Líšeň – Jelgava 3:2, hráno v Šardicích, doplněno

Rozpačitá příprava

SK Líšeň-FK Jelgava 3:2 (0:0), 51. a 78, Zikl, 67. Silný – 60. testovaný hráč asijského původu, 65. testovaný hráč afrického původu. Ze středečního přípravného utkání na druhém přírodním trávníku v Šardicích měl patrně trenér Valachovič rozpačité dojmy. Předně byl rád, že se v utkání nikdo nezranil. Zápas se sedmým týmem lotyšské ligy a v posledních deseti letech čtyřnásobným vítězem národního poháru brali cizinci, z nichž bylo osm hráčů testováno, velmi prestižně. A tak až na zásah obou trenérů, slovenského kouče Líšně Milana Valachoviče i běloruského trenéra Jelgavy Olega Kubareva, kteří výrazně domluvou svým svěřencům pomohli i sudímu Drozdymu, se nakonec utkání dohrálo v relativním klidu. Líšeň zvítězila, neboť byla po celé utkání lepší. Už v prvním poločasu mohli otevřít skóre Machálek, či Demeter, ale před brankářem jim došel vtip. Branky padaly až po změně stran. Za lotyšský tým skórovali hráči, uvedení v zápisu jako testovaní muži. S kapkou černého humoru bychom mohli označit za střelce těchto branek brankáře Halousku a stopera Hlavicu, kteří svému soupeři na branku parádně namazali. Halouskovi se nepovedl při první inkasované brance odkop, Hlavica pak poslal míč místo malé domů přesnou přihrávku na testovaného hráče z Afriky. Líšeň nakonec svoji převahu nad týmem, jenž teprve zahájil přípravu a je tedy v tréninku o měsíc pozadu, vyjádřil třemi góly. Dočekal při pokutovém kopu pohrdl navýšit rozdíl ve skóre ve prospěch Líšně. Kouč zkoušel v každé půli odlišné rozestavení. Sestava Líšně 1.půle: Halouska – Šenk, Hlavica, Černín, Bednář – Ševčík – Jeřábek, Minařík, Demeter, Vintr – Machálek. 2. půle: Halouska – Ševčík, Hlavica, Černín – Jeřábek, Málek, Matocha, Rolinek – Dočekal, Zikl, Silný.

Miloslav Vlašic

Sestava
SK Líšeň: Halouska – Šenk, Hlavica, Černín, Bednář, Jeřábek, Ševčík, Demeter, Minařík, Vintr, Machálek
Náhradníci: Malecký – Silný, Dočekal, Matocha, Zikl, Fila, Kučera, Málek, Hanuš, Rolinek

20

Lotyšský celek sice obdržel červenou kartu, ale vzhledem k tomu, že se jedná o přátelský zápas, tak vyloučeného hráče nahradí hráč z lavičky.   ()

1

Utkání právě začalo.   ()

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.