z webu Třince

Remíza je spravedlivá. Je to pro nás ztráta, řekl trenér Habanec

Remíza je spravedlivá. Je to pro nás ztráta, řekl trenér Habanec

(03.11.2019) S bodem se vrátili ze Sokolova fotbalisté Třince. Kdyby si pohlídali rohové kopy domácích, ze západních Čech by si přivezli vítězství. „Dva góly ze standardek, to je kaňka na zápase,“ mračil se trenér Třince Svatopluk Habanec.

Na hřišti posledního celku tabulky F:NL jste se – na rozdíl od předchozích dvou duelů – dostávali do šancí a prolomili střelecké trápení.

Šance jsme měli, hráli jsme i celkem slušně kombinačně. To, že jsme dostali dva góly ze standardních situací, je ovšem největší kaňkou na tom zápase.

Čím si to vysvětlujete?

Na to, jaké jakou máme typologii hráčů, to bylo špatně. Chybovali bránící hráči včetně gólmana. Vinou toho jsme zápas v Sokolově jen zremizovali.

Projevila se u zmíněných situací absence středních obránců Bedecse a Kušníra?

Měli jsme tam ještě vyšší hráče, než jsou ti, kteří nám chyběli. Možná by nám jejich zkušenost pomohla, ale nemůžeme hledat žádné výmluvy.

Berete tedy nerozhodný výsledek?

Šance byly na obou stranách, to je pozitivní, ale zápas jsme měli dovést do vítězného konce, což se nám nepovedlo. Vzhledem k průběhu zápasu je ta remíza spravedlivá.

Jaký máte celkový dojem z toho, co jste v Sokolově předvedli?

Vedli jsme, ale do druhé půli jsme vstoupili špatně, ostatně jako už poněkolikáté. Z pohledu toho, že Sokolov byl se šesti body poslední, je pro nás remíza ztrátou. S ohledem na počet gólových šancí na obou stranách je však dělba bodů zasloužená.