Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 17.04.2006 v 16:54:50)

FK Mutěnice byly založeny 1926, v letech 1944 - 48 hrály včele župního přeboru. Hlavní vzestup byl dokončen v roce 2000/1, kdy Mutěnice dokončily tažení z I.B třídy do divize. Hlavním sponzorem a osobností je pan Jagoš (vinařství). V roce 2003 (trenér Grmela) sahaly po postupu do MSFL. Grmela byl před koncem soutěže odvolán a Mutěnice končí na 2.místě tabulky. Poté pan Jagoš ohlásil konec svého působení v klubu, ale v minulé sezoně se opět vrátil, což bylo poznat i na výsledcích Mutěnic.

Diváků:310
Sestava:Plchut - Ptáček, Prchlý, Martínek - Široký, Čampa(81.Kubaský), Kameník(52.Chládek), Farník, Staněk - Lacko(68.Dědič)
K prvnímu diviznímu zápasu jsme přijeli k aspirantovi na postup do Mutěnic.
Od první minuty nebylo poznat, že jsme nováčky soutěže a máme velkou marodku a hned ve 4.min. jsme předvedli krásnou akci, kterou začal pěknou rozehrávkou Čampa do středu hřiště na Farníka, ten krásně vysunul do křídla Sehnala a s jeho centrem si poradil Lacko - 0:1!!! První divizní gól tedy na sebe překvapivě nenechal dlouho čekat, ale to bylo od té doby od nás skoro všechno. Po rychle obdržené brance se domácí nesesypali,ale naopak ukázali,že budou oprávněným kandidátem postupu.Po našich individuálních chybách hlavně v rozehrávce se často dostávali do šancí,ale ty nedokázali proměnit v gól. V 19.min. se po rohovém kopu a následném závaru před brankou trefil Vlček,který prostřelil vše co mu stálo v cestě-1:1.
Cestu za dobrým výsledkem nám často kazil i rozhodčí,který nás svými neuváženými výroky často trestal žlutými kartami.Vyvrcholení jeho snažení přišlo ve 40.minutě, kdy po normálním hlavičkovém souboji na půli hřiště s Martínkem upadl domácí Čakajík. Jeho ohromující výkřik přesvědčil rozhodčího k udělění druhé žluté karty Martínkovi a tím výrazně zmenšil naše šance na uhrání dobrého výsledku.
Druhá půle začala podle očekávání velkým tlakem domácích, kteří nastoupili se třemi útočníky a bylo otázkou času kdy dostaneme branku. Po několika zahozených šancích přišel rozhodující úder v 64. minutě, kdy Kaizar otočil skóre na domácí stranu-2:1 V 77.minutě pečetil zasloužené vítězství Mutěnic Macko.3:1
Výsledek 3:1 může být pro nás ještě přijatelný, protože 2 branky domácích zastavil až praporek pomezního rozhodčího a několikrát předvedl bravurní zákroky též brankář Plchut.
O převaze hostů hovoří i poměr rohů (13:1) a střel na branku (13:4)
A aby toho nebylo málo, tak máme opět další zranění…Čampa natažené tříslo,Staněk bolesti zad a Kameník problémy s kolenem.

Sestava Mutěnic v utkání se Žďárem:
Flíček – Vlček, Bábíček, Ráček, Štěpanovský – Zapletal, Kalouda (58.Macko), Novák (67. Bernát), Koštuřík – Pochylý, Kučera Trenér: Malůšek

Nejlepší střelci Mutěnic: Kučera 9x, Koštuřík 10x (bez zápasu s Napajedly)
Změny v zimě:
- odešli: Čakajík, Kasálek, Bílý (návrat do Kunovic), Hlavňovský (návrat do Zlína – Rakousko), Macko (Velká nad Veličkou)
- přišli: Kučera (Velká nad Veličkou), Kalouda, Beer (1.FC Brno), Malůšek (1.FC Slovácko)

Poslední zápas s Napajedly:
Souboj lídrů skončil remizou.
Autor: P.P 15.4.2006
FS Napajedla - Mutěnice 1:1 (0:0)
branky: 73.minuta 0:1
88.minuta 1:1 Filip Samsonek
Trenér Napajedel Petr Zapletal:
Věděli jsme,že nás čeká kvalitní soupeř a ten svoji kvalitu potvrdil,proto po utkání bod beru.
Myslím,že se hrálo kvalitní utkání,které bylo vyrovnané a skončilo zaslouženou remízou i když v závěru těsně než jsme srovnali,měli hosté dvě šance na rozhodnutí.
Hosté šli do vedení z takové nešance,když přihrávku hostí tečoval Samsonek před bránu a útočník hostí dával na 0:1 do prázdné brány.
Poté jsme přeskupili rozestavení a i přes vyloučení Horňáka jsme vyrovnali na 1:1 střelou Samsonka.
Čk: 86.minuta Horňák - Napajedla
Diváci: 400
Mutěnice jsou naprosto jasným favoritem utkání. Regonsport před jarní částí napsal: Mutěnice nikdo neohrozí. Mají průměr vstřelených a obdržených branek téměř 4:1 !!! Takže můžeme jen doufat, že jak bývá zvykem u všech hráčů na světě, každý se chce vytáhnout na favorita a naši hráči se navzdory předpovědi Regionsportu pokusí alespoň v tomto utkání ohrozit Mutěnice. Mohou hrát bez stresu, neboť v tomto zápase mohou jen příjemně překvapit, neboť všichni čekají vítězství Mutěnic. Úspěch také závisí na podpoře publika hlavně v době, kdy se našim hráčům bude dařit míň – Líšeň do toho !!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:37