Z iDNES

Brno mění trenéra, Šustra střídá dosavadní kouč Líšně Machálek

Nespokojený trenér Líšně Miloslav Machálek. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

 
Nespokojené vedení fotbalové Zbrojovky Brno se odhodlalo ke změně. Jednoho z favoritů druhé ligy přebírá Miloslav Machálek, jenž střídá Pavla Šustra. Machálek dosud trénoval spřátelenou Líšeň, kterou povede Milan Valachovič.

 

Zbrojovka je po 11 kolech FNL pátá se ztrátou sedmi bodů na první Pardubice, čtyři body ji dělí od třetí příčky, která zaručuje baráž. Klub sáhl ke změně i přesto, že tým vyhrál v sobotu v Chrudimi 4:1.

„Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál tabulkou,“ uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Osmapadesátiletý Machálek dovedl Líšeň z MSFL do druhé ligy a nyní se těší na práci ve slavném klubu: „Nehodlám přicházet s revolucí, chci rozvíjet práci dosavadního realizačního týmu,“ řekl při podpisu smlouvy, jejíž délku klub nezveřejnil. V pozicích asistentů zůstávají Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal.

Líšni patří v tabulce deváté místo. Její nový kouč Valachovič dosud působil jako sportovní ředitel třetiligového Znojma a kouč divizního Lanžhotu.

Autoři: iDNES.cz, ČTK

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/zbrojovka-brno-vymena-treneru.A191008_083643_fot_dsouteze_ald