přípravná utkání ženy A

12.8.2018, 16,30hod, FC Baník Ostrva – SK Líšeň 2:1 (2:1), přípravné utkání v Ostravě-Porubě

nastoupily : Weidec, Gabča, Olíšek, Kráťa, Fluffy, Vendy, Zuzka O, Čenda, Anet, Kuki, Venca

střelci : Čenda

střídaly : Efka, Lula, Bižu

Ženy z Líšně využily pozvání k přípravnému s týmem Baníku Ostrava, ještě nedávno účastníkem 2.ligy žen. Samotné utkání se hrálo na hřišti v místní části Poruba.  Samotné travnaté hřiště bylo ve vzorném stavu a oba týmy mohly ukázat, co umějí. Základní jedenáctka SKL vstoupila do utkání bez bázně a respektu, avšak ženy SKL nebyly ukvapené a míč si dávaly z nohy na nohu. Domácí hráčky byly asi zaskočené stylem hry a místy si nevěděly rady, jak si vlastně počít. Hra se odehrávala převážně na polovině domácího týmu FCB. Ženy Líšně se několikrát dostaly do blízkosti domácí brány, ale míč se jim nepodařilo propasírovat za zády domácí brankářky. Střely byla buďto slabé nebo nepřesné. Přesto se hráčky z brněnského předměstí dostaly asi v 60.minutě do vedení po rohovém kopu, kdy míč z hranice velkého vápna proskákal za brankovou čáru po střele Čendy. Krátce nato došlo ke střídání u celku SKL. Místo Olíška přišla Lula, místo Kuki Efka a místo Zuzky O Bižu. Od tohoto okamžiku bohužel začala skřípat souhra a herně navrch získávaly domácí hráčky. Obzvláště agilní byla střední útočnice, která vynikala nejen fotbalovostí, ale i zjevem. Její růžové vlasy byly nepřehlédnutelné. A právě tato hráčka po dvou nedorozuměních v obraně otočila nejen výsledek utkání, ale stanovila i konečný stav. Druhý poločas již nepřinesl žádnou branku, jen bylo k vidění mnoho nepřesností, hlavně ze strany brněnských žen a marné snaha domácího celku zvýšit náskok.

18.8.2018, 11,00hod, FK Dukla Praha – SK Líšeň 1:2 (0:0), přípravné utkání na UT, Praha – Juliska

nastoupily: Weidec, Elvis, Kráťa, Olíšek, Gabča, Makk, Kužel, Clára, Vendy, Šárka a Kubi

střelci: Ema, Nikča

střídaly: v utkání se prostřídaly všechny ženy a část juniorek

Utkání na Dukle začalo s půlhodinovým zpožděním místo plánovaných 10,30 až 11,00hod. Samotné utkání začalo aktivitou domácích hráček. Bylo znát, že jsou sehranější a mají lepší pohyb bez míče, čímž si opticky vytvořily převahu. Zhruba po 15 minutách se hráčky z Líšně rozkoukaly a začaly hru vyrovnávat. Ze začátku utkání měly několik příležitostí domácí hráčky, ale Weidec v bráně vše chytila, vyrazila nebo míče šly mimo bránu. Potom se začaly prosazovat brněnské hráčky, zvláště Kubi a Šárka měly několik dobrých příležitostí, avšak v koncovce nebyly přesné, a tak míče šly také většinou mimo nebo do náruče brankářky. Obrana v této části hrála slušně, záloha taky nezaostávala jen v útoku se nedařilo proměňovat šance. Do druhého poločasu nastoupil tým jiném rozestavení. Hra na tři obránce a tři útočníky měl zvýšit tlak na obranu domácích a zrychlit hru. Než se však změněný systém začal prosazovat, udělala obrana chybu a domácí hráčka si proti Weidecovy poradila a Dukla vedla. Jako by obdržená branka nakopla brňanky. Míče létaly za obranu domácích, kterým dělaly problémy. Jeden takový míč Šárka doběhla,zatáhla k brankové čáře, vrátila před bránu a Ema do prázdné brány vyrovnala. Domácí měly problémy hlavně po stranách, kudy hostující hráčky často procházely. Jeden takový průnik využila Nikča a výsledek otočila. Po zbytek utkání se oba týmy snažily s výsledkem něco udělat, ale již se nestalo nic.