MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Oficiální stránky klubu

UH. Brod - Líšeň 2:0

video: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-MSFL/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017-2018/152060-CSK-Uhersky-Brod-SK-Lisen.htmKomentuje Michal Raška

Branky: 10. Hruboš, 45. Richard
Karty: 52. Mančík (UBR) – 30. Hanuš (LIS), 50. Krška (LIS)

ČSK Uherský Brod: Nemrava – David M. (C), David R., Šálek, Mančík (77. Jaroněk), Pochylý (65. Holík), Hruboš, Sklenář (72. Žůrek), Vrága, Nevařil, Michalec
Náhradníci: Červík, Žůrek, Holík, Dolina, Jaroněk

SK Líšeň: Leznar – Hlavica, Bednář, Čampa (C) (46. Krška), Minařík, Machálek M., Fila, Smrčka (46. Machálek T.), Reteno, Hanuš (46. Demeter), Fall
Náhradníci: Kotnour, Krška, Machálek T., Ovsepjan, Demeter

Rozhodčí: Radek Kulička – Roman Páral, Petr Dorušák

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:25:08)

.

Je konec. Uherský Brod v posledním zápase letošní sezóny vítězí v domácím prostřední nad Líšní 2:0. Už v 10. minutě poslal domácí do vedení Filip Hruboš. Těsně před přestávkou přidal druhou branku domácího týmu David Richard. Ve druhém dějství branka nepadla a Uherský Brod vyhrál 2:0.

Vítkovice zůstávají druholigové i pro příští sezónu, Olympia jde do ČFL

Ostrava – Ačkoliv po rozhodujícím utkání v Ústí nad Labem vládlo v klubu nesmírné zklamání, MFK Vítkovice nakonec bude pokračovat ve Fortuna národní lize. Již druhým rokem po sobě totiž 15. místo ve výsledku není sestupové.

Zatímco loni kromě Olympie nikdo z třetí ligy neprojevil zájem postoupit a udržel se tak Frýdek-Místek, letos jde toto rozhodnutí za fotbalovou asociací, která žádnému ze zájemců na 2. – 4. pozicích v ČFL a MSFL neudělila potřebnou licenci. Klub z moravské části Ostravy tak přeci jen bude hrát druhou nejvyšší soutěž třetí rok po sobě, a to právě místo Olympie, která se pro příští ročník nepřihlásila a bude hrát jen ČFL.

„Na dnešním zasedání licenční komise FAČR nebyla udělena licence klubu FK Olympia a vzhledem k tomu, že licenci neobdržely ani další kluby z ČFL a MSFL, kromě vítězů obou soutěží, bude hrát MFK Vítkovice nadále druhou ligu. Informaci klubu sdělil Stanislav Rýznar, licenční manažer FAČR,“ potvrdil ve čtvrtek Oldřich Jakubek, člen vedení MFK Vítkovice.

Klub po tomto rozhodnutí čeká velké množství práce, aby neopakoval katastrofální vstupy do obou předchozích sezón. Základním úkolem je urychlené sehnání nového trenéra. Ludevít Grmela, který po příchodu k týmu v říjnu 2017 dokázal získat ve 20 zápasech 26 bodů, ale nakonec nedokázal soutěž zachránit sportovní cestou, totiž nepřijal nabídku na pokračování angažmá. „Vážím si toho, ale rozhodl jsem se jinak. Právě proto, že se nám cíl splnit nepodařilo a neumístili jsme se mimo sestupové pásmo, jsem toho názoru, že bude pro obě strany lepší se v dobrém rozejít,“ vysvětlil své rozhodnutí Grmela. To se stalo již počátkem června a od té doby je ve Vítkovicích ticho po pěšině jak po této stránce, tak po stránce změn v kádru.

Známá je pouze skutečnost, že hráči se sejdou k zahájení letní přípravy v pondělí 18. června. Do té doby chce mít klub minimálně záležitost ohledně šéfa lavičky vyřešenou. Kádr přijde na řadu poté a bude poměrně zajímavé sledovat, kterou cestou se nový trenér společně s vedením vydá, aby Vítkovice konečně zamířily do středu tabulky a staly se stabilním členem druhé nejvyšší soutěže, což je jejich cílem pro nejbližší roky.

Nováčky soutěže budou vítězové obou částí třetí ligy – Chrudim a Prostějov. Fortuna národní ligu naopak nebude i přes loňskou třináctou příčku pokračovat pražská Olympia. Vedení klubu se rozhodlo sloučit s Radotínem a bude hrát pouze ČFL.

Orelský stadion, 15.6.2018 17:30

ČSK Uherský Brod : SK Líšeň 2:0 (2:0)
Fotbalisté Uherského Brodu zakončili třetiligový ročník výhrou. Svěřenci trenéra Martina Ondy v závěrečném utkání přehráli třetí Líšeň 2:0 a v tabulce MSFL skončí s jednačtyřiceti body buď na devátém místě, nebo desátí.

Poslední triumf nováčkovi soutěže už v prvním poločase vystřelili Filip Hruboš s Richardem Davidem.

„Na to, že máme za sebou velice náročnou sezonu, kluci odehráli velmi dobré utkání. Bylo to pro nás psychicky klidnější než předcházející duely, zápas jsme ale zvládli bezvadně,“ těší domácího kouče Martina Ondu.

Broďanům proti soupeři z popředí tabulky pomohla rychlá branka Hruboše. Na konci první půle přidal druhý gól středopolař Richard David, který se trefil z voleje po dlouhém autu.

Ve druhé půli si šance ke skórování vypracovaly oba týmy, výsledek už se v bezstarostném zápase nezměnil. Několik dobrých zákroků s připsal domácí gólman Nemrava, na druhé straně se vyznamenal brankář Leznar.

„Do zápasu jsme šli klidnější, už jsme neměli nůž na kru. Utkání s kvalitním soupeřem bylo vyrovnané. Kluci hráli uvolněně,“ říká Onda.

Nováček MSFL se v předstihu zachránil, závěrečnou výhrou se posunul na devátí místo tabulky.

„Za celou sezonu mužstvo chválím. Byli jsme outsideři, nakonec to dopadlo dobře,“ raduje se Onda.

Osmačtyřicetiletého trenéra netěší pouze konečné umístění a slušná hra, ale hlavně bodový zisk. Broďané ve třiceti duelech získali jednačtyřicet bodů, stejně jako tradiční účastníci MSFL Vyškov nebo Hulín.

„Kdyby nám to někdo řekl po prvních pěti kolech, ve kterých jsme získali jeden bod za remízu, že jich ve zbytku sezony uděláme ještě čtyřicet, tak bychom si klepali na čelo,“ říká Onda.

Jeho tým ale náročný ročník zvládl, po postupu z divize se ve vyšší soutěži rozhodně neztratil.

„Kluci ukázali, že na třetí ligu mají,“ prohlásil kouč Uherského Brodu.

Zda bude Onda u týmu pokračovat, těsně po pátečním zápase nevěděl. S šéfem klubu Josefem Hamšíkem se na téma setrvání v klubu ještě pobaví.

„Kvůli tomu, že jsme až do předposledního kola hráli o záchranu, nebyl čas to řešit. Zatím není nic jistého,“ uvedl po posledním střetnutí úspěšný kouč.

V Brodě se bude řešit nejen trenérský post, ale i změny v kádru. „Někdo asi odejde,“ tuší Onda.

Přípravu na další třetiligový ročník zahájí mužstvo 9. července.

Branky: 10. Filip Hruboš, 45. Richard David

Rozhodčí: Kulička – Páral, Dorušák (Gallo)

Žluté karty: Mančík – Hanuš, Krška

Diváci: 225

Uherský Brod: Nemrava – Nevařil, Vrága, M. David, Pochylý (65. Holík) – Sklenář (72. Žůrek), R. David, Šálek, Mančík (77. Jaroněk) – Hruboš, Michalec.

Kdo chce hrát druhou ligu? Olympia Praha dobrovolně uvolnila místo

Loni slavně postoupili do druhé ligy a přesunuli sídlo z Hradce Králové na pražský Strahov. Po celkem úspěšném účinkování v profesionální soutěži se však klub Olympia Praha pro příští ročník přihlásil o patro níž pod názvem Olympia Radotín. Kdo tým v druhé lize nahradí, se zatím neví.

Na úterý 12. června svolalo vedení Olympie Praha tiskovou konferenci, na které oznámilo zásadní změny.

„Přesun do Prahy byl velmi komplikovaný. Doposud jsme všechno zvládli, náš hlavní úkol byl udržet druhou ligu. Ale cítíme, že je zapotřebí klub stabilizovat,“ řekl šéf Angelos Gulis.

„Přesun do třetí ligy je krok zpátky, ale do budoucna je to krok dopředu. Potřebujeme se připravit líp, ne tak hektickým způsobem jako předtím. Bez toho, aniž bychom začali od začátku, to nešlo,“ doplnil řecký generální ředitel klubu, který je místopředseda spolku Radotín.

Oba kluby se v dospělé kategorii sloučí, mládež bude působit pod hlavičkou Radotína. „Hlavně budeme mít náš areál, budeme spolupracovat s Radotínem, co se týká mládeže, kterou tamje kvalitní,“ uvedl Gulis.

Přejmenovaný klub má ambice se v blízké budoucnosti do druhé ligy vrátit. Nyní řeší podobu kádru, protože v klubu působila řada cizinců. „Třetí liga je složitá, to víme, protože jsme ji hráli. Ale jsem přesvědčen, že zase postoupíme zpátky,“ řekl Gulis.

Zatím není jisté, kdo Olympii ve druhé lize nahradí. Vedení soutěže nabídne uvolněné místo týmům na druhém, třetím a čtvrtém místě České fotbalové ligy za vítěznou Chrudimí, která má právo na postup automaticky.

To znamená postupně Vltavínu, Zápám a Domažlicím. Pokud všechny celky postup odmítnou, šanci dostanou celky z Moravskoslezské fotbalové ligy, kde jsou za vítězným Prostějovem seřazeny Velké Meziříčí, Líšeň a Kroměříž.

V případě, že ani tyto kluby nebudou mít zájem, zachrání se předposlední tým uplynulé sezony druhé ligy Vítkovice. Jasno musí být do 20. června.

„Určitě nehrozí varianta, že by druhou ligu od příští sezony hrálo méně než šestnáct klubů. Licenční řízení však stále probíhá, výsledky budou známy v příštím týdnu ještě před zasedáním ligového grémia. Řády o případném nahrazení hovoří jasně,“ napsal na twitter tiskový mluvčí profesionálních soutěží Štěpán Hanuš.

S lichým počtem účastníků se hrálo v ročníku 2015/2016, v předchozí sezoně sestupily Kolín s Mostem a Viktoria Žižkov nedostala profesionální licenci. Nováčky byly Vyšehrad, až třetí tým ČFL, a rezerva Sigmy Olomouc. Nikdo další už do druhé ligy nechtěl.

Autoři: min, ČTK

Vítkovice zůstávají druholigové i pro příští sezónu, Olympia jde do ČFL

Ostrava – Ačkoliv po rozhodujícím utkání v Ústí nad Labem vládlo v klubu nesmírné zklamání, MFK Vítkovice nakonec bude pokračovat ve Fortuna národní lize. Již druhým rokem po sobě totiž 15. místo ve výsledku není sestupové.

Zatímco loni kromě Olympie nikdo z třetí ligy neprojevil zájem postoupit a udržel se tak Frýdek-Místek, letos jde toto rozhodnutí za fotbalovou asociací, která žádnému ze zájemců na 2. – 4. pozicích v ČFL a MSFL neudělila potřebnou licenci. Klub z moravské části Ostravy tak přeci jen bude hrát druhou nejvyšší soutěž třetí rok po sobě, a to právě místo Olympie, která se pro příští ročník nepřihlásila a bude hrát jen ČFL.

„Na dnešním zasedání licenční komise FAČR nebyla udělena licence klubu FK Olympia a vzhledem k tomu, že licenci neobdržely ani další kluby z ČFL a MSFL, kromě vítězů obou soutěží, bude hrát MFK Vítkovice nadále druhou ligu. Informaci klubu sdělil Stanislav Rýznar, licenční manažer FAČR,“ potvrdil ve čtvrtek Oldřich Jakubek, člen vedení MFK Vítkovice.

Klub po tomto rozhodnutí čeká velké množství práce, aby neopakoval katastrofální vstupy do obou předchozích sezón. Základním úkolem je urychlené sehnání nového trenéra. Ludevít Grmela, který po příchodu k týmu v říjnu 2017 dokázal získat ve 20 zápasech 26 bodů, ale nakonec nedokázal soutěž zachránit sportovní cestou, totiž nepřijal nabídku na pokračování angažmá. „Vážím si toho, ale rozhodl jsem se jinak. Právě proto, že se nám cíl splnit nepodařilo a neumístili jsme se mimo sestupové pásmo, jsem toho názoru, že bude pro obě strany lepší se v dobrém rozejít,“ vysvětlil své rozhodnutí Grmela. To se stalo již počátkem června a od té doby je ve Vítkovicích ticho po pěšině jak po této stránce, tak po stránce změn v kádru.

Známá je pouze skutečnost, že hráči se sejdou k zahájení letní přípravy v pondělí 18. června. Do té doby chce mít klub minimálně záležitost ohledně šéfa lavičky vyřešenou. Kádr přijde na řadu poté a bude poměrně zajímavé sledovat, kterou cestou se nový trenér společně s vedením vydá, aby Vítkovice konečně zamířily do středu tabulky a staly se stabilním členem druhé nejvyšší soutěže, což je jejich cílem pro nejbližší roky.

Nováčky soutěže budou vítězové obou částí třetí ligy – Chrudim a Prostějov. Fortuna národní ligu naopak nebude i přes loňskou třináctou příčku pokračovat pražská Olympia. Vedení klubu se rozhodlo sloučit s Radotínem a bude hrát pouze ČFL.

Orelský stadion, 15.6.2018 17:30

ČSK Uherský Brod : SK Líšeň 2:0 (2:0)
Fotbalisté Uherského Brodu zakončili třetiligový ročník výhrou. Svěřenci trenéra Martina Ondy v závěrečném utkání přehráli třetí Líšeň 2:0 a v tabulce MSFL skončí s jednačtyřiceti body buď na devátém místě, nebo desátí.

Poslední triumf nováčkovi soutěže už v prvním poločase vystřelili Filip Hruboš s Richardem Davidem.

„Na to, že máme za sebou velice náročnou sezonu, kluci odehráli velmi dobré utkání. Bylo to pro nás psychicky klidnější než předcházející duely, zápas jsme ale zvládli bezvadně,“ těší domácího kouče Martina Ondu.

Broďanům proti soupeři z popředí tabulky pomohla rychlá branka Hruboše. Na konci první půle přidal druhý gól středopolař Richard David, který se trefil z voleje po dlouhém autu.

Ve druhé půli si šance ke skórování vypracovaly oba týmy, výsledek už se v bezstarostném zápase nezměnil. Několik dobrých zákroků s připsal domácí gólman Nemrava, na druhé straně se vyznamenal brankář Leznar.

„Do zápasu jsme šli klidnější, už jsme neměli nůž na kru. Utkání s kvalitním soupeřem bylo vyrovnané. Kluci hráli uvolněně,“ říká Onda.

Nováček MSFL se v předstihu zachránil, závěrečnou výhrou se posunul na devátí místo tabulky.

„Za celou sezonu mužstvo chválím. Byli jsme outsideři, nakonec to dopadlo dobře,“ raduje se Onda.

Osmačtyřicetiletého trenéra netěší pouze konečné umístění a slušná hra, ale hlavně bodový zisk. Broďané ve třiceti duelech získali jednačtyřicet bodů, stejně jako tradiční účastníci MSFL Vyškov nebo Hulín.

„Kdyby nám to někdo řekl po prvních pěti kolech, ve kterých jsme získali jeden bod za remízu, že jich ve zbytku sezony uděláme ještě čtyřicet, tak bychom si klepali na čelo,“ říká Onda.

Jeho tým ale náročný ročník zvládl, po postupu z divize se ve vyšší soutěži rozhodně neztratil.

„Kluci ukázali, že na třetí ligu mají,“ prohlásil kouč Uherského Brodu.

Zda bude Onda u týmu pokračovat, těsně po pátečním zápase nevěděl. S šéfem klubu Josefem Hamšíkem se na téma setrvání v klubu ještě pobaví.

„Kvůli tomu, že jsme až do předposledního kola hráli o záchranu, nebyl čas to řešit. Zatím není nic jistého,“ uvedl po posledním střetnutí úspěšný kouč.

V Brodě se bude řešit nejen trenérský post, ale i změny v kádru. „Někdo asi odejde,“ tuší Onda.

Přípravu na další třetiligový ročník zahájí mužstvo 9. července.

Branky: 10. Filip Hruboš, 45. Richard David

Rozhodčí: Kulička – Páral, Dorušák (Gallo)

Žluté karty: Mančík – Hanuš, Krška

Diváci: 225

Uherský Brod: Nemrava – Nevařil, Vrága, M. David, Pochylý (65. Holík) – Sklenář (72. Žůrek), R. David, Šálek, Mančík (77. Jaroněk) – Hruboš, Michalec.

Kdo chce hrát druhou ligu? Olympia Praha dobrovolně uvolnila místo

Loni slavně postoupili do druhé ligy a přesunuli sídlo z Hradce Králové na pražský Strahov. Po celkem úspěšném účinkování v profesionální soutěži se však klub Olympia Praha pro příští ročník přihlásil o patro níž pod názvem Olympia Radotín. Kdo tým v druhé lize nahradí, se zatím neví.

Na úterý 12. června svolalo vedení Olympie Praha tiskovou konferenci, na které oznámilo zásadní změny.

„Přesun do Prahy byl velmi komplikovaný. Doposud jsme všechno zvládli, náš hlavní úkol byl udržet druhou ligu. Ale cítíme, že je zapotřebí klub stabilizovat,“ řekl šéf Angelos Gulis.

„Přesun do třetí ligy je krok zpátky, ale do budoucna je to krok dopředu. Potřebujeme se připravit líp, ne tak hektickým způsobem jako předtím. Bez toho, aniž bychom začali od začátku, to nešlo,“ doplnil řecký generální ředitel klubu, který je místopředseda spolku Radotín.

Oba kluby se v dospělé kategorii sloučí, mládež bude působit pod hlavičkou Radotína. „Hlavně budeme mít náš areál, budeme spolupracovat s Radotínem, co se týká mládeže, kterou tamje kvalitní,“ uvedl Gulis.

Přejmenovaný klub má ambice se v blízké budoucnosti do druhé ligy vrátit. Nyní řeší podobu kádru, protože v klubu působila řada cizinců. „Třetí liga je složitá, to víme, protože jsme ji hráli. Ale jsem přesvědčen, že zase postoupíme zpátky,“ řekl Gulis.

Zatím není jisté, kdo Olympii ve druhé lize nahradí. Vedení soutěže nabídne uvolněné místo týmům na druhém, třetím a čtvrtém místě České fotbalové ligy za vítěznou Chrudimí, která má právo na postup automaticky.

To znamená postupně Vltavínu, Zápám a Domažlicím. Pokud všechny celky postup odmítnou, šanci dostanou celky z Moravskoslezské fotbalové ligy, kde jsou za vítězným Prostějovem seřazeny Velké Meziříčí, Líšeň a Kroměříž.

V případě, že ani tyto kluby nebudou mít zájem, zachrání se předposlední tým uplynulé sezony druhé ligy Vítkovice. Jasno musí být do 20. června.

„Určitě nehrozí varianta, že by druhou ligu od příští sezony hrálo méně než šestnáct klubů. Licenční řízení však stále probíhá, výsledky budou známy v příštím týdnu ještě před zasedáním ligového grémia. Řády o případném nahrazení hovoří jasně,“ napsal na twitter tiskový mluvčí profesionálních soutěží Štěpán Hanuš.

S lichým počtem účastníků se hrálo v ročníku 2015/2016, v předchozí sezoně sestupily Kolín s Mostem a Viktoria Žižkov nedostala profesionální licenci. Nováčky byly Vyšehrad, až třetí tým ČFL, a rezerva Sigmy Olomouc. Nikdo další už do druhé ligy nechtěl.

Autoři: min, ČTK

Kouč Machálek dovedl Líšeň k nejlepšímu umístění. V Brně zůstává

Celé jaro doma vítězili, tradici porušili až v posledním utkání. Fotbalisté třetiligové Líšně v sezoně naposledy hráli před vlastními fanoušky a v 29. kole soutěže remizovali 1:1 s Hlučínem. „Dělba bodů mrzí hodně, chtěli jsme se s fanoušky rozloučit vítězstvím. Blíží se závěr soutěže a hráči toho asi mají hodně,“ přemítal brněnský trenér Miloslav Machálek.

Líšeňští si na jaře doma počínali suverénně. Po zimní pauze na vlastním trávníku zvítězili sedmkrát v řadě a body poprvé ztratili právě s Hlučínem. „Možná jsme na hřiště zvyklí. Je specifické, docela tvrdé a soupeři s ním zřejmě mají problémy,“ mínil obránce Rudolf Čampa.

Brněnskému celku patří se 34 body první místo v tabulce domácích zápasů. Nic na tom nezmění ani dohrávka sedmnáctého kola příští týden. „I venku jsme hráli velmi dobře, ale umírali jsme v koncovce a dostávali zbytečné góly. Doma jsme praktikovali hodně náročný fotbal a venku jsme v některých utkáních chtěli být opatrnější, což asi neumíme. Hráli jsme účelně, a to se projevilo především na domácím hřišti,“ řekl Machálek.

Líšeň zápas s Hlučínem nezačala dobře. Už v jedenácté minutě prohrávala brankou Patrika Ságnera. O tři minuty později sice vyrovnal Václav Minařík, jenže na víc se domácí nezmohli. „První půli jsme byli lepší, ale soupeři jsme věnovali gól. Ve druhém poločase jsme předvedli nejhorší výkon v sezoně. Po přestávce jsme hráli nepřesně, hra nesplňovala naše kritéria a Hlučín si vypracoval další vyložené příležitosti, které neproměnil. Bod asi dobrý, víc jsme si nezasloužili,“ hodnotil líšeňský stratég.

Jeho svěřenci měli už před duelem jistotu třetího místa, čímž vybojovali nejlepší umístění v historii klubu. „Tým je dobře poskládaný, trenér si vybral hráče a vedení mu nechalo volnou ruku. Mimo mě máme hodně mladých kluků a vše si sedlo. Za dobré výsledky jsem moc rád,“ liboval si Čampa.

Právě kouč Machálek stojí za vzestupem Líšně. Před rokem na jaře totiž velkou měrou pomohl k záchraně ve třetí lize. „Domluvili jsme se na další spolupráci, na kterou se těším hlavně díky hráčskému kolektivu a jeho perspektivě,“ prozradil brněnský lodivod.

Zato nejisté je setrvání matadora Čampy, který za Líšeň hraje od roku 2005. „Se zdravím jsem často na hromadě. Roky zastavit nejdou a nemůžu hrát do nekonečna. Uvidím, jestli se po dovolené dám dohromady, ale už je toho na mě hodně a tělo regeneruje pomalu,“ povzdechl si čtyřiatřicetiletý zadák.

Líšeň - Hlučín 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 14. Minařík – 11. Ságner. ŽK: Fall – Štefek, Jančík. Rozhodčí: Černý – Šimoník, Hanáková. Diváci: 335.

Líšeň
Leznar – Hlavica, Bednář (65. Mykhailoskij), Minařík, Krška, T. Machálek, Fila, Reteno Elekana (45. M. Machálek), Hanuš (70. Čampa), Fall, Demeter

Hlučín
Kolenko – Massaniec, Heinik, Žižka, Málek (83. Jančík), Ságner, Dostál, Hudeczek, Krejčí (65. Fojtík, 90. Velička), Bialek, Štefek

Autor: Patrik El-Talabáni

Utkání v Uherském Brodě

V pondělí by STK Moravy mělo potvrdit, že utkání Uherský Brod - Líšeň se bude hrát v Pá 15.06. 17:30 hod.

Je to proto, že sestoupit jak třetí mužstvo může již jen Valašské Meziříčí nebo Otrokovice. Protože pokud oba vyhrají, bude mít stejně bodů Uherský Brod a Valašské Meziříčí a Brod lepší vzájemná utkání.
Bez záruky !!!!

Jednotné termíny a začátky utkání

Jednotné termíny a začátky utkání
Komise v zájmu zabezpečení regulérnosti závěru soutěží stanovila jednotné termíny a začátky vybraných utkání 29. kola Fortuna MSFL a Fortuna MSD:

Fortuna
MSFL 1. SK Prostějov – 1. HFK Olomouc 9.6. 17,00

So 9.6.

17,00

FC Velké Meziříčí – FC Viktoria Otrokovice	8.6. 17,00			
SK Hanácká Slavia Kroměříž – SK Jiskra Rýmařov	9.6. 17,00			
				
FK Hodonín – SK Uničov	9.6. 17,00			
FC Odra Petřkovice – Sportovní klub Spartak Hulín	9.6. 17,00			
				
Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí – Český sportovní klub Uherský Brod	8.6. 17,00			
				
Vyškov-Mohelnice	9.6. 17:00			

Fortuna
MSD-D FC Spartak Velká Bíteš – Městský sportovní klub Břeclav 10.6. 17,00
So 9.6.
17,00

TJ Sokol Tasovice – FC Strání	9.6. 17,00			
FK Blansko – FC Slovan Havlíčkův Brod	9.6. 17,00			

Fortuna
MSD-E FC Dolní Benešov – Fotbalový klub Kozlovice 9.6. 16,00

So 9.6.

17,00

Tělovýchovná jednota Sokol Ústí – Slezský fotbalový club Opava B	10.6. 10,00			
Městský fotbalový klub Havířov – SK Hranice	10.6. 10,15			
Fotbalový klub Šternberk – TJ Lokomotiva Petrovice	9.6. 17,00			
                                                  Zdeněk Šťastný, v.r.
                                                       předseda

Moravskoslezská fotbalová liga - MSFL 2017/2018

SK Jiskra Rýmařov - SK Líšeň 2 : 0
Jiskra si vyšlápla na třetí celek tabulky MSFL, který porazila brankami v závěru utkání 2:0.

Rýmařov v tomto utkání hrál o svoji třetiligovou příslušnost. Ještě není definitivně zachráněn a na hráčích a jejich výkonu to bylo znát. První poločas totiž nenabídl mnoho pohledných a zajímavých fotbalových akcí. Ani hosté z Líšně, kteří jsou na třetí příčce a na jaře se jim daří a psychicky by měli být v klidu nepředváděli nějaký závratný výkon. Jedinou velkou šanci měl líšeňský Tomáš Machálek, který rozezněl horní konstrukci domácí branky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se dostal až v 59. minutě do své druhé velké šance zápasu hostující Tomáš Machálek, který se dostal ve vápně k míči a následně vypálil na zadní tyč, ale domácí brankář Baroš pohotově zasáhl a udržel bezbrankový stav. Do osmdesáté minuty však šlo nadále o ne moc pohledný zápas. Vše se zlomilo v 83. minutě. To se diváci dočkali branky. Z levé strany přiletěl centr do vápna ze standardní situace a trefil přesně hlavu Pavla Ondrušky, který jej poslal do sítě a domácí Rýmařov tím pádem i do důležitého vedení. Tři minuty před koncem předvedl fotbalovou nádheru domácí kanonýr Lukáš Woitek, který vypálil z poloviny hřiště, když si všiml, že brankář Kotnour je daleko z brány a míč se zastavil až v síti. V devadesáté minutě trefili hosté ještě břevno rýmařovské branky, ale skóre se už neměnil a Rýmařov si v boji o záchranu připsal důležité tři body.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, což se projevilo, protože Líšeň byla více na míči. ale dopláceli na to, že hodně situací přehrávali. Woitek dal nádherný gól a jsou to pro nás důležité tři body“ zhodnotil utkání Milan Furik.

Zprávy z MSFL

Velké Meziříčí chce postoupit do Fotbalové národní ligy. Celek z Vysočiny jedná s novým partnerem, který by pomohl s pokrytím druholigového rozpočtu. „Samozřejmě jsme v posledních týdnech probírali téma možného postupu. Můžu potvrdit, že jednáme se sponzorem, který by s námi měl zájem do toho jít,“ uvedl trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal pro server idnes.cz.

Tři kola před koncem ztrácí Velké Meziříčí na vedoucí Prostějov 2 body. Důležité vzájemné utkání se odehraje právě dnes na prostějovském stadionu. „Bude to pro nás v Prostějově klíčový zápas,“ přikyvuje Smejkal a dodává: „Nebudeme hrát jako vždycky, tedy že bychom tlačili hned od začátku. Dá se očekávat, že budeme spíš zatažení a spoléhat na brejky.“

U13

turnaj v Břeclavi

9. místo, 18 účastníků

U5, U6, U7

v neděli v MÚ proběhnul poslední interní turnaj v této sezóně. Jako vždy to bylo rozdělené na dvě skupiny s celkovým počtem 41 dětí z obou náborů a předpřípravek.

U9

Mezinárodní turnaj Olšany u Prostějova

U9A 4. místo ze 30 účastníků, 5x výhra, 1x remíza, 3x prohra

U9B 29.místo ze 30 účastníků, 1x výhra, 1x remíza, 7x prohra

muži C

Medlánky B - Líšeň 3:3
Branky Líšně: Papež 2x, Široký. M.

muži B

FK Znojmo - Líšeň 1:0

Muži A

Uh. Brod - Líšeň 2:0

U16

Líšeň - Svratka 6:1
branky Líšně: Rajtmajer, Dvořák 2x, Aujeský, Nechvátal 2x

ženy - malá kopaná

Zastávka - Líšeň 0:2
Branky Líšně: Skálová, Šperková

U18

Líšeň - Svratka 2:2
branky Líšně: Špička, Svoboda D.

Týmové aktuality

U8

Nominace na turnaj Bisoncup v Těšanech

V sobotu 23.6. od 10:30 hod. hrajeme Bisoncup v Těšanech.

Sraz nejpozději v 9:40 hod. na hřišti v Těšanech (hřiště se nachází cestou od Moutnic za kruhovým objezdem po pravé straně).

Dresy dostanete na místě.

Na pokrytí startovného se bude od každého hráče vybírat 100 Kč.

Nominace: Slatinský, Skácel, Barešová, Havlát, Bajza, Vobora, Tkaný, Pašek, Šťastný.

Případné omluvenky co nejdříve na tel. 723 112 359 (Tomáš Havlát).

U11

Plán do konce sezóny

23.6. Turnaj Hranice
29.6.-1.7. Turnaj Stuttgart

U10

Program na týden 18.6. - 24.6. 2018

Sobota 23.6.

Turnaj Jevišovice

Sraz: 9:15
Nominace:
Bednář, Oprchal, Doležal, Švejda, Šenkyřík, Šťavík, Kúkol, Olexa, Martinek, Rašovský J., Rašovský O.

Informace o turnaji viz. níže

PPB

Hodnocení za měsíc květen

1. Matyáš Hasoň, Sebastian Lejska - 31 bodů
2. Štěpán Zemánek - 24 b.
3. Adam Belej - 23
4. David Šrámek - 21
5. Sebastián Almášy - 20
6. Adam Rejs - 17
7. Patrik Zelený - 16
8. Lukáš Frybort - 15
9. Tomáš Kraic, Filip Duroň - 13
10.Samuel Šinor - 12
11.Daniel Bohrn - 11

PPB

Program na příští týden

Pondělí - trénink v MÚ, začátek v 17.00 hod.

Čtvrtek - trénink na ZŠ Novolíšeňská, začátek jako vždy v 16.45 hod.
Po krátkém tréninkovém fotbálku se přesuneme na hřiště SK, kde v „Restauraci na hřišti“ zakončíme sezónu. Rodiče, jejichž děti jedou na soustředění zaplatí zálohu.

Sobota - turnaj v Kuřimi

JH

PPA

Týdenní plán

úterý 19.6.2018 od 17,00 do 18,30 hod. trénink Novolíšeňská

čtvrtek 21.6.2018 od 18,00 do 19,30 hod. trénink Novolíšeňská

sobota 23.6.2018 turnaj Kuřim

úterý 26.6.2018 - od 17,00 do 18,30 hod. poslední dobrovolný trénink Novolíšeňská

vybírám 1000,-Kč zálohu na soustředění. Potřebuji také rodné číslo od dětí které na soustředění pojedou. Je to nutné pro pojištění dětí.

Děkuji všem za organizaci, pomoc a účast na rozlučce se sezónou.

LKu

U13

Výsledky a program

ÚT 19.6. trénink v Podolí 17:00 - 18:00, pak závěrečná, schůzka s rodiči v 18:30
hráči sebou míč č.5 (kdo má), věci na trénink, ručník.

Program na další týdny:
NE 29.7. - SO 4.8. soustředění Velké Pavlovice.
SO 11.8. v 11:45 Líšeň - Hodonín v Podolí

Turnaj v Břeclavi 15.-17.6.

MFK Rusovce 8:0 br.Kosík 2x, Sedlák 2x, Špilka, Hochman, Baný, Kvoch
TJ Nafta Gbely 0:0
Záhorská Bystrica 4:0 br.Kvoch 2x, vlastní, Linger
Český Brod 1:2 br.Hochman
Běchovičtí sršni 3:0 br.Sedlák, Kosík, Hříba
1.FC Slovácko 0:1
Svratka Brno 1:0 br.Špilka
Inter Bratislava 0:0

Rýmařov 2:0 br.Linger, Kvoch
Rača 3:0 br.Duchoň, Hochman, Kamoj
Břeclav 2:0 br.Hochman, Sedlák
Kohoutovice 0:0
Modra 5:0 br.Hochman 2x, Linger, Kamoj, vlastní

celkově 9. místo ( 18 účastníků)

NAB

Program na příští týden

Je zde pouze pondělní trénink, který bude zkrácený, formou vzájemné hry na hřišti ZŠ Novolíšeňská, potom bude následovat přechod na hlavní stadion SK Líšeň, kde v „Restauraci na hřišti“ bude zakončení sezóny. Časy začátků tréninků budou stejné jako vždy, tzn. nábor „B“ v 15.45 hod., nábor „A“ 16.30 hod.

JH

NAB

Hodnocení interního turnaje

Interní turnaj proběhl jako vždy za účasti všech družstev náborů a předpřípravek.(„NB“, „NA“, „PPB“ a „PPA“) na přírodní trávě v Marianském údolí.
Jako vždy s problémy pro některé rodiče dojít na sraz v termínu jak je uveden, je zajímavé, že to platí u těch starších, kteří by už měli vědět jak to funguje.
Skupina s méně zkušenými hráči byla v docházce vzorná.

1. skupina

družstvo č. 1 - Jiří Fojt, Petr Vaňkát, Vojtěch Vlček, Šárka Kaderková
družstvo č. 2 - Samuel Titz, Adam jelínek, Vojtěch Vrbka, Štěpán Zemánek
družstvo č. 3 - Ladislav Kryštof, Martin Hikl, Petr Podolský, Jakub Juřica,
družstvo č. 4 - Adam Čupr, Erik Mieč, Timofej Gordiyenko, Tadeáš Robeš, Adam Rejs
družstvo č. 5 - Sebastian Lejska, Adam Belej, Matyáš Hasoň, Sebastián Almášy

Hrálo se systémem každý s každým dvoukolově

Pořadí:
1. družstvo č. 2- 19 bodů
2. družstvo č. 1 - 15 b.
3. družstvo č. 5 - 12 b.
4. družstvo č. 3 - 9 b.
5. družstvo č. 4 - 1 b.

Střelci:

1. Adam Jelínek - 9 gólů
2. Samuel Titz, Jiří Fojt, Adam Belej - 7 g.
3. Ladislav Kryštof - 6
4. Petr Vaňkát, Martin Hikl - 5
5. Vojtěch Vlček - 4
6. Vojtěch Vrbka, Timofej Gordienko - 3
7. Sebastian Lejska, Sebastián Almášy - 2
8. Šárka Kaderková, Štěpán Zemánek, Petr Podolský, Erik Mieč, Matyáš Hasoň - 1

2.skupina

zde alternovali Adam Rejs a Štěpán Zemánek z první skupiny

družstvo č. 1 - David Šrámek, Lukáš Frybort, Tomáš Kraic, Samuel Šinor
družstvo č. 2 - Tomáš Lelek, Maxmilian Sochor, Andre Hanák, Celestina Belcredi
družstvo č. 3 - Jan Jelínek, Daniel Kolínský, Richard Hudec, Petr Kostelecký
družstvo č. 4 - Theodora Belcredi, Oskar Smrčka, Tomáš Lněnička, Sebastian Berky
družstvo č. 5 - Oliver Husák, Adam Šmejkal, Jakub Karpíšek, Adam Rejs, Štěpán Zemánek

hrálo se každý s každým jednokolově

Pořadí:
1. družstvo č. 1 - 12 bodů
2. družstvo č. 2 - 9 b.
3. družstvo č. 3 - 6 b.
4. družstvo č. 5 - 3 b.
5. družstvo č. 4 - 0 b.

Střelci:

1. Tomáš Kraic - 6 gólů
2. Samuel Šinor - 4 g.
3. Maxmilian Sochor, Celestina Belcredi - 3
4. David Šrámek, Lukáš Frybort, Tomáš lelek, Andre Hanák, Daniel Kolínský, Richard Hudec, Štěpán Zemánek - 2
5. Adam Rejs - 1

V první skupině hrálo pěkný fotbal družstvo č. 5 , kde byli o rok mladší chlapci. Na prvním a druhém místě zaslouženě skončila družstva č. 2 a 1.
Ve druhé skupině dominovalo družstvo č. 1., u těch nejmladších a nejméně zkušených to chce čas, než si zvyknou na tento systém. Pochvala rodičům za odvahu své dítě na turnaj přihlásit, rovněž ti, kteří nahlásili neúčast mě svou komunikací potěšili. Bohužel vždy se najdou tací, co nemají zájem dodržovat nastavená pravidla.
Za slušného počasí se odehrál poslední IT v této sezóně, doufám, že se líbil.

JH

PPB

Hodnocení IT

Interní turnaj proběhl jako vždy za účasti všech družstev náborů a předpřípravek.(„NB“, „NA“, „PPB“ a „PPA“) na přírodní trávě v Marianském údolí.
Jako vždy s problémy pro některé rodiče dojít na sraz v termínu jak je uveden, je zajímavé, že to platí u těch starších, kteří by už měli vědět jak to funguje.
Skupina s méně zkušenými hráči byla v docházce vzorná.

1. skupina

družstvo č. 1 - Jiří Fojt, Petr Vaňkát, Vojtěch Vlček, Šárka Kaderková
družstvo č. 2 - Samuel Titz, Adam jelínek, Vojtěch Vrbka, Štěpán Zemánek
družstvo č. 3 - Ladislav Kryštof, Martin Hikl, Petr Podolský, Jakub Juřica,
družstvo č. 4 - Adam Čupr, Erik Mieč, Timofej Gordiyenko, Tadeáš Robeš, Adam Rejs
družstvo č. 5 - Sebastian Lejska, Adam Belej, Matyáš Hasoň, Sebastián Almášy

Hrálo se systémem každý s každým dvoukolově

Pořadí:
1. družstvo č. 2- 19 bodů
2. družstvo č. 1 - 15 b.
3. družstvo č. 5 - 12 b.
4. družstvo č. 3 - 9 b.
5. družstvo č. 4 - 1 b.

Střelci:

1. Adam Jelínek - 9 gólů
2. Samuel Titz, Jiří Fojt, Adam Belej - 7 g.
3. Ladislav Kryštof - 6
4. Petr Vaňkát, Martin Hikl - 5
5. Vojtěch Vlček - 4
6. Vojtěch Vrbka, Timofej Gordienko - 3
7. Sebastian Lejska, Sebastián Almášy - 2
8. Šárka Kaderková, Štěpán Zemánek, Petr Podolský, Erik Mieč, Matyáš Hasoň - 1

2.skupina
zde alternovali Adam Rejs a Štěpán Zemánek z první skupiny

družstvo č. 1 - David Šrámek, Lukáš Frybort, Tomáš Kraic, Samuel Šinor
družstvo č. 2 - Tomáš Lelek, Maxmilian Sochor, Andre Hanák, Celestina Belcredi
družstvo č. 3 - Jan Jelínek, Daniel Kolínský, Richard Hudec, Petr Kostelecký
družstvo č. 4 - Theodora Belcredi, Oskar Smrčka, Tomáš Lněnička, Sebastian Berky
družstvo č. 5 - Oliver Husák, Adam Šmejkal, Jakub Karpíšek, Adam Rejs, Štěpán Zemánek

hrálo se každý s každým jednokolově

Pořadí:
1. družstvo č. 1 - 12 bodů
2. družstvo č. 2 - 9 b.
3. družstvo č. 3 - 6 b.
4. družstvo č. 5 - 3 b.
5. družstvo č. 4 - 0 b.

Střelci:

1. Tomáš Kraic - 6 gólů
2. Samuel Šinor - 4 g.
3. Maxmilian Sochor, Celestina Belcredi - 3
4. David Šrámek, Lukáš Frybort, Tomáš lelek, Andre Hanák, Daniel Kolínský, Richard Hudec, Štěpán Zemánek - 2
5. Adam Rejs - 1

V první skupině hrálo pěkný fotbal družstvo č. 5 , kde byli o rok mladší chlapci. Na prvním a druhém místě zaslouženě skončila družstva č. 2 a 1.
Ve druhé skupině dominovalo družstvo č. 1., u těch nejmladších a nejméně zkušených to chce čas, než si zvyknou na tento systém. Pochvala rodičům za odvahu své dítě na turnaj přihlásit, rovněž ti, kteří nahlásili neúčast mě svou komunikací potěšili. Bohužel vždy se najdou tací, co nemají zájem dodržovat nastavená pravidla.
Za slušného počasí se odehrál poslední IT v této sezóně, doufám, že se líbil.

JH

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.