Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 29.03.2006 v 00:38:47)

Představujeme Vám našeho soupeře Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou. Fotbalový oddíl vznikl v roce 1924. Do roku 1989 hrál pod názvem Rudá hvězda Hrušovany nad Jevišovkou, největším úspěchem byla účast v v 1.B třídě. V roce 1998 se podařil opět návrat do 1.B třídy, v roce 2002 postupuje do 1.A třídy a v roce 2003 se spolu s Líšni stal nováčkem krajkého přeboru. Líšeň v této sezoně v Hrušovanech 1:0 prohrála přesto, že Klimek chytil velmi přísně nařízenou penaltu a přesto, že byla lepším týmem a domácí diváci své hráče vypískali. Hrušovany však v roce 2004 opět postoupily - do divize.
Zde v sezoně 2004/05 hrály opět velmi dobře.

3.září 2005 v 16:30, Líšeň

SK Líšeň - TJ Cukrovar Hrušovany nad Jev. 1:3(0:0)
Branky: 71.Farník - 81.Grmela, 83.Koch, 90.Holcman
Sestava:Plchut - Čampa, Prchlý, Ptáček - Kalouda, Široký, Staněk, Špirka - Lacko(70. Semrád), Kubaský(80.Sudoma)

Vyhrál lepší

1.poločas našeho čtvrtého vystoupení v divizi se nesl spíš v opatrném tempu než v nějakém horečném útočení. Hrušovany pozorně bránily a čekaly na naší chybu. Jedinou šancí první půle byl solový nájezd Lacka v 19.min, který jak jinak, nebyl proměněn…!
Do druhého poločasu nastoupili hosté se dvěma hroty v útoku a to se jim, jak se později ukázalo, vyplatilo. Začali být aktivnější, přesně kombinovali a nepoštěli nás chvílemi za půlku natož do větší šance. Ale nakonec jsme to byli my kdo otevřel skóre zápasu. Po jednom z mimořádných průniků zastavili v 71. minutě hostující obránci na hranici vápna Šudomu a z přímého kopu se trefil Farník 1:0. Zdálo se, že to Hrušovany položí, ale opak byl pravdou. Hosté hráli stále velice aktivně a to přineslo ovoce. V 81.minutě chtěl odcentrovat Grmela, ale všiml si, že Plchut je mírně z branky a prudkou střelou k přední tyči vyrovnal 1:1. To hosty „nakoplo“ ještě víc a drali se do dalších a dalších útoků. Nutno dodat, že gól v naší síti byla jen otázka času. V 83.minutě se nejlépe před brankou zorientoval Koch a otočil skóre na hostující stranu 1:2. Krutý, ale zasloužený výsledek dovršil v závěru utkání hlavou Holcman 1:3.

Sestava Hrušovan v Rousínově:
Hrdlička - Klusák, Koch (86 Čermák), Hrdina, Stehlík - Vlček, Pavel Spišiak, Pavelka, Petr Spišiak (Karásek) - Pavelčík, Monika (78 Pechal). Trenéři Kotol a Karpíšek.

Nejlepší střelec Karásek se 7 brankami. Nejlepší brankář soutěže dle vychytaných nul Krajíček přešel z Hrušovan do Kohoutovic. Střelec prvního podzimního gólu do naší sitě Grmela přešel do ČAFC.

Z podzimního utkání nastoupí z různých důvodů za Líšeň jen 3 - 4 stejní hráči. Lze usuzovat, proti podzimnímu utkání, kdy byly Hrušovany lepším mužstvem, došlo k vyrovnání sil obou mužstev. Líšni se oproti podzimu uzdravili někteří hráči, k dispozici jsou také posily. Hrušovany naopak přišli o výborného brankáře. Bude to utkání velmi dobrého domácího celku a Líšně, která je po podzimu velmi dobrá venku.
Určitě nepojedeme do Hrušovan předem poraženi, ale musíme i nadále produkovat fotbal, který nám přinesl úspěchy na cizích hřištích na podzim. Dobrou obrannou hru a rychlý přechod do protiútoků. Je také otázkou, na jakém terému a zda vůbec se kvůli počasí utkání odehraje.Ale přinejmenším bude težký terén, který neumožní žádnou kombinační hru na malém prostoru. Což vždy svědčí mužstvu, které hraje jednoduše.
Doufám, že Líšeňští fandové budou slyšet i v Hrušovanech!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:37