2.liga ženy A FK Čáslav – SK Líšeň 3:2 (2:0)

25.8.2018, 17,00hod, FK Čáslav  – SK Líšeň 3:2 (2:0), 1.kolo 2.ligy žen

nastoupily : Weidec, Kráťa, Kubi, Gabča, Makk, Šárka, Clara, Vendy, Olíšek, Kužel a Elvis

střelci branek: Kubi 2x
střídaly : 22´Danča za Gabču, 46´Bezďa za Makk, 73´Zuzka O za Kubi, 78´Řezňa za Vendy

Druholigová premiéra týmu Líšně sice výsledkově nevyšla, ale za výkon se nemusí nic stydět. Utkání začalo podle očekávání, domácí tým se ujal iniciativy a přimáčkl nováčka z Líšně na jejich polovinu hřiště. Domácí uplatňovaly jednoduchou nakopávanou hru na vysoké útočnice, které svým pohybem dělaly bránícím hráčkám velké problémy. Jejich šance končily mimo bránu nebo je zlikvidovala dobrá Weidec v bráně. Přesto si vyloženou šanci asi v 10´vypracoval tým z Líšně, kdy po pravé straně utekla a odcentrovala Kužel a Šárka snad ze tří metrů poslala míč přímo k tyči. Jenže, kde se vzala tu se vzala, domácí brankářka míč chytla. To na malý moment domácí přibrzdilo v aktivitě. Jenže v 21´minutě udeřilo. Po závaru před bránou se domácí poprvé prosadily. A když v 39´Weidec vyboxovala míč po rohu, napálila to domácí hráčka obratem zpět pod břevno a byl rozdíl dvou branek. Hráčky Líšně moc příležitostí neměly a tak uvítaly poločasovou přestávku. Do druhého poločasu došlo ke změnám v sestavě. Kráťa se přesunula pod hrot a míče, které dřív sbíraly domácí, najednou měly hráčky Líšně. Po jednom z nákopu se Kubi prodrala přes bránící hráčku a snížila na rozdíl branky. A to  uběhly jen tři minuty z druhé poloviny. Druhý poločas byl opticky v režii líšeňských. Byly u všeho o něco dřív a měly míč častěji na kopačkách. V 66´zahrávaly domácí hráčky ojedinělý rohový kop, míč se dostal ke Kuželovy a ta poslala dlouhý míč na Kubi a ta si věděla rady. A najednou to bylo 2:2. Hra se po brance vyrovnala. Domácí se snažily strnout vítězství na svou stranu a podnikaly nebezpečné protiútoky, převážně po stranách hřiště. Při jednom takovém průniku se domácím přece jen podařilo vší silou a všemi možnými i nemožnými způsoby přece jen protlačit potřetí míč za Weidecova záda. Domácí ubránily výsledek a brňankám se již nepodařilo výsledek vyrovnat.