Líšeň – Velmez 1:2

Střepy přinesly hostům štěstí

SK Líšeň-FC Velké Meziříčí 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 3. Machálek – 10. Smejkal, 62. Demeter. Rozhodčí: Mrázek – Černý, Kneisl. Delegát: Beneš. ŽK: Šperka – 0. Diváků: 576.

Líšeň: Vítek – Vavřík, Šperka, Bednář – Fall, Krška – Rolinek (55. Reteno), Demeter, Smejkal (86. Minařík) – Jambor (56. Amoh), Machálek. Trenér Machálek.

Vel. Meziříčí: T. Pokorný – P. Pokorný (67. Kriegsmann), Mucha, Komínek, Bouček – Berka – Dolejš (90. Crkal), Smejkal (88. Dufek), Šuta, Demeter – Simr. Trenér Smejkal.

Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Fotbalistům Velkého Meziříčí rozbité čelní sklo jednoho ze tří vozů, jimiž přijeli do Brna, patrně štěstí přineslo. Přitom míč na skle vozu skončil po jejich dlouhém odkopu, kdy přeletěl ochozy a přistál na vozidle.

Oba týmy, které se střetly o Velkém pátku V Líšni, provázejí na jaře výbuchy. Předseda klubu z Vysočiny Petr Ostrý pohrozil hráčům zákazem startu v malé kopané i vyšetřováním policie okolností zdrcující prohry doma s Rýmařovem. Asi si hráči vzali hrozbu k srdci a tak poté porazili Hulín 5:0 a v pátek Líšeň, čímž na podzim suverénní celek sesadili z vedoucí příčky.

Oba trenéři měli největší problémy se sestavením obrany. Kouč Velmezu Libor Smejkal postrádal Šimáčka, Pužu a Mezlíka, brněnskému trenérovi Miloslavu Machálkovi vypadli po Kroměříži zranění Hlavica a Černín. Zatímco Smejkal posunul na místo stopera Davida Komínka, který se práce při organizování defenzívy zhostil na výtečnou, Machálek takové štěstí neměl. Ve tříčlenné obraně se uprostřed objevil mladíček Tomáš Šperka, přičemž ani oba krajní beci při plném počtu místo v základní sestavě nemají jisté. Nedá se říct, že by obrana Líšně vyložené zklamala, ale obě branky padly do Vítkovy sítě z malého vápna po zakončení neobsazeného hráče. A to je pro obranu špatné zjištění.

Přitom Líšeň rozjela zápas velmi dobře, když už ve 3. min. utekl Machálek svým strážcům z poloviny hřiště i s míčem, který poslal v závěru své akce do sítě Pokorného. Ale další gól do branky Velkého Meziříčí už netrefil. Ke tlaku sice pomohlo dvojité střídání, když mladíky Jambora (20 let) a Rolinka (19 let) vystřídali afričtí hráči Reteno a Amoh, ale vyrovnat skóre se týmu už nepodařilo. Složité kombinace, nedůvěra ve své síly a současný psychický stav fotbalistů, jimž utíká a vlastně už uteklo mezi prsty vedoucí postavení, se podepsaly na další jarní prohře.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Machálek navrhl svoji rezignaci

Miloslav Machálek: „Po utkání v Kroměříži odešli na marodku po Hanušovi a Minarčíkovi i Černín a Hlavica, takže ze zamýšlených stoperů do tříčlenné řady nezbyl nikdo. Obrana byla tak složená ze tří hráčů, kteří byli původně náhradníky. Nicméně to nebyla příčina prohry s Velkým Meziříčím. Tým není v pohodě. Fotbalisté, kteří by měli táhnout mužstvo, nehrají dobře. To se týká především Kršky, Demetera, Falla, mého syna. Neumíme akci pořádně zakončit. Proti soupeři jsme měli šest šancí, ale proměnili jen první akci z počátku utkání. Hosté při dvou šancích byli stoprocentní. Proto vyhráli. Dostal jsem se do situace, kdy přemítám, co by bylo pro klub nejlepší. Myslím si, že by v této chvíli pomohla moje rezignace. Podobně jako před časem v Uničově, kde poté, co jsem od týmu na vlastní žádost odešel, došlo ke zlepšení. Proto jsem vedení klubu navrhl změnu trenéra.“

Libor Smejkal: „Bylo to šťastné vítězství. Věděli jsme, že se Líšeň trápí, ale i náš tým na tom není nejlépe. Když jsem nahlédl do zápisu před utkáním, viděl jsem, že Machálek přeházel sestavu a vsadil na mladé. Řekl jsem si, že to by mohla být pro nás šance, protože jsme měli na hřišti zkušenější fotbalisty. Dnes jsme dali do hry nejen fotbalovost, ale i srdíčko. To jsem po chlapcích vyžadoval. Neobešli jsme se však bez chyb. Zejména hrubka při úvodní brance se nám nemusela vyplatit. Ale naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. O přestávce jsem nabádal hráče, aby si dávali pozor na míče, které chodily za obranu a hráli spíše na jistotu. Záměr se nám podařil. Výhru pojistila naše zkušenost, když jsme v rozhodujících momentech dokázali míč podržet.“

Video: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-MSFL/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018-2019/169503-SK-Lisen-FC-Velke-Mezirici.htm

Komentuje Roman Zajíček

Branky: 3. T. Machálek – 10. E. Smejkal, 61. R. Demeter

Karty: 23. Šperka (LIS)


SK Líšeň: Vítek – T. Smejkal (86. Minařík), Bednář, Vavřík, Krška (C), T. Machálek, Jambor (56. Amoh Elvis), Šperka, Fall, P. Demeter, Rolinek (55. Reteno).
Náhradníci: Leznar – Minařík, Hlavica, Reteno Elekana, Takyi Elvis, Daněk


FC Velké Meziříčí: T. Pokorný – Bouček, Dolejš (90. Crkal), Šuta, Simr, E. Smejkal (88. Dufek), P. Pokorný (68. Kriegsmann), R. Demeter, Berka, Komínek (C), Mucha.
Náhradníci: Kruba – Kriegsmann, Crkal, Dufek


Rozhodčí: Mrázek – Černý, Kneisl.


Diváci: 576

Kolísavé jarní výsledky Líšně tak pokračují, dnes zůstávají domácí fotbalisté bez bodů a podruhé v řadě prohrávají. Velmez si připisuje tři body. Z Brna se loučím a přeji pěkný den.   (17:57:03)

Je dobojováno. Možná se urodil trochu překvapivý výsledek, ale hosté si pro něj šli. Ve druhém poločase byli především v úvodu aktivnější a dočkali se díky brance Demetera vedení. To i přes tlak Líšně udrželi. Lídr MSFL měl dobré možnosti na alespoň srovnání výsledku, ale chybělo lepší finální zakončení.   ()

90+1

Konec zápasu.   ()

90

Ještě roh pro domácí tým v samotném závěru. Jde na něj i gólman Vítek.   ()

90

Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Dolejš, přichází Crkal.   ()

90

Blíží se konec zápasu, Líšni se nápor nedaří zužitkovat, soupeř kouskuje hru.   ()

88

Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází E. Smejkal, přichází Dufek.   ()

86

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází T. Smejkal, přichází Minařík.   ()

84

Nepovedený brněnský roh na krátko, Krškovi centr vůbec nevyšel.   ()

83

Přetažený centr Amoha Elvise kryje nadvakrát Pokorný. Nicméně domácí pokračují v závěrečném náporu.   ()

81

S míčem si pohrál kapitán Krška, levačkou napřáhl, ale kousek znovu chyběl. Míč šel mimo tři tyče.   ()

80

Další roh pro Líšeň zatímco na hřišti zůstává ležet Tomáš Smejkal. Už se ale zvedl a půjde pomoci svému týmu do vápna.   ()

78

Brno dál pokračuje ve velkém tlaku, ale gólově se stále nemůže prosadit. Zase byli domácí velmi blízko, ale Tomáš Machálek trefil pouze boční síť. Dobrou práci odvedl Reteno na pravé straně hřiště.   ()

77

Jenže i nervozita se vkrádá do hry lídra MSFL. Nepřesný centr předvedl Fall a jen to v hledišti zahučelo.   ()

75

Domácí začínají konečně tlačit, předchozí akce je probudila z letargie.   ()

74

Obrovské šance Líšně na vyrovnání. Nejprve Krška neprocedil míč před brankáře, u něj však kulatý nesmysl nadále poskakoval a v následné akci nezakončil ani Reteno a posléze ani Fall. Přitom byla brána Velmezu poloprázdná. Diváci už vstávali, leč skóre zůstává stejné.   ()

72

Co se však pískalo, byl roh pro domácí. Jenže Krška ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.   ()

71

Amoh Elvis se dožadoval penalty po faulu na svou osobu, ale kdepak. Rozhodčí mu ukazuje, že tohle pískat nebude.   ()

70

Fall sice pěkně našel na pravé straně hřiště Retena, ale ten byl v ofsajdu.   ()

68

Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází P. Pokorný, přichází Kriegsmann.   ()

68

Před Fallem včas vyběhl Pokorný a znemožnil domácím šanci. Domácí nehrají vůbec v pohodě a horko těžko vymýšlí nějaké útočné akce.   ()

66

Dnešní utkání sleduje 576 diváků.   ()

64

Pokud chce udržet Líšeň první místo v tabulce, musí výrazně přidat. Jarní výkony nejsou nic moc a navíc hosté ve druhém poločase vedou 2:1.   ()

63

Je však potřeba říct, že Velmez ve druhém poločase je častěji u míče a snaží se hrát aktivně. Líšní nepomohlo ani dvojité střídání.   ()

61

Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
Ovšem teď se podařilo hostující sestavě z ojedinělé akce skórovat. Centr z pravé strany propadl přímo do vápna, kde byl připravený ROBIN DEMETER a jeho pumelice zapadla přesně do brněnské sítě. Vůbec první šance v tomto poločase končí gólem.
  ()

60

Druhý poločas je zatím urputným bojem o míč, neviděli jsme jedinou klodnou šanci.   ()

58

Simr se chtěl uvolnit na hranici vápna, domácí defenziva si s ním poradila.   ()

56

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jambor, přichází Amoh Elvis.   ()

55

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Rolinek, přichází Reteno.   ()

53

Útočná akce Smejkala a Komínka nekončí úspěšně. Prvně jmenovaný střílel jen do zdi, následně přišla střela vysoko nad.   ()

51

Mnoho a mnoho nepřesností sledujeme v úvodu tohoto poločasu, chybí lepší souhra.   ()

49

Přetažený centr na Dolejše také neměl potřebný efekt. Vítek může v klidu rozehrát.   ()

48

Nepřesný centr Jambora v pohodě kryje do rukavic Pokorný. Následně jsou u míče hráči v červených dresech.   ()

47

Jdeme do druhé půle, u míče jsou domácí.   ()

46

Začal druhý poločas.   ()

Druhý poločas začne přibližně v 17:07.   ()

Máme za sebou první poločas, který končí remízou 1:1. Skóre otevřel již ve 3. minutě Machálek po sólo akci. O sedm minut později bylo ale srovnáno, to se na malém vápně trefil Smejkal. Hrál se vcelku pohledný a zajímavý fotbal. Více ze hry měli Brňané, ale další gól to nepřineslo.   ()

45

První poločas skončil.   ()

44

V závěru poločasu jsme sledovali několik skrumáží před Pokorného bránou. Vzešla z toho pouze nepřesná střela jinak velmi dobře hrajícího Rolinka.   ()

43

Centr však putoval do země nikoho. Hosté jsou u míče a těsně před koncem poločasu mohou založit další útok.   ()

42

Fall pěkným centrem našel na pravé straně hřiště Rolinka, jenž vybojoval opět rohový kop.   ()

41

Špatnou malou domů musel hasit v hodině dvanácté gólman Vítek. Jinak by šel Pavel Simr sám na bránu. To byla obrovská chyba Líšně.   ()

40

Pět minut před koncem poločasu se bude kopat směrem na Vítkovu svatyni.   ()

39

Dlouho se však v útoku neohřáli, Brňané mohli jít do brejkové situace, ale ani ta nebyla odehrána dobře.   ()

38

Dolejš dokázal vybojovat další roh pro svůj tým. Hosté přidávají na útočné snaze.   ()

36

Hlučné hostující publikum nyní sledoval velkou šanci Simra, na kterého šel míč po rohovém kopu. Nadvakrát se však v houštině těl neprosadil, nedostal v tísni míč až k Vítkovi.   ()

35

Krška se omlouvá za šlapák ve středu hřiště, obešlo se to bez karetního napomenutí. Po delší době jdou do útoku také hráči Velmezu, kteří zde mají poměrně slušné divácké zastoupení.   ()

33

Teď se ale do akce tlačil z pravé strany Tomáš Smejkal, ač v tísni nakonec dokázal zakončit do boční sítě.   ()

32

Domácí dál makají a bojují o každý míč, ale pochvalu zaslouží i soupeř za zvládnutou defenzivní práci.   ()

30

Následná standardka domácího mužstva už neměla potřebnou kvalitu, navíc Jambor předvedl útočný zákrok.   ()

28

Obrovská šance Líšně. Aktivní Rolinek prošel přes dva hráče a nahrál na hranici velkého vápna Krškovi. Ten s s ničím dlouho nepáral a pořádně rozehřál rukavice brankáře Pokorného.   ()

26

Rolinkův centr ještě přizvedl Patrik Demeter, ale hlavička byla slabá a pomalá, takže si s tím Pokorný bez starostí poradil.   ()

25

Nebezpečný centr do vápna zahrál Berka a brankář Vítek musel být pozorný, neboť před ním míč ještě skočil.   ()

23

Žlutou kartu dostává Šperka (SK Líšeň).   ()

23

Rolinkův centr v klidu pohlídala hostující obrana a málem vznikl další brejk, důrazným způsobem si však Vavřík hleděl zkušeného exligového útočníka Pavla Simra.   ()

22

Líšeň dál pokračuje v tlaku a bude zahrávat roh.   ()

22

A ani teď to není dokončená akce. Machálek byl na velkém vápně sám, ale poskakující míč vůbec netrefil a udělal spíš takovou piruetu.   ()

21

Rolinkův centru z pravé strany měl sice dobrou myšlenku, ale ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, takže realizace se nakonec nekoná.   ()

20

Smejkal se chtěl protlačit mezi Vavříkem, ten si ho ale zkušeně odstavil a míč došel až do autu.   ()

18

Teď to byla taková nakopávaná z obou stran, plno nepřesností v rozehrávce.   ()

16

Líšeňští jsou v této fázi utkání aktivnější, ale do další šance se zatím nedostali. Pozor si musí dávat na brejky soupeře. Jeden nyní táhl Simr, ale byl včas zastaven.   ()

14

Pokorný musel být důsledný po akci Tomáše Machálka, respektive po jeho stříleném centru.   ()

12

Pěkný fotbal nadále pokračuje. Na hranici vápna se uvolnil kapitán Krška a jeho přízemní pokus musell Pokorný kontrolovat.   ()

10

Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno. Po pravém křídle prchnul líšeňské obraně Simr, pohrál si s míčem a odcentroval na hranici ofsajdu zcela volnému EDUARDU SMEJKALOVI. Tomu stačilo na malém vápně pouze doklepnout míč za bezmocného brankáře Vítka.
  ()

10

Pěkná akce Tomáše Smejkala, který svým pohybem dělá problémy obraně. Nyní se prodral mezi třemi beky a prudkou ranou ohrozil brankáře. Míč šel však mimo tři tyče.   ()

9

Zatím sledujeme od začátku výborný fotbal, který se zaplněným ochozům brněnského stadionu musí líbit.   ()

8

Byl to z toho další roh, který končí po odrazu domácí obrany v bezpečných místech.   ()

7

Na druhé straně musí obránce Smejkal odvracet míč před Pavlem Simrem.   ()

6

Pěkný centr Šperky, který posílal míč do vápna a tam si nabíhala dvojice Fall – Demeter. Oběma chyběl kousek k zakončení.   ()

6

Trestňák budou kopat i domácí, a to z velmi dobré pozice.   ()

5

Tak to je slušný začátek zápasu, o zajímavých momentů není rozhodně nouze.   ()

3

Líšeň právě vstřelila branku!
A je to hned v úvodu gól. Domácí se vůbec poprvé dostali za polovinu hřiště, tam si vzal míč TOMÁŠ MACHÁLEK a po rychlém a dlouhém sprintu se dostal až k brankáři Pokornému, kterého obstřelil na zadní tyč.
  ()

3

Po trestném kopu je míč v zámezí a hosté šli do útoku. Zahrávali roh a po něm si museli Brňané dávat pozor především na Demetera se Simrem.   ()

2

Domácí rozehráli první útočnou akci a hned budou rozehrávat standardku. Na zemi zůstal ležet Bednář.   ()

1

Utkání právě začalo.   ()

Teď už je vše připraveno, trenér domácích Machálek udělal hodně změn v sestavě, především Reteno a Elvis jsou velkým překvapením, že jsou pouze na střídačce.   ()

Stále čekáme na hráče, kteří se stále skrývají v útrobách stadionu. Utkání bude o pár chvil posunuto.   ()

Ještě jednou krásný slunečný den z Brna, kde panuje parádní počasí a tomu také odpovídá návštěva. Stadion je zaplněn hodně solidně, odhadem přes 500 diváků zde dnes určitě bude.   ()

Úvodní sestavy:

SK Líšeň: Vítek – T. Smejkal, Bednář, Vavřík, Krška (C), T. Machálek, Jambor, Šperka, Fall, P. Demeter, Rolinek.
Náhradníci: Leznar – Minařík, Hlavica, Reteno Elekana, Takyi Elvis, Daněk

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Bouček, Dolejš, Šuta, Simr, E. Smejkal, Pokorný, R. Demeter, Berka, Komínek (C), Mucha.
Náhradníci: Kruba – Kriegsmann, Crkal, Dufek

Rozhodčí: Mrázek – Černý, Kneisl.   ()

Na domácí tým nečeká nic snadného. Velmez třikrát v řadě bodoval, navíc dvakrát vyhrál. Naposledy před domácím publikem vysoko 5:0. Tým kolem Robina Demetera a zkušeného exligisty Pavla Simra aktuálně okupuje šesté místo, které zajišťuje klidný střed tabulky. O postup hrají snad už jen tři týmy – Líšeň, Kroměříž a Petřkovice.   ()

Jak již bylo řečeno, domácí Líšeň neprožívá zrovna ideální jaro. Po skvělě odehraném podzimu se svěřenci kouče Machálka trápí a po minulé prohře 0:3 na půdě Kroměříže se jejich náskok začal povážlivě tenčit. Brňané nejsou spokojeni s herním projevem mužstva a samozřejmě s výsledky. Náprava by měla přijít dnes na domácí půdě, kde jsou hráči Líšně silní.   ()

Hezké odpoledne z brněnské Líšně, kde se dnes uskuteční již 21. kolo MSFL. Brňané neprožívají zrovna povedené jaro, ale stále okupují první příčku zaručující postup do druhé ligy. Jejich náskok devíti bodů se pomaličku zmrsknul na pouhé tři a dnes budou potřebovat proti silnému protivníkovi zabrat. Velké Meziříčí je aktuálně šesté, v minulém kole porazilo Hulín vysoko 5:0.   ()

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:10.   ()