SKL Celtik – zhodnocení MU v Lelekovicích

Lelekovice  – SKL Celtik  5 : 2 (3:1)

Branky SKL: Klein Přemysl – 31´a Široký Marek – 47´

Sestava SKL Celtik: Rychetský Matěj – Papež Ondra , Široký Marek, Cupal Jaroslav(58´Tvarůžek Víťa), Široký René(32´Šrámek Jiří)  – Dědič Pavel – Ševčík Roman(76´Hrad Aleš), Pecha Petr, Kolář Pavel, Milotínský Jakub – Klein Přemysl(76´Zapletal Honza)

Utkání proti leaderovi tabulky na jeho malém, až nefotbalovém hřišti ukázalo divákům celkem svižný a dobrý fotbal a já gratuluji domácím k zasloužené výhře, která přerušila naši vítěznou sérii. Soupeře jsem bohužel nezaskočil nasazením irského beka na levý kraj obrany a už ve druhé minutě, po dvou nastřelených tyčkách, jsme po autovém vhazování, které mají domácí jistě nacvičené, prohrávali 1:0 a po chvíli přišel rohový kop a už to bylo o dva góly. Nezachytili jsme vůbec úvodní tlak domácího kolektivu, ač v kabině jsme se na toto připravovali a tak lelekovičtí jasně dominovali. Asi od dvacáté minuty jsme trošku chytili rytmus hry a po půlhodině snížil Přema Klein. Co to bylo ale platné, když o minutu později přišla další standardní situace a z ní domácí odskočili o dva góly, takže se šlo do kabin za výsledku 3:1. Viděl jsme na našich hráčích odhodlání, a  že chtějí s výsledkem i průběhem utkání něco udělat a to se povedlo hned v úvodu druhé půle, kdy na přesně zahraný rohový kop Danem Ševčíkem naběhl kapitán Marek Široký a snížil na rozdíl jedné branky. Domácí tým byl rychlejší, čemuž se při pohledu na některé ročníky na soupisce, nedalo divit, ale i my jsme měli pár pěkných chvilek a škoda netrefeného „voleje“ Přemy Kleina, protože ten mohl srovnat skóre. Takto domácí mladíček Pokorný, který prošel i mládeží v Líšni, dvakrát zamotal našim starším a unaveným obráncům hlavu i nohy a stanovil konečný výsledek na 5:2 pro svůj tým. Utkání mělo na tuto soutěž dobrou úroveň a gratulujeme soupeři k výhře, která byla zcela zasloužená a věřím, že tento fotbalový kolektiv opustí příští sezónu městkou soutěž a posune se o krok výš. Máme sice tým plný hráčů ročníku začínající magickou 8 a i s třetiligovými zkušenostmi – že pane Mikysko – ale tak malé hřiště nám moc nevoní. Já svým svěřencům děkuji za to že po dvou rychlých brankách neztratili svoji tvář a nenechali tam napadat víc branek a také zato,  v jak velkém počtu jsme se sešli na zápase, v takovém jsme se téměř potkali po utkání v líšeňské fotbalové hospodě!!!