Město Dolní Benešov má 4 tis. obyvatel, je vzdáleno od Líšně 170 km a pokud vyrazíte po vlastní ose, tak po D1 až do Ostravy, odbočit na Petřkovice, Hlučín a jste v Dolním Benešově.

Líšeň s Dolním Benešovem zatím nikdy nehrála. Dolní Benešov má větší tradici ve fotbale, už v letech 2004 – 2008 hrál MSFL, v Brně byl k vidění v Bystrci či Kohoutovicích, které v té době také hrály MSFL. V roce 2008 Dolní Benešov   sestoupil do divize, dokonce v roce 2012 na dva roky sestoupil do krajského přeboru. Ale v roce 2018 se již opět probojoval do MSFL.

1. So 04.08. 17:00 Uherský BrodDolní Benešov 2:1
2. So 11.08. 17:00 Dolní BenešovVal. Meziříčí 2:2
3. So 18.08. 16:30 HulínDolní Benešov 0:3

Skvělý závěr „anglického týdne“!

Náročný „anglický týden“ zakončil nováček MSFL parádně! Po domácí „ligové“ remíze přišel postup do 2. kola „Poháru MOL Cup“ a třešničkou na dortu je dnešní, první vítězství v novém, ligovém ročníku, a dokonce na hřišti soupeře! Jak k tomu došlo? Po úvodní čtvrthodině se začaly rodit gólové šance. Ve 14. minutě skončil brejk Labudy v náruči brankáře Ungera. Po jeho dlouhém výkopu posadil dlouhý centr Sedláček na hlavu Šroma, ale jeho hlavička se ve vyložené pozici mezi tyče nevešla! Bleskový útok zakončil Pecuch v 16. minutě tvrdou střelou, brankář Unger stačil vyrazit balón před sebe, ale Labuda jeho branku přestřelil. Ve 20. minutě se hosté poprvé radovali. Ve skrumáži před domácí svatyní se po střelách Labudy a Pecucha dostal balón na kopačky Adamíka a na ukazateli svítil stav – 0:1!
Ve 22. minutě byli hosté blízko druhému gólu, Pecuch našel nabíhajícího Labudu, ale jeho pohotová střela minula cíl. Ve 24. minutě kopali domácí z hranice „velkého vápna“ přímý kop, Josl však branku neuvěřitelně přestřelil…… Ve 28. minutě si Býma udělal z domácích obránců „slalomové tyčky“, jeho střelu však Unger vyrazil na rohový kop. Rohem skončila i dělovka Pecucha ve 30. minutě po teči bránícího Zlámala. Zlámal se stal smutným hrdinou ve 40. minutě. Na půlící čáře prohrál souboj s Labudou, ten se řítil sám na branku domácích, Zlámal ho stáhnul k zemi a šel se předčasně sprchovat!!!
Nástup do 2. poločasu vyšel hostům skvěle. Ve 48. minutě se vybíhající brankář Unger jenom díval, jak se balón z kopačky Labudy otřel o pravou tyč! V 52. minutě pojistili hosté své vedení. Přímý kop zahrál Rubý famózní střelou přes zeď, Unger se nestačil ani ohlédnout a lovil podruhé ve své síti – 0:2! Z tohoto úderu se domácí zvedali těžce. V 62. minutě skončila střela Rubého těsně vedle pravé tyče. V 65. minutě nepřetavil Labuda v další gól ukázkovou přihrávku Strakoše. Domácí se mohli vrátit do hry v 71. minutě, střela Josla po rozehraném rohovém kopu však šla nad branku. V 74. minutě pak gólman hostů Chvěja připravil o gólovou radost fantastickým zákrokem Šroma. Toužebným gólem neskončila ani další gólovka, po rohovém kopu Josla přestřelil branku Šrom. Od gólové pohromy zachránil Kostka domácí branku, když udržel vší silou pronikajícího Labudu.
Definitivní podobu výsledku dali hosté v 84. minutě. Pecuch se jako úhoř protáhnul mezi domácími obránci a Unger byl bez sebemenší šance – 0:3!!! Domácí si vypili kalich hořkosti do dna, hosté se naopak poprvé v tomto ročníku radovali z vítězství.
Branky: 20′ Adamík, 52′ Rubý, 84′ Pecuch
Sestava SK Spartak Hulín: Unger, Škubník (66. Rožek), Zlámal, Josl, Oulehla, Sedláček, Koláčný, Bahounek (58. Tureček), Vyskočil, Ondřejka (46. Kostka), Šrom
Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Strakoš, Novák, Moravec, Haas, Karčmář, Rubý, Pecuch, Adamík (85. Skroch Daniel), Labuda (81. Řezníček), Býma (69. Romaněnko)
Dolní Benešov má dobrý vstup do sezony. v 1.kole Mol Cupu vyhrál – Slavoj Ol. Bruntál – FC Dolní Benešov 0:1 a příští týden se utká s Jihlavou. V MSFL sice prohrál v Uh. Brodě, ale pak po remíze doma  vyhrál v Hulíně ! Takže jeho návrat do MSFL  není typicky nováčkovský, ale spíše jde o návrat stálého účastníka MSFL, který je v současné době na vítězné vlně a bude to chtít dokázat i v domácím prostředí a získat před utkáním s Jihlavou tři body.