Líšeň – Kroměříž 1.9.2018 v 16 hod.

Souboj o první místo v tabulce přinese utkání Líšeň – Kroměříž.

Postavení obou mužstev v tabulce:

1 4 3 1 0 8:3 10 4
2 4 3 0 1 9:4 9 3

Poslední vzájemné zápasy:

So 30.09. 15:00 LíšeňKroměříž 2:0
04.05. 17:30 KroměřížLíšeň 3:4

Minulé utkání Kroměříže:

SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 4:2

26.8.2018 | 12:27:54 – Derby dvou tradičních soupeřů se tentokrát hrálo v pátek večer. Volno před víkendem si nenechala ujít sympatická návštěva. Trenér Lehkoživ po domácím propadáku s Dolním Benešovem udělal opět několik změn v sestavě. V brance dostal příležitost Marek Machalický, pro disciplinární trest nemohl nastoupit do zápasu Jaroslav Zlámal, na místo stopera tedy nastoupil Tomáš Josl a na své tradiční místo se postavil Michal Vyskočil.

Jako první musel zasahovat domácí brankář Flodek poté, co v 6. minutě po Oulehlově centru hlavičkoval Ondřejka. Se slabým zakončením ale brankář Slavie problém neměl. Hanáci odpověděli v 10. minutě, kdy se v dobré příležitosti po Kovářově přihrávce objevil Krhut, jeho zakončení ze šestnáctky ale směřovalo mimo branku.

Mnohem důrazněji si počínal domácí Cupák v 20. minutě. Přímo ukázkově se proháčkoval naší obranou až do pokutového území, jeho finální střelu ale ještě lépe zlikvidoval pohotový brankář Machalický, který ji vyrazil. Kousek ze svého umění poté v 27. minutě předvedl domácí šutér Silný, který se rovněž proháčkoval až do nadějné pozice, míč ale nasměroval mimo branku.

Na druhé straně v 30. minutě zahrozil i Spartak. V 30. minutě prošel po straně Michal Šrom, našel nabíhajícího Adama Bahounka, jeho zakončení domácí zblokovali na rohový kop.

Byl to nakonec Spartak, kdo otevřel skóre. V 36. minutě jsme zahrávali standardní situaci, míč prošel až k Ondřejkovi, který z poměrně těžkého úhlu napálil míč pod břevno 0:1!

Hanáci si prakticky nedlouho poté vytvořili několik příležitostí na srovnání skóre. V 40. minutě bylo v našem pokutovém území horko, situaci ale zvládla naše obrana. V 43. minutě však zahrál míč do našeho pokutového území Jeleček, obránci před brankou dokázali míč jen přizvednout, i tak se snesl přímo k nohám číhajícího Silného a ten nepohrdl šancí napálit míč do prázdné branky 1:1.

Za krátko poté Slavia dokonala obrat. V 45. minutě zahrávali domácí aut, odražený míč od našich hráčů převzal nabíhající Okleštěk a ukázkově trefil k tyči 2:1.

Spartak tak musel po změně stran dotahovat vedení domácích. Nohy nám však podkopla 61. minuta, dlouhý centr Oklešťka, na který si v pokutovém území naskočil Silný a hlavičkou zvýšil vedení Slavie na 3:1.

Snížit toto skóre mohl Spartak v 63. minutě, kdy dlouhý nákop Jirky Oulehly propadl k číhajícímu Michalu Šromovi, který však tváří v tvář vybíhajícímu Floderovi poslal míč těsně nad branku. Pěknou šanci připravil Spartak i v 69. minutě, když Mirek Tureček našel centrem na zadní tyči Jirku Koláčného, ten však z náběhu taktéž poslal míč nad branku.

Hanáci působili v této fázi zápasu spíše pasivně, avšak nebezpeční byli dost. V 71. minutě do otevřené obrany vpadli Okleštěk se Silným, aby druhý jmenovaný nakonec poslal míč vedle branky.

Jiskřičku naděje pak Spartak vykřesal v 74. minutě. Ondřejka v pokutovém území postupně obešel několik protihráčů do ideální střelecké příležitosti a propálil vše, co mu stálo v cestě 3:2.

V nadějných příležitostech se potom ukázal znovu domácí útočník Silný, v rozmezí 78. a 81. minuty po rohu 2x hlavičkoval, avšak jednou vedle a jednou byl proti výborným zákrokem brankář Machalický.

Hra vabank se Spartaku nevyplatila. V 91. minutě jsme školácky přišli ve středu hřiště o balón, s tím se domácí vydali do protiútoku a Silný nekompromisně svou třetí brankou v zápase definitivně uzavřel osud zápasu.

Spartak tak spolu se závěrem minulé sezóny prohrál již 8 mistrovských zápasu v řadě a jako jediný bez bodu se krčí na dně tabulky.

rozhodčí: Petr Dorušák, AR1: Michal Grečmal, AR2: Radek Běhal, delegát: Zdeněk Mudra

HS: Floder – Prajza, Hloch, Matoušek, Jeleček – Krhut (88. Berčík), Okleštěk (85. Motal), Cupák, Mlýnek (64. Hirsch) – Silný, Kovář.
Spartak: Machalický – Vyskočil Michal, Josl, Kostka, Oulehla – Šrom, Koláčný, Bahounek (58. Tureček), Vyskočil Martin (66. Rožek), Sedláček (74. Minář) – Ondřejka.
 : 43., 61. a 91. Silný, 45. Okleštěk – 36., 74. Ondřejka
 Cupák, Silný, Kovář – Josl, Kostka, Koláčný, Vyskočil Martin
 475

Kroměříž jako jediná z MSFL podala loni v řádném termínu žádost o udělení licence pro postup do II. ligy. Licence jí nebyla udělena, ale letos Kroměříž nechce ponechat nic náhodě a pro postup velmi posílila:

PŘÍCHODY  
Okleštěk Tomáš návrat z MFK Vítkovice
Silný Jan návrat z FK BANÍK Sokolov
Floder Jiří hostování z FC ZBROJOVKA Brno
Prajza Jakub hostování z 1.FC Slovácko
Hirsch Martin hostování z 1.SK Prostějov
Mlýnek Martin přestup z FC FASTAV Zlín
Dvořák Adam přechod z dorostu
Marchuk Vladyslav přestup z FK Litoměřicko
ODCHODY
Blanař Martin návrat z hostování do FC FASTAV Zlín, odtud přestup do ČSK Uh.Brod
Chyla Petr návrat z hostování do 1.FC Slovácko, odtud přestup do FK Lubná 1959
Stratil Daniel přestup do FK Kozlovice
Trochta Vlastimil přestup do FC Fryšták
Neubert Martin přestup do TJ Žalkovice
Sedláček Erik přestup do SK SPARTAK Hulín
Stratil Radek přestup do FC Kvasice
Zavadil Ondřej přerušení činnosti ze zdravotních důvodů

Hlavně Silný, který v minulosti dal Líšni tři branky v jednom utkání a vrátil ze z půlročního hostování v Sokolově se  a Okleštěk, bývalý hráč Zbrojovky, Znojma a Vítkovic, jsou výrazné posily Kroměříže. Navíc Kroměříž hraje pohár až 5.9., zatím co Líšeň má „v nohách“ středeční utkání s Karvinou. K tomu se Líšeň potýká s velkou marodkou, takže i remíza by byla pro Líšeň úspěch.