U9 – Turnaj Uničov 8.12.2019

Tentokrát jsme zavítali na turnaj do prostorné haly v Uničově, kde nás čekalo 7 utkání se soupeři ze severní Moravy, které příliš často nepotkáváme. Bohužel se hrálo skákavcem a na jedné straně dokonce o zeď, což bylo na úkor fotbalu.

 SK Líšeň – Slavoj Bruntál 1:1

Před utkáním nebylo kde se rozcvičit, byli jsme tradičně nervózní a navíc Bruntál měl velmi narostlé a silově vybavené hráče, kteří byli ochotni s námi běhat. Přesto jsme se ujali vedení a byli herně lepším celkem, nicméně stačila jedna chyba a soupeř vyrovnal.

SK Líšeň – Jiskra Rýmařov 4:0

Také Rýmařov měl urostlé chasníky, ale my už se trochu adaptovali na podmínky, navíc jsme do hry dali více srdíčka, takže jsme měli stálou herní převahu a jen zbrklá koncovka nás připravila o výraznější rozdíl ve skóre.

 SK Líšeň – Sigma Olomouc 2012 6:0

Ze Sigmy přijeli získat nějaké ostruhy také kluci z ročníku 2012, ovšem my jsme naplno využili ten rok rozdílu (nejen po fyzické stránce) a utkání bylo jednoznačně v naší režii, za zmínku stojí 2 góly hlavou po rohových kopech.

SK Líšeň – Slovan Černovír 4:1

Pěkně namlsaní jsme nastoupili proti dalšímu soupeři, kterého jsme podcenili  a projevila se jedna z klasických dětských nemocí, přizpůsobili jsme se hře Černovíru – oni hráli staticky a v chumlu, tak my taky. Místo exhibice nervy, utkání jsme rozhodli až zvýšenou bojovností v závěru.

SK Líšeň – Dlouhá Loučka 0:2

Vesnický tým, zaskakující na poslední chvíli za někoho, kdo vypadl, přijel se staršími kluky a s tím jsme se nevyrovnali. Hráli jsme s přílišným respektem až strachem, vyhýbali se osobním soubojům. Soupeř si nekomplikoval život nějakým fotbalem, brankář prostě přehodil halu a siloví útočníci tlačili míč směrem do naší branky. 2x jsme jim to umožnili a sami si nevypracovali žádnou vyloženou šanci.

SK Líšeň – Sigma Olomouc 2:1

Utkání s vrstevníky ze Sigmy bylo hrané ve vysokém tempu i patřičně tvrdě. Zpočátku jsme protivníka zaskočili běhavostí a důrazem, získali převahu až tlak a to nám přineslo vedení. Potom Sigma vyrovnala hru a taky skóre a na hřišti se rozpoutala urputná bitva, ve které jsme ukázali o ždibec více fotbalovosti, což nám nakonec přineslo vítězná gól.

SK Líšeň – FK Uničov 7:1

Do závěrečného kola proti pořadatelskému týmu jsme vlétli v tempu, ve kterém jsme končili zápas se Sigmou, ovšem Uničov neměl její fotbalové kvality, takže jsme utkání proměnili v naši exhibici.

Na turnaji jsme nakonec obsadili druhé místo, za Dlouhou Loučkou a před Sigmou Olomouc, což je pěkný počin. Navíc byl Alex vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, gratulujeme!

Z pohledu trenérů

Dobrý turnaj, ovšem podmínky (skákavec + mantinel) nesvědčí technické či kombinační hře, naopak vyhovují soubojovým typům a nakopávacím taktikám. Klukům chvíli trvalo, než si zvykli. Ačkoliv krocení míče bylo takřka nadlidským úkolem, postupně se zlepšovali, vrcholem bylo utkání proti Sigmě, které přineslo z obou stran vynikající nasazení, dovednostní i taktickou vyspělost a dle mého soudu to byla špičková ukázka toho, co můžou (za daných podmínek) předvést 8letí kluci. Takové konfrontace bychom potřebovali častěji.