Z webu denik.cz

Kroměříž před pohárem se Zlínem nestačila na vedoucí Líšeň

Fotbalisté Kroměříže se na pohárový souboj s ligovým Zlínem příliš nenaladili. Hanácká Slavia nezvládla další těžkou venkovní bitvu. Po Frýdku-Místku podlehla i Líšni, kde prohrála 1:2 a v tabulce MSFL klesla na pátou příčku.

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Kolísek

Hosty v Brně srazil vlastní gól kapitána Matouška i trefa Přichystala z konce první půle. Kontaktní branka útočníka Mariána Kováře už nic neřešila.

„Zklamaný jsem z výsledku i první půle, která herně nebyla vůbec dobrá. Dělali jsme přesně ty chyby, které jsme dělat nechtěli,“ prohlásil kouč poražených Bronislav Červenka.

Hanákům v Líšni scházel mladý záložník Cupák a v úvodu střetnutí také větší klid v zakončení.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si pár slibných momentů, bohužel jsme z nich nedokázali vstřelit gól,“ mrzí Červenku.

I Líšeň ale byla nebezpečná. První tutovku Přichystal neproměnil, když výborně zasáhl gólman Kofroň, ale následně už se Brňané radovali. Centr Přichystala z pravé strany si smolně tečoval do vlastní branky stoper Matoušek.

Domácí tým byl v první půli hodně nebezpečný. Přízemní střela Fily šla jen těsně vedle tyče hostů. Ve 40. minutě už ale hráči Líšně slavili. Přichystal se řítil sám na Kofroně a svůj únk zakončil přesně.

„Před zápasem jsme upozorňovali hráče na rychlý přechod soupeře při jednoduchých ztrátách a Líšeň jen potvrdila, že je v tom opravdu silná,“ uvedl Červenka.

Hanáci sice začali slibně, pak ale začali zbytečně ztrácet míče uprostřed hřiště a umožnili soupeři chodit do nebezpečných brejků.
Hosté se po přestávce tlačili do zakončení. Výsledkem zvýšeno snahy byla trefa Kováře. Hanáci ožili, na vyrovnání ale nedosáhli. Líšeň mohla v závěru z brejků náskok ještě navýšit, ale Machálek i Přichystal své šance promarnili.

„Mohlo to skončit nerozhodně, ale taky jsme mohli prohrát třeba 1:3,“ přemítá Červenka, který byl spokojený pouze s druhou půlí.

„První poločas nedopadl moc dobře. Až po přestávce kluci začali hrát zodpovědně. Čekal jsem, že soupeři začnou po náročném středečním pohárovém zápase docházet síly, ale na náročnějším terénu utkání zvládl,“ dodal Červenka.

Jeho tým čeká anglický týden. Už ve středu Hanácká Slavia v rámci celostátního MOL Cupu vyzve prvoligový Zlín, v sobotu se pak na vlastním stadionu utká s Hodonínem.

SK Líšeň – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:1 (2:0)

Branky: 28. Tomáš Matoušek vlastní, 40. Jakub Přichystal – 67. Marián Kovář
Rozhodčí: Gasnárek – Nováček, Kolář (Šoukal)
Žluté karty: Hlavica, Minařík – Silný
Diváci: 398
Kroměříž: Kofroň (46. Floder) – Prajza (79. Hirsch), Hloch, Matoušek, Jeleček – Krhut, Motal, Okleštěk, Mlýnek (56. Marchuk) – Silný, Kovář.

Autor: Libor Kopl