Z deniku.cz

Favorizovaná Líšeň brala jen bod za remízu. Nezasloužili jsme si nic, říká kouč

Brno – Domácí podzimní derniéra jim nevyšla podle představ, přesto nakonec brali bod. Lídr Moravskoslezské fotbalové ligy Líšeň na domácím hřišti s Hodonínem od patnácté minuty prohrával, deset minut před koncem ovšem vystřelil brněnskému celku aspoň remízu 1:1 kanonýr Jakub Přichystal z penalty. „Je to pro nás ztráta, na druhou stranu za výkon v prvním poločase jsme si nezasloužili nic. Naštěstí jsme se po přestávce zvedli,“ hodnotil utkání trenér Miloslav Machálek.

Ilustrační foto.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Vedení Hodonína v týdnu odvolala trenére Dekaře, jehož roli do konce podzimu přebral dosavadní asistent Igor Matušek, který byl po prvním utkání v nové roli spokojený. „Šlo o oboustranně kvalitní zápas, bylo na co koukat. Líšeň je hodně kvalitní mužstvo, ale my jsme dokázali její přednosti eliminovat bráněním bloků a vyrážením do brejků,“ popsal Matušek.

Zatímco v minulém zápasu Hodonín doma prohrál s předposledním Hulínem, což byl impulz pro vedení klubu odvolat trenéra, tentokrát celek ze Slovácka trápil lídra soutěže. „To tak bývá, že když klub vymění trenéra, naráz mužstvo zbystří a odvede diametrálně odlišný výkon než doposud. Počítali jsme s tím,“ pravil líšeňský stratég.

Celek ze Slovácka s novým hlavním koučem přijížděl do Líšně z pozice desátého celku. Velký tabulkový rozdíl ovšem na hřišti vidět nebyl. Naopak, hosté byli od začátku přímočařejší a za svou aktivitu si vysloužili otevírací branku. V patnácté minutě se dostal do brejku Radek Sasín a únik zakončil lobem přes brankáře Vítka. „Měli jsme v prvním poločase trochu ledabylý přístup a to se projevilo,“ sdělil Machálek.

Po změně stran už téměř čtyři stovky na líšeňském stadionu znovu viděli alespoň vzdáleně tým, který na podzim vládne třetí lize. Domácí si dokázali vytvořit vyložené šance, ovšem tentokrát jim nevycházela koncovka. „Ne vždy se daří proměňovat příležitosti. Měli jsme tam ve druhém poločase snad deset závarů, po kterých jsme mohli skórovat,“ podotkl Machálek.

Vykoupení z prohry přinesl pokutový kop nařízený v osmdesáté minutě poté, co jeden z hráčů Hodonína zahrál v šestnáctce rukou. Nařízenou penaltu proměnil svým třináctým gólem v sezoně střelec Přichystal. Hosté si ještě v závěru mohli vzít ztracené vedení zpět, několik zajímavých šancí ale zahodili.

Náskok Líšně na čele tabulky se vinou remízy ztenčil, přesto je pohodlný, Hodonín zůstává na desáté příčce. Líšeň zakončí veleúspěšný podzim v sobotu duelem na hřišti Petřkovic, Hodonín se rozloučí s první polovinou sezony domácím utkáním s Uničovem.

Líšeň – Hodonín 1:1 (0:1)
Branky: 80. Přichystal (pen.) – 15.Sasín. Rozhodčí: Richtár, Macrineau, Broskevič. Žluté karty: Černín, Přichystal – Petráš.Diváci: 395.
Sestava Líšně: Vítek – Bednář, Černín, Minařík (59. Smrčka), Krška (K), Hlavica, Machálek, Přichystal, Fall, Demeter, Zapletal (19. Fila).
Sestava Hodonína: Petráš – Suchý, Ťok, Žák, Hesek (K), Michna, Novotný (76. Flasar), Mareš, Sasín (90.Copko), Šustr, Fojtík (86. Opina).