A taky něco našich budoucích soupeřích

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 17.04.2006 v 22:28:56)

16.4.2006
FC Morkovice – Židenice 5:0 (2:0)
Morkovice: Veselý–Novotný, Přecechtěl, Gália, Stržínek (83. Kubánek), Měřínský, Černý, Svat (65. Petroš), Žourek, Hušek (46. Němec), Kroutilík. Trenér Zbořil. Branky: 18. Hušek, 42. Kroutilík, 79. Měřínský, 87. Žourek, 89. Novotný. Rozhodčí: Beneš. ŽK: Stržínek. Diváků 320.

Naše mužsto podalo výborný výkon a svému soupeři nedovolilo téměř nic. Prvních 20. min. se hrálo jen před brankou Židenic. První šanci měl Michal Přecechtěl ale jeho střelu zastavil obránce hostí na čáře. První branka přišla z hlavy Petra Huška po přesném centru Petra Žourka. Na 2:0 zvyšoval Boris Kroutilík který si naběhl na přihrávku od Lukáše Svata, obešel vybíhajícího brankáře a jeho střela se odrazila od tyče do branky. V závěru prvního centroval od lajny Hušek ale hlavička Lukáše Svata šla nad branku. Ve druhém poločase nejprve Marek Petroš vyslal do brejku Petra Žourka, ale ten přestřelil. Na třetí brance měl velký podíl opět Žourek který přesprintoval obranu soupeře a jeho přesnou přihrávku proměnil Petr Měřínský. Nejpěknější byla čvrtá branka. Trojice Kroutilík, Měřínský Žourek si zahrála před brankou Židenic bago a Žourek přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. Na konečných 5:0 upravil Radek Novotný po dobře zahraném signálu s Měřínským po rohovém kopu. Hosté měli jedinou vážnou příležitost ale s dobře mířenou střelou si brankář Honza Veselý poradil. Obrana Morkovic zahrála opět bezchybně a už ve třetím zápase jara nedovolila soupeři překonat brankáře Veselého.

Zbyněk Zbořil, trenér mužstva: „Chtěli jsme hrát aktivně a i proto jsme šli do zápasu se třemi útočníky. Risk vyšel a už od úvodu jsme byli jednoznačně lepší. Vytvořili jsme si tlak, hodně standardních situací, ale s produktivitou jsme měli problém. Důležitý byl první gól, což kluky uklidnilo a do přestávky jsme přidali další. Do druhé půle jsme to přeskládali na 4 - 4 - 2 a v úvodu jsme trošku vypadli z tempa, ale postupem času jsme se opět dostali do hry a přidali i další branky. Kluci dnes odehráli výborný zápas,
bylo tam nasazení, agresivita a hlavně v útočné fázi jsme hráli dobře postranách. Teď nás čeká ve středu Vyškov a to bude nepoměrně těžší zápas.“

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:37