Kroměříž – trenér Červenka

 

Trenér Hanácké Slavia Bronislav Červenka

Chceme na jaře míchat karty

V sobotu přijel do Líšně k přípravnému utkání druhý celek tabulky MSFL SK Hanácká Slavia Kroměříž. Před utkáním, které skončilo smírně 1:1, jsme hovořili s koučem hanáckého celku Bronislavem Červenkou.

Klub Hanácké Slavie požádal o profesionální licenci. Znamená to, že chcete postoupit do druhé ligy?

Určitě se budeme snažit bojovat o prvenství, ale vítězství v MSFL není stanoveno jako bezpodmínečný cíl. Když se postup nepovede, nebudeme až tak zklamáni.

Co říkáte na podzimní náskok Líšně?

Rozdíl osmi bodů je značný, ale určitě není pro jaro nehratelný. Budeme se snažit v odvetné části míchat kartami.

Vybrali jste si Líšeň do kalendáře přípravných zápasů, abyste otestovali před zahájením odvet její sílu?

To ne. Chtěl jsem do přípravy zařadit silné soupeře, proto se v plánu objevily celky z MSFL Líšně, či Vyškova.

Navzdory snahám o úspěch jste před začátkem zimní přípravy vyřadili trojici silných hráčů. Nemohli jste jejich přestupek řešit jinak, třeba jen pokutou?

To rozhodně nešlo. Hráči mají nějaký řád, který musí dodržovat. Tím, že bez vědomí kohokoliv z vedení i mého nastoupili v přípravném utkání za jiný celek, naprosto porušili základní pravidla. A tak i když mně to narušilo přípravu i plány, souhlasil jsem s rozhodnutím vedení klubu. Šlo o hrubé porušení disciplíny a kázně stanovené smlouvou.

Jaké jste měl s hráči plány?

Po odchodu brankáře Flodera do Brna měl být Kofroň jedničkou mezi tyčemi. Hloch je nadstandardní stoper pro MSFL. Hirsch měl v sobě také potenciál. Se všemi třemi jsem počítal do užšího kádru.

Máte jejich odchody vyřešeny?

Začněme brankáři. Přišli Toman z Meteoru Praha a na hostování Jícha z Prostějova. Oba jsou dobří brankáři a mohou vytvořit silnou dvojici. Toman v Praze chytal v divizi. Jeho přestup však není zatím vyřešen. Jícha je také kvalitním brankářem, ale na podzim si moc nezachytal a to je na něm znát. Na místě Hlocha by mohl hrát mladý Dvořák, alternovat tu může i Matoušek, připravit bychom mohli i Bršlicu z Baťova, ale skok z krajského přeboru do MSFL je přece jen značný a tak práce s ním potřebuje trpělivost. Hloch nebyl členem základní jedenáctky a navíc v ofenzívě máme v současném kádru velkou sílu.

Počítáte ještě s dalšími změnami v kádru?

Rád bych přivítal jednoho kvalitního stopera. Do útoku nikoho jiného nehledám, protože nechci sahat do dobře pracující ofenzívy se Silným na špici.

Miloslav Vlašic