1.liga starších žákyň

SK Líšeň – Lokomotiva HH 1:2

V dalším kole 1.ligy žákyň jsme přivítali na domácím hřišti lídra tabulky z Heršpic. Heršpice ještě neprohrály, své soupeře přehrávají a navyšují skóre. My jsme se jim chtěli postavit a minimálně vzdorovat, zaskočit je a třeba i překvapit.

V prvním poločase byla vidět na hřišti oboustranně vyrovnaná partie s řadou nepřesností, ale i pěkných akcí a ohrožení branky na každé straně. S mokrou umělou trávou se oba týmy zprvu těžkopádněji vyrovnávaly, ale s postupujícím časem se již hrálo bez ohledu na počasí většinou po stranách a akce končily kolem vápna u pozorných obran. Poločas 0:0 dával naději do druhého dějství oběma týmům. Do druhého poločasu jsme vlétli s chutí a po dobrém napadání a chybě heršpické obrany jsme šli do vedení zásluhou naší útočnice Drewniakové. Hra se stále přelévala od vápna k vápnu. Ke konci zápasu jsme se ovšem zatáhli, přestali důkladně napadat soupeřovu obranu a soupeř nás za to trestal. To, co se nám povedlo před 14 dny ve Vítkovicích, dokonale udělaly hráčky Heršpic u nás. V poslední desetiminutovce nás až nemilosrdně srazily dvěma brankami a otočily stav zápasu ve svůj prospěch. I když jsme i poté dokázali ještě dvakrát zahrozit a vystřelit nebezpečně na bránu, skóre už se nám změnit nepodařilo a prohráli jsme smolně 1:2.

Obrovský dík však patří našim holkám, že statečně soupeřkám čelily a udržovaly naděje nás všech na dobrý výsledek do poslední minuty.