U9 – Turnaj Uničov 25.1.

Po čase jsme opět zavítali do uničovské sportovní haly, abychom se poměřili s týmy ze severní Moravy. Bohužel se – stejně jako posledně – hrálo se skákavcem a navzdory prostorné hale na jedné straně o zeď.

SK Líšeň – Slavoj Olympia Bruntál bílá 0:0

Na zahřátí jsme vyfasovali bruntálské béčko. Byli jsme většinu času na míči, připravili jsme si na rozdíl od soupeře řadu čistých gólových šancí, ale žádnou jsme nevyužili, tak jsme se museli spokojit s bezbrankovou plichtou.

SK Líšeň – Slavoj Olympia Bruntál modrá 1:0

S elitním bruntálským výběrem to byla jiná káva – zápas měl tempo a švih, obě strany hrály bojovně a důrazně a měly své příležitosti. O našem vítězství nakonec rozhodla jediná vstřelená branka (btw – byla to jediná ztráta modrého Bruntálu, pozdějšího vítěze turnaje).

 

SK Líšeň – Sokol Nový Malín 0:1

Před utkáním jsme měli hodinový prostoj, vyplněný párkama, kečupem a hlavně pařbou na mobilech. Takže jsme zapomněli, kde jsme a proč tam jsme, a tomu odpovídal i výkon. Pomalá a nedůrazná hra, tahání míče do hráze protivníků a postupná křečovitost, takže soupeři stačila jedna standardka, aby si s námi připsal 3 body.

SK Líšeň – SK Uničov bílá 4:0

Po Fergusonově fénu v šatně jsme k dalšímu utkání přistoupili přece jen zodpovědněji a konečně jsme proměnili alespoň některé šance. Stále jich ale zůstalo spoustu zazděných.

SK Líšeň – SK Uničov 2012 1:1

Proti o rok mladším protivníkům jsme nastoupili s pocitem, že to nemá kam zahnout, ale naše sebevědomí dostalo ránu hned v úvodu, kdy jsme po sérii hrubek inkasovali jako první. Do naší hry se opět vloudila nervozita, měli jsme sice převahu, ale soupeř se překonával v bojovnosti a obětavosti, horko těžko jsme při tradičně mizerné produktivitě alespoň vyrovnali.

 

SK Líšeň – SK Uničov modrá 1:1

S uničovským áčkem to byl opět vyrovnaný souboj, hra byla svižná, měli jsme opět řadu šancí, ale současně jsme vyráběli chyby v defenzivě, takže dělba bodů je asi zaslouženým výsledkem.

SK Líšeň – Slovan Černovír 7:1

V závěrečném utkání jsme se jako mávnutím kouzelného proutku proměnili v tým, produkující hezký a nápaditý fotbal. Soupeř nám ponechal prostor a čas ke hře, čehož jsme využili k parádním akcím a najednou jsme je i proměňovali. Škoda, že to prozření nepřišlo dříve.

S bilancí 3-3-1 jsme skončili na bramboře, tedy na 4. místě. Mira byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, gratulujeme.

Z pohledu trenérů

Opět se mi výkon těžko hodnotí, ten skákavý míč prostě na tvrdý povrch nepatří, stejně jako mantinely do fotbalu. Nicméně podmínky byly pro všechny stejné a každý se s nimi musel nějak vypořádat. Kromě utkání s Novým Malínem měli kluci celkem dobrý přístup, ale o lepší výsledek nás připravila žalostná produktivita a hrubky v defenzivě.