U9 – Turnaj 2010 Čejkovická 11.1.2020

První turnaj roku 2020 byla prověrka proti soupeřům o rok starším na obvyklém kolbišti – v hale ZŠ Čejkovická.

SK Líšeň U9 – Sparta Brno U9 1:1

Na úvod nás čekalo utkání se stejně starými kluky ze Sparty. Byl to vyrovnaný boj, obě mužstva dělala chyby, obě měla šance, nás podržel Oli v brance a konečná remíza je zasloužená.

SK Líšeň U9 – Dosta Bystrc 1:5

Od začátku jsme hráli hloupě, protlačovali míč silou přes starší kluky a to nemohlo dopadnout jinak, než častými ztrátami, které Bystrc s radostí trestala brankami. Až za stavu 0:5 jsme začali hrát trošku kombinační fotbal a najednou jsme byli více než vyrovnaným protivníkem, jenže to stačilo pouze na kosmetickou úpravu výsledku.

 

SK Líšeň U9 – Sokol Lanžhot 3:0

Poučeni z krizového vývoje jsme proti Lanžhotu vsadili na rychlé přihrávky, běhal hlavně míč a soupeř, předvedli jsme několik pohledných fotbalových akcí a zcela zaslouženě brali výhru – zejména poslední branka utkání padla po skvělé kombinaci celé čtyřky.

 

SK Líšeň U9 – FC Medlánky 4:3

A ve stejném duchu jsme začali i proti Medlánkám, nerozhodila nás rychlá inkasovaná branka, drželi jsme se osvědčeného stylu hry a vypracovali si náskok 4:1. Jenže ukolébáni vysokým vedením jsme polevili v pohybu, opět začali tahat míč a to byla voda na soupeřův mlýn, z jasného utkání jsme udělali drama a klepali se o výhru až do poslední vteřiny.

SK Líšeň U9 – FK Znojmo 0:3

Znojmo mělo urostlé a běhavé hráče, zásadní rozdíl byl především v pohybu, nedali jsme do hry potřebné nasazení, a proto jsme nemohli pomýšlet na úspěch.

SK Líšeň U9 – Sparta Brno U10 1:1

V závěrečném utkání proti Spartě U10 jsme opět mákli, nebyli jsme horším týmem, dlouho jsme drželi těsné vedení, ale nevyvarovali jsme se chyb, z nichž jedna vedla k vyrovnání.

Z pohledu trenérů

Proti starším hráčům je to vždycky těžká prověrka, která od kluků vyžaduje maximální nasazení, pohyb a herní inteligenci. Obstáli jsme tak napůl – proti staticky hrajícím soupeřům (Lanžhot, Medlánky) jsme dokázali využívat nabídnutý prostor a čas k celkem pohledným akcím, na naši hru se dalo koukat. Bohužel jsme pokaždé nedali do hry potřebné atributy, zejména pohyb bez míče, což by možná prošlo v městské soutěži přípravek našeho ročníku, ale zde to bylo odhaleno a trestáno. Snad si kluci odnesou z turnaje zkušenosti a ponaučení, že úspěchu lze dosáhnout pouze tehdy, předvedou-li poctivý a pracovitý výkon, nebudou šetřit kroky a nechají na hřišti srdce.