšlet na útočení. Navíc Napajedla musí chtít také vylepšit svou jarní reputaci (mimo Ždirec v pěti zápasech 3 body a tři vstřelené branky), budou muset útočit a to dává Líšni šanci na rychlé protiútoky. Jinak Napajedla v 10 domácích utkáních obdržela jen 6 branek a vstřelila 17 a ani jednou doma neprohrála. Takže jen naprosto soustředněný a bezchybný výkon Líšně může vést k úspěchu, za úspěch by byla považována i remiza !!! Tak se pokusme zastavit náš jarní propad i když tento soupeř není pro to nejplepší!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:38