Líšeň – Vrchovina 15.9.2018 v 15 30 hod.

Vrchovina je nováček soutěže. Ale před několika lety jsme se s Vrchovinou utkávali ještě v divizi D.  Celý název klubu je SFK Vrchovina z.s.  – sportovní fotbalový klub Vrchovina, z.s., se sídlem v Novém městě na Moravě.

Historie a současnost klubu

1900 – SK Nové Město na Moravě (původně bruslařský klub)

1950 – TJ Nové Město na Moravě

1998 – Bohemia Breeding

2001 – SFK Vrchovina Nové Město – Radešínská Svratka

2014 – SFK Vrchovina z.s. Nové Město na Moravě

Klub navázal v roce 1998 na bez mála stoletou historii novoměstské kopané sloučením fotbalistů Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky pod společný název FC Bohemia Breeding. V roce 2001 vznikl nový název klubu Spojený fotbalový klub Vrchovina Nové Město na Moravě – Radešínská Svratka. Spojení bylo vynucené především zvýšeným ekonomickým tlakem a také potřebou zvýšení počtu fotbalových hřišt, na kterých se bude moci nejen hrát, ale především trénovat. Právě těmi disponuje areál v Radešínské Svratce a tak se stalo pro oba kluby toto spojení naprostou nezbytností. Tréninky i zápasy se odehrávají střídavě právě buď v Novém Městě, nebo v pět kilometrů vzdálené Radešínské Svratce.

Od roku 2009 se oba kluby opět osamostatní a týmy figurují samostatně ve fotbalových soutěžích FAČR. V současné době má náš klub řadu mládežnických mužstev (od U7 po U19), vychovávat mladé je naším posláním a hlavním úkolem – počínaje školičkou pro ty nejmenší a pomyslným vrcholem je doplnění pro tým mužů „A“, které hraje stejně, jako mužstvo žen,  Moravsko-slezskou divizi.  Naše týmy se mohou pochlubit  i silnou domácí diváckou kulisou, kdy především na muže „A“ týmu chodí velmi slušná divácká návštěva přes 300 diváků! Také turnaje našich nejmenších – přípravky jsou hojně navštěvovány.

V listopadu roku 2014 se klub přejmenoval na SFK Vrchovina z.s. (Sportovní fotbalový klub Nové Město na Moravě).

10.09.2018

Nové Město – V rámci 6. kola FORTUNA MSFL jsme nutně potřebovali vyhrát a potvrdit výhru z ValMazu. Bohužel nás s Hulínem zklamala koncovka. Šance Duby, Dočekala, Michala Skalníka a Víchy zůstaly nevyužity.

SFK Vrchovina – SK Spartak Hulín 1:1 (1:1)

Branky: 34´ Vícha – 45´ Ondřejka

Sestava Vrchoviny: Šmída – Chalupa (22´Duda), Vícha, Smetana, Bača – Skalník K. , Michal (K)(75´Košík), Zbytovský – M. Skalník, Dočekal (85´Boušek), Duba

Připraveni: Juran, Dobrovolný

Trenéři: p. Zeman, p. Střešňák, p. Škorpík

Vedoucí týmu: p. Bajer

Masér: p. Pátek

Lékař: MUDr. Chroustovský

Sestava Hulína: Machalický – Kostka, Koláčný, Ondřejka, Sedláček, Tureček (46´Vyskočil), Šrom, Vyskočil, Zlámal (K), Oulehla, Bahounek  (26´Rožek, 80´Pospíšil)

Připraven: Lanča

Trenéři: p. Lehkoživ

Nové Město mohlo jít do vedení už ve 4. minutě, Duba však trefil tyčku hostující svatyně. O chvíli později měli další nadějné příležitosti opět Duba a Michal Skalník, shodně však neuspěli. Vedení se domácí fotbalisté dočkali ve 37. minutě, kdy se po rohovém kopu Michala přesně trefil zakončující Vícha – 1:1. Ještě před tím se však měla kopat penalta na M.Skalníka, ale sudí to posoudil jinak. Zvýšit vedení mohl po rychlém brejku domácí Dočekal, jehož ale vychytal gólman Machalický. V poslední minutě první půle pak zničehonic z trestného kopu vyrovnal Ondřejka parádně přes zeď – 1:1.

Po změně stran měl brzy dobrou příležitost Vícha, ale neprosadil se z malého vápna. Na druhé straně zahrozil Šrom, jehož výborně vychytal Šmída. Rozhodnout mohl v 73. minutě Dočekal, ale své zakončení prováhal. V závěru se mohlo skóre překlopit na obě strany, další branky však již necelé čtyři stovky diváků neviděly.

Nejlepší hráči: Vícha, Duda – Ondřejka

Rozhodčí: p. Macrineanu – p. Richtár, p. Černý

Delegát: p. Prokeš

ŽK 2:3, ČK 0:0

Diváci: 375

Áčko za týden  v sobotu 15.9.2018 od 15.30 hod. čeká mistrák na hřišti SK Líšeň.

A pokud chce Líšeň udržet pozici v tabulce, musí zvítězit. To je vždy ošidné, protože hrozí podcenění soupeře. Ale vzhledem k tomu, že jsme poslední utkání prohráli, měli hráči být řádně nažhaveni a nepřipustit žádné překvapení.