Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 19.04.2006 v 23:35:40)

Muži A hrají s mužstvem Šardic. Šardice jsou fotbalovou obcí. Zatímco v roce 1990 muselo stačit jedno hřiště, dnes má areál 3 travnatá hřiště a jednu škvárovou plochu s dobrým zázemím (tribuna a kabiny)
Oddíl vzorně pracuje s mládeží. Má v soutěžích 4 dorosty (MSDL), 6 mužstev žáků (1.ŽL), 4 přípravky, 2 mužstva mužů.
Šardice v dávné minulosti hráli I.B třídu ve stejné skupině jako Líšeň. V minulé sezoně skončily v krajském přeboru na 4.místě. Postup do divize získaly spojením s Poštornou. Poštorná sestoupila v roce 2000 z II. ligy a hrála MSFL, kde loni skončila 16. a sestoupila do divize. Klub byl v konkurzu a tak spojení se Šardicemi bylo jedinou možností pokračování v divizi.

Ofsajdy: 0:2
Sestava Líšně: Plchut - Čampa,Ptáček,Široký - Kalouda,Prchlý(88.Kubaský),Páviš,Farník,Buchta(86.Staněk) - Lacko(46.Fous),Sehnal

Zase ty šance…!!!!
Naše trápení v neproměňování šancí stále pokračuje a v Šardicích nám to vzalo minimálně bod.
Do utkání jsme vstoupili aktivně a už ve druhé minutě se ocitl sám před brankářem Marian Lacko,ale Farníkův centr nevyužil!Jeho střelu zlikvidoval domácí brankář. Pokračovali jsme stále v aktivní hře a v 18.minutě jsme se dočkali zasloužené branky, to když Kalouda u rohového praporku doslova vymotal 2 protihráče,odcentroval a odražený míč uklidil so sítě Farník -0:1!
O minutu na to hlavičkoval na bránu Prchlý,míč se odrazil k Lackovi,ale brankář stačil na dvakrát jeho pokus krýt. Domácí měli sice menší herní převahu, ale větší brankovou příležitost si vůbec nevytvořili. Naopak opět Lacko zahodil ve 25.minutě víc než stoprocentní šanci, když ani na 2x nedorazil míč do sítě. No a po vzoru „nedáš - dostaneš“ přišlo potrestání.Ve 43.minutě si v klidu zpracoval centrovaný míč domácí Šťastný a vyrovnal -1:1.
Ve druhém poločase nás domácí přehráli,ale opět si nevytvořili větší gólovou příležitost,ale ani my jsme nenavázali na šance z první půle. Za zmínku snad stojí jen Farníkův „volej“ ze 67.minuty, který ale mířil přímo doprostřed branky kde stál brankář. Domácí nás stále tlačili a nakonec se i dočkali. K vyrovnání jim pomohl v 85.minutě Marek Široký,když se při jednom odkopu trefil nešťastně do ruky a z nařízené penalty se Šafář nemýlil-2:1.
Řekli po utkání:
Jiři Willmann,trenér Šardic:¨“Kluci jsou doma zaseklí a zaražení.Více se nám daří venku.“Ivan Študent,trenér Líšně:„Prohráli jsme zápas neproměňováním šancí v první půli.Napočítal jsem 4.Domácí vytěžili z minima maximum.“

Šardice postoupili do divize mimo pořadí a zpočátku měli potíže se se soutěží vyrovnat. Díky dobrému sponzorovi však v průběhu podzimu posílili (např. Nehoda,.). Přes zimu chtěli dokončit přestavbu mužstva pro bezproblémovou jarní část soutěže. Naopak zase nastaly problémy se sponzorem, takže změny v mužstvu přes zimu byly podle jmen spíše k horšímu. Odešli: Čermák (Slovensko), Nehoda (Kroměříž), Kaizar a Skočík (Mutěnice) a přišli : Dobeš, Slavíček, Doležal (z Rakouska), Toman, Novotný (B mužstvo). I po tomto zdánlivém oslavení však pomalu stoupají v tabulce z předposledního místa nahoru. Remizovaly v Morkovicích, porazili doma Rousínov vysoko 4:0 a Třebíč 1:0 a vyhráli na ČAFC 2:1, když byly po celou dobu lepším mužstvem. Mimo toto vítězství však z 10-ti utkání ani jednou venku nezvítězily. Jarní výsledky prvních čtyř kol jsou vynikající 10 bodů ze čtyř zápasů Teprve utkání u nás ukáže, jestli se Šardice přes zimu tak zlepšily i na hřištích soupeře nebo jestli opravdu ČAFC tak oslabila a dopomohla tím Šardicím k jedinému vítězství na cizím hřišti.
Věřím, že naši hráči, byť psychicky otřeseni po středečním debaklu s Mutěnicemi, podají bojovný výkon a nedovolí Šardicím na jaře odvézt v krátké době po sobě další body z Brna. Tento zápas je už první v boji o udržení Líšně v divizi a tak je třeba k němu také přistoupit, ale také může znamenat návrat na 4.- 5.místo v tabulce !!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:37