U9 – Turnaj 2010 Čejkovická 1.12.2019

V neděli nás na Čejkovické čekala prověrka s hráči o rok staršími.

SK Líšeň U9 – Dosta Bystrc 4:0

V úvodním utkání jsme předvedli snaživý a bojovný výkon, záhy jsme ztratili respekt z urostlých hráčů Dosty a začali předvádět i pohledné fotbalové akce. Odměnou nám bylo vítězství.

SK Líšeň U9 – FC Medlánky 1:7

K dalšímu utkání jsme bohužel nastoupili příliš bohorovně, soupeře jsme evidentně podcenili a pak jsme se divili, jak s gustem trestá naše chyby, zbytečné ztráty, nedorazy či propady. Postupem času na nás padla chandra a totálně jsme to zabalili.

SK Líšeň U9 – SK Líšeň U10 1:7

Stejný výsledek, ovšem po zcela jiné hře. V derby proti spoluhráčům z U10 jsme se snažili a bojovali, ale rok navíc byl vidět, jak ve fyzické převaze, tak ve zkušenostech.

 

SK Líšeň U9 – Sokol Lanžhot 5:2

Proti Lanžhotu jsme na hřišti opět poctivě pracovali, po získání vedení jsme se uklidnili a předváděli pěknou hru s nápaditými kombinacemi, inkasované branky jdou na vrub laxnímu počínání v defenzivě.

 

SK Líšeň U9 – MFK Vyškov 0:1

Vyškov byl favoritem, ale pustili jsme se do boje bez bázně a hany, dřeli jsme i poctivě bránili a s trochou štěstí drželi nerozhodný stav. Občas jsme soupeře i pozlobili nějakým brejkem, ale 4 minuty před koncem vstoupil do hry rozhodčí, který dost necitlivě Olimu pískl spornou ruku na hranici vápna a Vyškov z nařízeného přímáku nechytatelnou dělovkou utkání rozhodl.

Z pohledu trenérů

Byla to pro kluky náročná prověrka, zejména morálně volních vlastností, ale i kondice či fotbalových dovedností. Někteří v ní obstáli lépe, jiní hůře, ale právě takovéto těžké výzvy potřebují, aby získávali odolnost a zkušenosti, které mohou časem zúročit v nejvyšších mládežnických soutěžích.