2.liga žen ABC Braník – SK Líšeň 1:5 (0:3)

04.11.2018, 14:00 hod, ABC Braník – SK Líšeň 1:5 (0:3), 10.kolo 2. ligy žen
nastoupily : Weidec, Kráťa, Kubi, Řezňa, Gabča, Šárka, Clara, Venda,  Olíšek, Kužel a Elvis

střídaly : Kuki za Olíška, Fluffy za Elvise

střelci branek : Šárka 3x a Kubi 2x

Poslední podzimní zápas druhé ligy žen zavedl tým žen Líšně do hlavního města, do Prahy, do areálu týmu ABC Braník. Tento areál má tři hřiště z toho dvě travnaté a jedno s umělým trávníkem, ovšem zázemí je lepší v Líšni. Hned v úvodu zápasu se musel řešit problém s barvou dresu našeho Weidečka. Domácí tým nastoupil místo v modrých dresech v černých, čímž se Weideček musel nějak přebarvit. Nakonec si vypůjčil dres oranžový s logem domácího ABC. Poslední tým v tabulce by neměl dělat potíže líšeňskému týmu, který usiluje u místo na výsluní druhé ligy. Toto se potvrdilo již ve 4.minutě, kdy Šárka vystihla špatnou malou domů brankářce a chybu potrestala. A bylo to 0:1. Chvíli se hrálo mezi obě šestnáctkami. V této části dával pokyny hráčkám spíše domácí trenér, ale jako by vzal slova Pavlovi, který chtěl tytéž pokyny dávat svým svěřeňkyním. Alespoň si ušetřil své hlasivky. Taktická převaha hostujících hráček se ukázala ke konci první půle. Zhruba ve 29.minutě si Šárka po dlouhém centru Vendy míč pěkně zpracovala na vápně a obstřelila domácí gólmanku. Asi o 15 minut později udělaly domácí hráčky opět chybu při zahrání malé domů, kdy Šárka dostala domácí brankářku pod tlak, která udělala chybu při odkopu. Míč se dostal ke Kubi, a ta už věděla co s míčem. A tak skončil i první poločas. Druhý poločas byl již zcela v režii hráček v červených dresech. Hráčky Líšně si zápas mohly užívat a taky se jej užívaly. V 55.minutě se po sérii narážeček ve středu hřiště dostal míč do běhu Šárce, a tak prostřelila brankářku. Výsledek 0:4 odpovídal stavu na hřišti. Asi o 10 minut později poslala Kužel pěkný míč na velké vápno, kde si míč pěkně zpracovala Kubi a nedala brankářce šanci. Holky hrály v tuto chvíli pěkný fotbal, ale moc efektu to nepřineslo, spíš naopak. Líšňačky trochu polevily a do hry se dostaly ženy Bráníka. Po jednom z rohu se jim podařilo zkorigovat výsledek, když hlavičku Weideček vyrazil, ale na dorážku už nestačila. Obrana si dala malý oddych. I tak se utkání dohrálo pod taktovkou hostujících hráček, které budou po podzimní části okupovat pěkné druhé místo tabulky, a tak zakončily úspěšnou podzimní část soutěže.