SKL Celtik – MU s MCV – zhodnocení

MCV Brno – SKL Celtik  2 : 4 (2:2)

Branky SKL: Pecha Petr – 2x, Klein Přemysl, Zapletal Honza

Sestava SKL C:  Klímek Aleš – Cupal Jaroslav, Široký Marek(K), Kolář Pavel – Dědič Pavel – Hrad Aleš(64´ Kolář Martin), Pecha Petr, Papež Ondra, Havlásek Mir. – Tvarůžek Víťa (75´ Zapletal Honza), Klein Přema

Po víkendové porážce v Řečkovicích jsme najeli na „anglický“ týden a ve čtvrtek nás čekal postoupivši nováček v soutěži, tým z Maloměřic. Tento dlouholetý účastník nejnižší soutěže překvapil a po celé utkání předváděl celkem pěkný a kombinační fotbal a proto jsme rád, že se nám povedlo zvítězit a získat do tabulky cenné tři body,  Po čtvrthodině hry jsme se dostali do vedení, když pěknou kolmou přihrávkou adresoval Petr Pecha přesně ke kopačkám Přemy Kleina a ten svůj únik gólově zakončil a jen jen škoda, že se takto neprosadil v dalším průběhu zápasu vícekrát, když příležitostí měl víc než dost. Domácím netrvalo dlouho a svoje dvě šance, do kterých se dostali po chybách v obraně, na 100% využili a v tu ránu vedli 2:1! Ještě do  přestávky vyrovnal po pěkné akci Petr Pecha, který si zaběhl na dlouhý pas od Marka Širokého a přehozením domácího gólmana stanovil poločasový výsledek. Druhá půlka přinesla podobný scénář jako první, jen s tím rozdílem, že se začala projevovat větší kvalita a síla našeho kolektivu. Do vedení jsme se dostali po pěkné kombinaci na pravé straně hřiště, kde se až do velkého vápna domácích dostal Jara Cupal a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Petra Pechu, který zúročil své dlouholeté zkušenosti a krásnou přízemní střelou vsítil svou druhou branku. Domácí sice ještě „zlobili“, několikrát se dostali k blízkosti naší branky, ale vstřelit branku, která by znamenala vyrovnání, nedokázali. Naopak jsme to byli my, kdo mohl z brejkových situací několikrát skórovat a potvrdit tak svoji výhru. Toto se povedlo až tři minuty před koncem střídajícímu Honzovi Zapletalovi, který navázal na své gólové představení z minulé sezóny, když svým ortodoxním pohybem zmátl brankáře domácích, sebral mu balón a chladnokrevně skóroval.