Z deniku.cz

Změny trenérů. Machálek jde do Zbrojovky, Líšeň povede Valachovič

Brno – Ani dvě vítězství za sebou neodvrátily změnu, o které se šuškalo už před dvěma týdny. Vedení fotbalové Zbrojovky Brno sáhlo ke změně trenéra, v pondělí pozdě večer klub oznámil, že se funkce ujímá Miloslav Machálek. Dosavadní kouč Líšně střídá Pavla Šustra.

Miloslav Macháleklupa-plusKliknutím zvětšíte
Miloslav Machálek | Foto: Deník / Ondřej Kašlík

Zbrojovce patří po jedenácti kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY až páté místo a ztrácí sedm bodů na první Pardubice. „Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků, nedařilo se nám zcela naplňovat potenciál hráčského kádru. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál výsledkovou tabulkou,“ objasnil změnu na klubovém webu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Osmapadesátiletý Machálek dovedl Líšeň nejprve k záchraně, poté ke třetímu místu a nakonec k senzačnímu postupu do druhé ligy. Ve Zbrojovce povede již úterní dopolední trénink, zápasová premiéra jej čeká ve čtvrtek za Lužánkami v přátelském utkání proti Sigmě Olomouc. „Pracovat v historicky nejslavnějším moravském klubu je pro mě výzva a čest. Kádr Zbrojovky je kvalitní a velmi dobře připravený, nehodlám tedy přicházet s nějakou zásadní revolucí, můj záměr je navázat na kvalitní práci dosavadního realizačního týmu a dále ji rozvinout,“ uvedl k podpisu Machálek.

V pozicích asistentů zůstávají Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal. Odvolaný Šustr by měl v brněnskému klubu pokračovat v jiné funkci, před příchodem do kabiny áčka vedl starší dorost. Zbrojovku trénoval od konce srpna loňského roku, kdy vystřídal Romana Pivarníka, který předtím s Jihomoravany získal ze šesti kol jen sedm bodů. Šustr mužstvo vytáhl až do baráže, kde ovšem brněnský tým nepřešel přes Příbram.

Devátý tým druholigové tabulky Líšeň povede Milan Valachovič, který dosud trénoval divizní Lanžhot a od září zastával pozici sportovního ředitele v 1. SC Znojmo.

Autor: Jaroslav Kára
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/zbrojovka-meni-trenera-sustra-nahradil-machalek-z-lisne-20191007.html