2.liga žen FK Pardubice – SK Líšeň 3:4 (1:2)

1.9.2018, 10,15hod, FK Pardubice  – SK Líšeň 3:4 (1:2), 2.kolo 2.ligy žen

nastoupily : Weidec, Kráťa, Kubi, Řezňa, Venda, Anet, Šárka, Clara, Bezďa, Kužel a Elvis

střelci branek: Šárka 2x,Kubi a Bezďa

střídaly : 74´Makk za Anet, 83´Fluffy za Kužel, 87´Lula za Kubi

I druhý zápas 2.ligy sehrály ženy Líšně na hřišti soupeře. Tentokrát zajížděly na trávník ambiciózního celku a jednoho z favoritů ligy, do města perníku, Pardubic. Už při odjezdu z Brna mírně pršelo a tak tomu bylo i po celý  zápas. Úvod zápasu vyšel herně lépe hostujícímu týmu. Hned ve 2´se prodrala obranou Šárka a po rybičce domácí brankářky pod nohy se nejdřív ošetřovala brankářka a pak se kopal jen kop od brány, přestože brankářka míč nezasáhla. Domácí na to reagovaly množstvím centrů před bránu, ale gól nepadl. v 8´minutě se do podobného úniku dostala Kubi, ale ani po stažení Kubi v pokutovém území se nedělo nic, jen kop od brány. Přes dvojí varovaní domácí hráčky hrály tu svou hru, přes křídla centry, střely mimo nebo Weidečkovy do rukou. Třetí únik v 13´, který provedla Šárka na domácí platil. Prohnala se kolem bránící hráčky a z mírného úhlu poslala míč kolem brankářky na zadní tyč 0:1. Radost netrvala dlouho. Domácí zahrály standardní situaci, míč se nepodařilo odkopnout a útočnice poslal míč na bránu. Bohužel si míč nešťastně  srazila do vlastní brány Weidec. Ženy z moravské metropole číhaly na své příležitosti k rychlým protiútokům. Jeden takový v 25´založila Kráťa, poslala do ulice Šárku, ta udělala kličku brankářce a brňanky odskočily na rozdíl gólu. Do konce poločasu jsme viděli jen velké množství centrů a rohových kopů domácího týmu, ale k vlastní smůle se míč za záda Weidečka nedostal. Druhý poločas začal líp než dobře. Po dvou minutách se prosadila Kubi a hned byl rozdíl dvoubrankový. Po dalších dvou minutách se domácí dotáhly opět na rozdíl gólu. Úvodní desetiminutovku druhého poločasu zakončila Bezďa, která využila zmatku při ojedinělé standardce brňanek, kdy se k ní dostal míč, který napálila do brány. Rozdíl byl opět dvougólový. Čím víc narůstalo skóre, tím víc se na kopačky hostujícího týmu lepila nervozita a nepřesnost. Domácí dobývaly bránu hostů, ale narůstaly jen střely mimo bránu, na bránu a rohy. Domácí se přeci jen dočkaly. V 65´minutě vstřelily kontaktní branku. Od této chvíle na hřišti vládl domácí tým. Ženy z Líšně se snažily, ale do kombinace se nemohly dostat. Občas se jim sice podařilo přejít polovinu hřiště, ale bylo to jen na chvíli. A tak si všichni hluboce oddechly, když hlavní rozhodčí ukončila v 91´minutě utkání. Do Brna tak putují první tři šťastně vybojované body.