U9 – Turnaj Vyškov 18.1.

V sobotu jsme opět zavítali do krásné vyškovské sportovní haly, abychom poměřili síly se sedmi soupeři na dalším turnaji. Bohužel se z nějakých záhadných důvodů hrálo skákavým míčem.

SK Líšeň – Sparta Brno 4:0

Sparta přijela s několika novými posilami, ale bez tradičních opor. Od začátku jsme měli více ze hry, a to se postupně promítlo i do výsledku.

SK Líšeň – MFK Vyškov modrá 4:1

Také v dalším utkání jsme měli jednoznačně navrch, trošku už jsme přivykli skákání míče a snažili se o kombinační hru.

 

SK Líšeň – TJ Zdounky 5:2

Soupeře neznámého jména jsme trochu podcenili a 2x jej po individuálních chybách pustili do vedení. Znervózněli jsme a zahazovali šance, ale nakonec se nám podařilo nějaké využít a závěr už byl klidný.

 

SK Líšeň – 1. SK Prostějov 1:3

Prostějov disponuje až podezřele urostlým kádrem a hraje dobře kombinačně, hráli jsme se zbytečným respektem, nicméně do vedení jsme ho pustili lacinými chybami. Snížili jsme na 1:2 a měli více ze hry i šance, jenže jsme 3x trefili tyč a v závěru po další chybě jsme z brejku inkasovali definitivu.

SK Líšeň – SK Líšeň  U8 6:2

Na turnaj zavítali nasbírat nějaké ostruhy i naši o rok mladší kolegové. Stáhli jsme sestavu na 3+1, takže jsme museli zabrat stejně, jako v ostatních utkáních, ale rok navíc se musel projevit.

SK Líšeň – MFK Vyškov bílá 8:0

V tomto utkání jsme předváděli asi nejhezčí výkon na turnaji, plný nápaditých kombinací, za což jsme byli odměněni vysokým vítězstvím.

SK Líšeň – Sokol Olšany 4:0

Olšany nemají špatný tým, nicméně jsme měli stálou převahu a vyššího brankového rozdílu jsme nedosáhli hlavně proto, že jsme hráli příliš individualisticky, tahali míč a upustili od přihrávek.

Nakonec jsme tedy s bilancí 6 – 0 – 1 při skóre 32:8 skončili v turnaji na 2. místě a byli odměněni stříbrnými medailemi i pohárem.

Z pohledu trenérů

Skákavý míč eliminoval rozdíly v herním projevu, turnaj byl převážně o silových soubojích a náhodných odrazech balonu. Kluci se postupně adaptovali a místy zkoušeli i tak hrát fotbal, ale na tvrdém povrchu jim často míč odskakoval a složitě ho krotili. Většinu hracího času ale poctivě odbojovali, takže se na konci mohli radovat z medailí.