Hodnocení sobotního zápasu v Bystrci.

Novou fotbalovou sezónu začaly starší žákyně v sobotu 1.9. v městské soutěži na hřišti Bystrce.I kvůli dobíhajícím prázdninám a nemocím jsme uvítali v kabině „JEN“ 11 fotbalistek.Bez možnosti střídání holky vyběhly na hřiště s odhodláním a chutí konečně zažít pocit mistrovského zápasu.

Ve velmi deštivém a nepříjemném počasí jsme byli klukům více než rovnocenným soupeřem.První půli jsme domácí borce jasně předčili v počtu šancí,bohužel ani jedna neskončila brankou.Druhá půle se odehrávala ve vyrovnanějším duchu,kdy holky zahodily pár slibných šancí,ale zároveň čelily i nebezpečným útokům domácích.Bohužel pořekadlo NEDÁŠ-DOSTANEŠ se vyplnilo beze zbytku.Po dvou nenápadných akcích jsme obdrželi branky a zápas se i kvůli vyčerpanosti našich holek,kdy jsme posledních 10 minut dohrávali v devíti hráčkách skrz zranění,dohrál v poklidném tempu.

Nutno však říci,že se nám dvakrát podařilo orazítkovat brankovou konstrukci a i v menším počtu a větší únavě jsme nepůsobili odevzdaným dojmem a stále se tlačili do zakončení.

Holkám patří obrovské poděkování za dobrou hru,bojovnost,fotbalovost a především odvahu vyrovnat se klukům z Bystrce.Vyzkoušeli jsme si navíc fotbal v extrémnějších podmínkách a tyto zkušenosti se nám budou hodit do budoucího fotbalového rozvoje.

Rodičům,kteří i v dešti naše holky z tribuny podporovali,patří velký dík.

 

Trenéři STŽ