Z webu Karviné – Mol Cup, 2. kolo, Líšeň – Karviná, 29.8.2018 17 hod.

MOL CUP: Soupeřem bude třetiligová SK Líšeň

Krátce před pátečním polednem proběhl v Praze losovací aktiv 2. kola MOL Cupu. Karvinští narazí na aktuálně druhý tým MSFL – SK Líšeň. Úřední termín druhého kola je středa 29. srpna.

Další ročník českého poháru, který se nazývá MOL Cup, je v plném proudu. Prvoligoví zástupci do bojů zasáhnou ve druhém kole, které bylo v pátek rozlosováno. Svěřence Romana Nádvorníka čeká výjezd do Brna. Při losovacím aktivu moravské části byla dvojice Líšeň x Karviná vylosována jako první.

SK Líšeň je po dvou kolech MSFL na druhém místě s plným počtem šesti bodů a navíc má v kapse skalp druholigového Prostějova v prvním kole MOL Cupu jako bonus. „Čeká nás kvalitní soupeř z vrchních příček třetí ligy, který před pár dny vyřadil druholigový Prostějov. I přesto, a se vší úctou k Líšni, by se měl projevit rozdíl mezi oběma kluby. Povinnost nám velí postoupit do dalšího kola,“ prohlásil trenér MFK Karviná Roman Nádvorník.
2. kolo MOL Cupu má úředně stanovený termín na středu 29. srpna. Je však možné, že se s termínem bude hýbat. O případných změnách bude klub i neprodleně informovat na svých komunikačních kanálech.
Přes žádosti o změnu termínu se bude hrát utkání v původní termínu. 
Údaje o Karviné 

MFK Karviná je český fotbalový klub, který sídlí ve slezském městě Karviná v Moravskoslezském kraji. Od sezóny 2016/17 působí v nejvyšší fotbalové soutěži v České republice. Dnes se jedná o jediný fotbalový klub v Karviné, a sdružuje tak velké množství mládežnických týmů. Historický úspěch klub zaznamenal v květnu 2016, kdy poprvé v novodobé historii postoupil do první ligy.

Své domácí zápasy odehrává na městském stadionu v Karviné-Ráji, který má kapacitu 4 833 diváků.

Karviná jakožto multietnické město Těšínského Slezska byla domovem četných fotbalových klubů, které jednotlivé skupiny obyvatel zakládaly po první světové válce. Vznikl tehdy velký počet klubů polských, německých, českých i židovských. Nejznámějším a nejsilnějším polským klubem byla PKS Polonia Karwina založena v roce 1919. Po druhé světové válce nedošlo k obnovení německých a židovských klubů. České a polské kluby nicméně stále existovaly až do padesátých let, kdy v rámci komunistické „optimalizace“ sportovního života v tehdejším Československu byly české kluby sjednoceny do ZSJ OKD Mír Karviná a polská Polonia Karwina byla do tohoto klubu rovněž sloučena. – Na počátku 90. let existovaly v Karviné kluby Baník 1. máj Karviná, Baník ČSA Karviná, Kovona Karviná a Jäkl Karviná. Tyto týmy hrály nižší soutěže, výkonnostním stropem pro ně byla MSFL. Před sezónou 1994/95 došlo ke sloučení Kovony Karviná a klubu FC Vítkovice v nový klub, s názvem FC Karviná/Vítkovice, který hrál 2. ligu. Po roce došlo opět k rozdělení, 2. liga ale zůstala v Karviné, kde klub pokračoval pod názvem FC Karviná. Další dva kluby Baník 1. máj a Baník ČSA se před sezónou 1995/96 sloučily do klubu KD Karviná, který hrál divizi.

FC Karviná vybojoval dokonce postup do 1. fotbalové ligy 1996/97, ze které ale okamžitě sestoupil, když obsadil 15. místo. V následující sezóně si vybojoval postup zpět, ale ani v sezóně 1998/99 se mu nedařilo, skončil na 16. místě a opět sestoupil. Před sezónou 1996/97 došlo ke spojení klubů KD Karviná a FC Karviná v jediný subjekt – FC Karviná. V sezóně 2000/01 sestoupil FC Karviná do MSFL, v následující sezóně do divize a v sezóně 2002/03 zanikl. Jediným životaschopným klubem v Karviné tak zůstal TJ Jäkl Karviná, který navazoval na tradici SK Fryštát z počátku 20. století.[1] TJ Jäkl Karviná vzal pod svá křídla veškeré mládežnické složky zkrachovalého FC Karviná a odkoupil práva k soutěžím mládeže od majitele Zemka, který tato a další práva FC Karviná vlastnil. Klub vystoupil z Tělovýchovné jednoty Jäkl[2], osamostatnil se a začal vystupovat pod hlavičkou MFK Karviná.

Karviná během následujících let postoupila z krajského přeboru do MSFL, kde v roce 2008 odkoupila práva na druhou ligu od rezervy hanáckého týmu Sigmy Olomouc. V druhé lize bez přestávky setrvávala 7 let a jejím nejlepším umístěním bylo 4. místo ze sezóny 2010/11.

V národním poháru zaznamenala velké úspěchy, když vyřadila v Zbrojovku Brno, Slovan Liberec nebo doma porazila Slavii Praha.

Historický okamžik přišel v květnu roku 2016, kdy Karviná zakončila ročník na prvním místě, což znamenal postup slezského klubu do první ligy. První sezónu 2016/17 mezi elitou se nováček 1.ligy umístil na nečekaném 10.místě s 34 body a potvrdila, že chce být v lize i následující rok. Druhá sezóna se říká, že je těžší než první a to se potvrdilo. V sezóně 2017/18 se Karviná zachraňuje až posledním zápasem proti Jihlavě, které stačila remíza. Výhrou 2:0 Karviná poslala do 2.ligy Jihlavu. V této sezóně byla tabulka velmi vyrovnaná, 15.sestupující celek Jihlava měl 30.bodů a o pouhé čtyři body více měl tým na 8.místě. Karviná tak na poslední chvíli ligu zachránila a bude pokračovat 3.ročník v řadě. V následující sezóně se bude hrát nový formát ligy , který přinese určitě mnoho zajímavých situací. Do ligy přichází navíc další slezský celek SFC Opava, což nabídne rovnou 3 zástupce slezského fotbalu v historii nejvyšší ligy – MFK Karviná, FC Baník Ostrava a SFC Opava.

Český pohár

Karviná v poslední době zaznamenala také úspěchy v domácím poháru Ondrášovka Cup. Na podzim 2009 dokázal MFK Karviná vyřadit ve 3. kole prvoligovou Zbrojovku Brno. Po remíze 1:1 přišly na řadu pokutové kopy, v nichž byli domácí nakonec šťastnější v poměru 5:4. O rok později Karviná vyřadila ve 3. kole FC Slovan Liberec a ve 4. kole padla až se Sigmou Olomouc. V roce 2011 se Karviná opět dostala do 4. kola a vypadla tentokrát s týmem FK Teplice. Na to se podařilo navázat i v sezoně 2015/16, kdy vypadla až ve 4. kole s Mladou Boleslaví. Po postupu do 1.ligy 2016/17 se Karviná probojovala do osmifinále v českém poháru. Tam na ni čekala prvoligová Dukla Praha. Karviná vyhrála až na pokutové kopy 4:2 a postoupila mezi 8 nejlepších celků. Ve čtvrtfinále narazila na další pražský celek. Slavia Praha zvítězila, avšak Karviná ji nedala nic zadarmo a zápas byl napínavý až do poslední minuty. Pro Karvinou je čtvrtfinále poháru prozatím momentální rekord v pohárových soubojích.

Favorit je jasný, přijďte se podívat, jak se podaří SK Líšni vzdorovat mužstvu I. ligy. !!!!!!