Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 09.04.2006 v 23:35:33)

Příštím soupeřem SK Líšeň je Třebíč.
V roce 2001 se dva třebíčtí rivalové FC Slavia a TJ BOPO dohodli na spolupráci, došlo k vytvoření společných družstev ve všech kategoriích a cílem bylo v roce 2002 sloučení obou subjektů v Horácký fotbalový klub Třebíč, s.r.o.
Umístění Třebíče v divizi: 2000 - 4., 2001 - 4., 2002 - 5., 2003 - 2., 2004 - 7., 2005

Zpráva z průběhu valné hromady HFK Třebíč
Dne 24.2.2006 v 17:00 hod. se v sále Klubu zahrádkářů uskutečnila valná hromada klubu HFK Třebíč. Na programu schůze bylo, mimo jiné, projednání připraveného projektu sloučení HFK Třebíč s FC Tatran Brno - Kohoutovice.

Výkonný výbor HFK Třebíč seznámil členy s výše uvedeným projektem. Po asi hodinové diskusi následovalo tajné hlasování o schválení resp. neschválení sloučení HFK Třebíč s FC Tatran Brno - Kohoutovice. Na základě tajného hlasování většina členů rozhodla, že předložený projekt sloučení nebyl valnou hromadou schválen.

Z důvodu neschválení výše uvedeného projektu valnou hromadou, rezignovali na své funkce ve výkonném výboru pánové Čermák Petr, Simandl Jiří, Ščuka Jan a Trvaj Pavel.

Valná hromada vzápětí zvolila nový výkonný výbor ve složení: Navrkal František, Dvořák Milan, Seifert Petr, Franěk Pavel, Tůma Zdeněk, Trnka Jiří, Venhoda Luboš, Palát Radek a Ondráček Jiří.

Poslení utkání Třebíče:
FRAMOZ ROUSÍNOV – HFK TŘEBÍČ 0:0
Sestava HFK: Koubek – Vejmelka, Plocek, Václavek, Tůma – Křivánek(67.Gardoň),Prokop, Votava, Pekárek(84.Hrůza) – Koníř – Řezáč Martin(89.Heres)
Střely na branku: 7 : 4
Střely mimo branku: 12 : 5
Rohy: 9 : 3, Fauly: 9 : 24, ofajdy: 2 : 3
Hosté chtěli v tomto utkání napravit nepříznivý dojem po nevydařeném vstupu do jarních bojů se Slavičínem a dokázat, že fotbal hrát nezapomněli. Úvod patřil domácím. Vytvořili si mírnou převahu, ale k ohrožení branky se nedostali. Střely byly většinou zblokovány. Od 10 minuty se hra vyrovnala. Po Votavově rohu vznikl závar, ale propálit hradbu těl před brankou se nepodařilo. První velkou šanci vyřešil Koubek v 17 minutě. Na přetažený přímý kop si naběhl Kupčík a jeho ránu z voleje Koubek vyrazil na roh. K ohrožení branky se dostali i hosté. Votavův centr do vápna se dostal ke Křivánkovi, ale ten v dobré pozici špatně trefil míč. Stejný hráč se dostal do zakončení i po super úniku Pekárka. Jeho střelu ve skluzu gólman Vymazal chytá. Poločas zakončili domácí šancí Kupčíka. Po rohovém kopu hlavičkoval osamocen těsně vedle.
Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji. Vytvořili si několik dobrých brankových příležitostí, většinou po zahrávaných rohách, nebo přímých kopech, ale vstřelení branky zabránil vynikající Koubek, anebo je zradila vychýlená muška. Blízko vstřelení branky byli hosté v 64 minutě. Krásnou akci středem po ose Koníř, Řezáč zakončoval Votava. Prostřelil ruce gólmana Vymazala, ale míč směřující do opuštěné branky stačil ještě gólman na brankové čáře chytit. Na druhé straně velmi nebezpečně vypadala hlavička Kašíka, která těsně minula břevno. Další tutovku vyráží Koubek na roh po rychle a chytře rozehraném přímém kopu. Poslední tři velké šance patřily hostům. Gardoň zatáhl míč, poslal ho Pekárkovi, ale jeho střela zůstala gólmanovi pod nohama. Vzápětí byl znovu v šanci Pekárek, tentokrát po Votavově přihrávce. Osamocen před brankou střílí vedle. Do další tutovky posílá Votava Hrůzu. Tomu šanci zneškodnil včasným vyběhnutím gólman Vymazal. Na konci zápasu řeší Koubek poslední nepřehlednou situaci a utkání končí spravedlivou remízou.

Mužtvo také na jaře vede nový trenérský tandem:Němec Pavel (trenér)Dvořák Milan (asistent trenéra)Gardoň Miroslav (vedoucí mužstva)

Fauly: 15:18 Rohy: 6:6 Ofsajdy: 4:2
Sestava Líšně: Plchut - Čampa,Ptáček,Široký - Kalouda,Prchlý,Páviš,Farník,Buchta(77.Šudoma) - Lacko(65.Fous),Sehnal
Potvrdit vítězství z minulého kola a tím získat konečně první 3 podzimní body na domácí půdě, byl hlavní plán sobotního utkání.
Ten se nám dařilo realizovat hned od začátku utkání..Na soupeře jsme vlítli a hned ve 4.minutě se trefil z dálky Sehnal -1:0. Minutu na to se ocitl sám před brankářem Farník,ale nedal. V 16.min. přiťukl Kalouda míč Sehnalovi a ten se z boku nemílil -2:0. Hosté poprvé vážněji zahrozili až ve 32.minutě, ale těsně před útočníkem odkopával Čampa. Další úder do hostující svatyně udělal Lacko, kdy z boku využil Farníkovu přihrávku -3:0. Evidentně otřesení hosté se už nepokoušeli ani o sebemenší odpor. Toho ještě využil ke konci poločasu agilní Sehnal, ale tentokrát z boku nedal.
V druhém poločase si hosté vytvořili mírný tlak, ale byli jsme to opět my, kdo skóroval…V 60.minutě korunoval svúj výborný výkon i celého mužstva Ptáček, když hlavou využil roh -4:0. Závěr jsme si už pohlídali,ikdyž ke konci se musel ještě vyznamenat dvakrát Plchut.

Řekli po utkání:

Ivan Študent:„Výsledek hovoří za vše. Pomohlo nám vstřelení rychlého gólu a dobrý výkon v obraně. Dařilo se nám vytvářet si spoustu gólových příležitostí,soupeř se k ohrožení naší branky dostal až v závěru,kdy byl zápas rozhodnutý.“

Jiří Hamřík:„O zápase rozhodl výborný nástup domácích, kteří nás jednoznačně přehráli ve všech směrech. Naše obranná hra byla špatná.“

Závěr:
Třebíč je v současné době velkou neznámou. Na podzim to byl pro Líšeň velmi příjemný soupeř. Přes zimu proběhlo v Třebíči zemětřesení. Nejprve ambice na MSFL, po jejich pádu odstoupení vedení klubu, nástup nového vedení. Také proběhla změna ve vedení mužstva. V prvním jarním utkání krutá prohra, ovšem v dalším utkání již remiza na půdě na jaře velmi dobře hrájícího Rousínova ! Navíc bilance Třebíče doma a Líšně venku je navlas stejná ! Nové vedení jak klubu, tak mužstva musí dokázat správnost své cesty - odmítnutí spojení s Kohoutovicemi - a musí pro záchranu divize v Třebíči porazit Líšeň ! A tady vede cesta k úspěchu Líšně. Dobře bránit, nenechat soupeře jít do vedení. A s přibývajícím časem využít vzrůstající nervozity Třebíče ke vstřelení třeba i vítězné branky. Ovšem pokud Líšeň podcení soupeře, bude na základě předcházejících výsledků obou soupeřů zápas považovat za předem vyhraný, může se opakovat situace z podzimu, ale tentokrát ve prospěch Třebíče !! Třebíč je pod velkým tlakem veřejnosti a není dobré, dát jejím hráčům sebemenší šanci. Odpovědná a trpělivá hra může přinést pro Líšeň bodový zisk. A protože budou velikonoce, pojedou určitě i fandové, kteří jistě podpoří odpovědný výkon svých hráčů !!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:37