1.kolo poháru žen Spolek SK Brušperk – SK Líšeň 4:3 (2:3)

28.9.2018 11,00 hod Spolek SK Brušperk – SK Líšeň 4:3 (2:3), 1.kolo poháru žen

nastoupily : Gabča, Kráťa, Kuki, Fluffy, Venca, Makk, Clara, Bezďa, Venda, Elvis a Lula

střídaly : Gabča Špičková, Terka Hájková

Druholigové ženy Líšně měly v soutěži volno. Jednou z povinností druholigového týmu je i účast v poháru žen. První kolo přisoudilo líšeňskému týmu zajet do Brušperku, který si v předkole poradil s týmem Nových Sadů. Domácí hráčky povzbuzeny předchozími úspěchy, začaly utkání aktivněji ovšem bez velkých úspěchů. Několik střel šlo mimo bránu a to málo chytla Gabča v bráně. Hostující hráčky hrály takticky dobře a zkušeně čekaly na svou příležitost. Jedna z nich se naskytla ve 20.minutě, kdy domácí na hranici pokutového území faulovaly a přímí kop Clara proměnila ve vedoucí branku pomocí teče ve zdi. Dál to byly domácí hráčky, které byly aktivnější, ovšem další skulinu v obraně potrestala opět Clara, která přesnou střelou z hranice velkého vápna zvýšila náskok. Ovšem dvě zbytečné chyby v rozehrávce mezi 35 a 37.minutou znamenaly srovnání skóre. O minutu později předvedly hráčky Líšně ukázkovou akci, kdy Vendy centrovala a Kubi hlavou v oblasti penalty nedala brankářce šanci. Tím skončil první poločas a druhý začal obdobně jako první. Domácí se snažily a hosté zkušeně hrály svou partii. V 63.minutě se pěkně uvolnila na hranici velkého vápna domácí útočnice a z otočky překvapila Gabču svou pohotovostí. V této části utkání bylo srovnáno nejen skóre, ale i hra. Šance se nyní střídaly na obou stranách rovnoměrně. Utkání tak spělo do prodloužení. Bohužel 6 minut před konce zahrály hostující hráčky malou domů tak nešťastně, že Gabča míč na hrbolatém trávníku jen mírně tečovala a ten skončil v bráně, který znamenal konec cesty pohárem.