20.5.2018, 15:00 hod, SK Líšeň-FKM Jihlava 3:1 (1:1), 14.kolo MSDŽ-C
nastoupily : Wiedec, Eva, Čenda, Hoki, Nikita, Šárka, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídaly : Enny, Terez, Radka, Anet a Sabina
střelci branek : Šárka 2x a Radka
Poslední kolo letošní soutěže svedlo na líšeňskou umělku, domácí tým, který nemohl skončit jinak, než na pěkném druhém místě a mladý tým z Jihlavy, který byl až do dnešního dne nejlepším týmem jarní části, když prohrál pouze v Medlánkách. Tuto úspěšnou sérii chtěla jihlavská děvčata prodloužit i v Brně. Za krásného slunečního odpoledne byla od začátku zápasu děvčata z Jihlavy lepším týmem. Dívky z Vysočiny si počínaly jako v domácí aréně. Míč si přesně přihrávaly, měly lepší pohyb bez míče a byly důrazné v osobních soubojích, které snad v prvním poločase neprohrály ani jeden. Zato domácí tým hrál bojácně, jakoby se bál „přitlačit“ na mladinké jihlavské hráčky. Tak jsme byly svědky hry, která se odehrávala nezvykle a převážně na polovině domácích. Domácí měly šancích jen poskrovnu, zato hostující hráčky nechaly vyniknout několikrát Weidečka. A když po 12 minutách obrana domácích vyprodukovala hrubku jako přípravka, nebyl problém pro jihlavskou útočnici lehce doťuknout míč do prázdné branky a tým z Vysočiny po zásluze vedl. Vypadalo to, jako by se domácí tým trápil a on se trápil, nic se mu nedařilo. A tak dostala příležitost v zápase první z nominovaných juniorek, Anet. Bohužel se tým musel nějak protrápit k poločasové přestávce. Mírnou útěchou před pauzou byla vyrovnávající branka Šárky po dlouhém výkopu Weideca. Do druhého poločasu provedlo trenérské trio změnu v rozestavení, některé hráčky prostřídali a hra se začala lepšit, pomalu a postupně. Domácí hráčky začaly přebírat otěže utkání. Zlepšená a zpřesněná hra přinesla po rychlém úniku Šárky po pravé straně gól, který dala Radka, když doklepla míč, který jí zpětnou přihrávkou nachystala právě Šárka. Po této brance se na hřiště dostala i druhá povolaná juniorka, Sabina. To už domácí tým byl o ten jeden gól lepším týmem. A když 10 minut před koncem Šárka po samostatné akci dala třetí branku, bylo o zápase rozhodnuto. I když domácí tým tentokrát nepředváděl „svou“ hru, přesto to bylo vyrovnané utkání. Zvlášť je vhodné vyjádřit uznání jihlavskému týmu za předvedenou hru, nikoli odkopávanou, nakopávanou a podobný nefotbalový styl, ale za fotbal.

SK Okříšky – SK Líšeň 1:7 (0:2)

12.5.2018, 14,00hod, SK Okříšky – SK Líšeň 1:7 (0:2), 13.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 4x, Hoki, Kužel a Nikita
nastoupily : Weidec, Enny, Nikita, Nikča, Šárka, Bižu, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel, Lula
střídaly : Terez, Hoki
Líšeňský tým zavítal do příjemného prostředí areálu v Okříškách, kde byl připravený krásný trávník. Cíl byl jasný, hrát pohledný fotbal a vyhrát. Oba tyto cíle byly bezezbytku splněny. Ženy z Líšně, téměř tradičně v bílém, nevlétly na domácí hráčky, ale hned od začátku si přihrávaly míč, který šel z nohy na nohu a byl to fotbal ke koukání, nicméně zatím bez branky. Není tedy divu, že první gól padl až po půl hodině, když se poprvé prosadila Šárka, která se snažila během zápasu víc nahrávat než je u ní zvykem. Po jedné z nejhezčích akcí za zápas dala druhou branku Hoki po pěkné zpětné nahrávce před bránu, jejíž autorkou byla Nikča. Až do konce poločasu měly otěže utkání v rukách hostující hráčky, ale branka žádná nepadla. Naopak hned po změně stran došlo k laxnímu hraní na polovině hřiště a domácí hráčky zaznamenaly jediný úspěch, když domácí hráčka utekla a Weidec se natahoval k tyči marně. Po rozehrávce následoval rohový kop a Kužílek za vydatné pomoci domácí brankářky navýšila brankový rozdíl. A potom už následovaly další branky téměř v pravidelném rozmezí 9 minut. Nejdřív se prosadila po nezjištné přihrávce Šárky Nikita a potom už to byl hatrikový koncert Šárky, která v pohodovém tempu a krásném sobotním odpoledni uštědřila domácím snaživým hráčkám vysokou porážku. Po delší době předvedla líšeňská děvčata pohledný fotbal a solidní výkon okořeněný brankami.

SK Líšeň – Fotbal Jevišovice 4:2 (1:0)

6.5.2018, 15,00hod, SK Líšeň – Jevišovice 4:2 (1:0), 12.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x, Kužel
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikča, Radka, Šárka, Kuki, Fluffy, Leňa, Olíšek, Kužel, Lula
střídaly : Enny, Eva, Terez, Efka, Bižu
Do předměstí Brna, do Líšně, přijel lepšící se z tým z Jevišovic, který uhrál pár nečekaných výsledků a bylo nutno se mít na pozoru. Zcela výjimečně se nehrálo na umělce, ale na trávě. Trochu to způsobilo potíže u domácích hráček, které neměly obutí na trávu, ale jen na umělku, což se během utkání i projevilo, když často proklouzly. Chvíli trvalo, než si holky zvykly nejen na trávu, ale i na jiný rozměr hřiště. Hrát se mělo podle not domácího bílého týmu, ale nebyla to až taková pravda. Hostující hráčky ukazovaly, že zlepšené výsledky nebyly náhodné. Neustále se snažily nakopávat míče na některou z rychlých útočnic. Ty měly však smůlu v tom, že je nikdo nedoplnil. A tak se pomalu do tempa dostal domácí tým, obzvlášť když k první brance Kužela pomohla hrubá chyba hostující brankářky. Moc pohledných akcí v prvním poločase však k vidění nebylo. Ani druhý poločas neukázal nějak výrazné herní zlepšení, naopak po jedné jednoduché přímočaré akci, hráčky z Jevišovic vyrovnaly a to jim vlilo trochu sil do žil. Trápily domácí hráčky neustálými nákopy. Ve velkém vedru se víc unavily a hráčky v bílém se přece jen prosadily, když během 10 minut Šárka 3x skórovala a utkání rozhodla. Bohužel v samém závěru se defenzíva dopustila zbytečné chyby a unavené hráčky Jevišovic ještě zkorigovaly výsledek na přijatelný stav.

Sokol Tasovice – SK Líšeň 5:2 (0:1)

29.4.2018, 16,00 hod, Sokol Tasovice – SK Líšeň 5:2 (0:1), 11.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Radka, Šárka
nastoupily : Weidec, Eva, Terez, Hoki, Radka, Bižu, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis, Lula
střídaly : Čenda, Terka Hájková, Nikča, Šárka, Kuki
Tým Tasovic je nejčastějším soupeřem Líšeňských děvčat a to nejen při mistrovských utkáních, ale i při přípravných utkáních. A tak se trenérské duo rozhodlo domácí tým překvapit nejen rozestavením, ale i základní sestavou, když od začátku dostaly příležitost hráčky, které jinak střídají. Celý první poločas to byla neurovnaná hra obou týmů, přesto bylo cítit větší snahu domácích konečně porazit brněnský tým v soutěži. Přesto jsme viděli několik šancí, které byly způsobeny spíš chybou bránících hráček, než nějakou pěknou kombinací. Po jedné takové akci, kterou potáhla Hoki po straně, nacentrovala do vápna a tam špatně domácí odkoply míč, který se od Radky odrazil do domácí sítě a bylo to 0:1. Tento stav vydržel do přestávky a po přestávce se začaly dít věci. Vyrovnání přišlo po teči trestného kopu. O chvíli později následovala hrubka v obraně a tým Tasovic šel do vedení. O pár minut později vyrobily líšňačky další hrubici, kterou domácí opět nemilosrdně potrestaly. To už se na hřiště dostaly i hráčky ze střídačky a hra se začala ubírat líšeňským směrem a došlo i na snížení na rozdíl jedné branky. Tým z Brna měl míč častěji na kopačkách, ale o co víc držely míč a kombinovaly, o to větší hrubky bohužel v obraně dělal. A i když brněnský tým zanechal u diváků vcelku přijatelný herní projev, přesto si odvezl nečekaně vysoký výprask k radosti domácích diváků a hráček.

SK Líšeň – FC Medlánky 5:1 (2:0)

21.04.2018, 10,00hod, SK Líšeň – FC Medlánky 5:1 (2:0), 10.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 4x, Nikča
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Nikča, Šárka, Kuki, Fluffy, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Enny, Terka Hájková, Hoki, Radka a Leňa
Sobotní dopoledne přivedlo na umělu neporažený tým z Medlánek, který budil respekt právě z toho, že nebyl poražen a navíc nastřílel hodně branek. Napětí a prestiž utkání bylo znát na všech zúčastněných. Domácí tým zvolil zajímavou taktiku. Olíšek byl přesunutý ze stopera do středu zálohy s cílem eliminovat jejich rozehrávačku Evu Kučerovou. Obdobnou taktiku zvolily i hostující hráčky, když nedaly dýchat Kuželovy na rozehře Líšně. Líšňačky však měly Olíška, kdežto Medlánky náhradu nenašly. A tak po úvodních nervózních minutách začaly postupně přebírat otěže zápasu domácí hráčky. Nebyla to výrazná převaha, ale přesnější hrou se přece jen začala projevovat herní jistota. Domácí tým byl o něco důraznější, z toho pak vyplynulo několik přímých kopů na bránu Weidečka. Rány ovšem mířily přímo do náruče naší brankářky. Tým Medlánek často spoléhal na ofsajdovou taktiku, která jim vycházela až do 30 minuty, kdy si Šárka křikla a Kuki z pozice stopera poslala přesnou gólovou přihrávku. O pár minut později uplatnila svou rychlost a důraz Nikča po straně hřiště a domácí tým se podruhé radoval. Tým Medlánek však byl neustále hnán hlasivkami svého trenéra ke zvratu v utkání. Do druhé půle vlétl do zápasu hostující tým jako vyměněný, ale úvodní nápor nepřinesl kýžený efekt, naopak v době jejich největšího úsilí přidala Šárka třetí branku hlavou. Tato branka mírně uklidnila domácí hráčky, které si začaly více nahrávat míč a tím se víc uklidnit a více si věřit. I přesto se medlánecký tým neustále snažil utkání zdramatizovat. Hra na hraně ofsajdu a údajné neodpískané situace rozhodily hostující tým neustálými diskusemi s rozhodčím. To však vyhovovalo domácím, které přidaly ještě dvě branky (obě opět Šárka) a výrazný výsledek byl na cestě. Čestný úspěch zaznamenaly ženy z Medlánek 12 vteřin před řádným koncem. Utkání s týmem Medlánek bylo dramatické a bojovné s lepším výsledkem pro domácí tým.

Sokol Troubsko – SK Líšeň 1:1 (1:1)

15.4.2018, 15:30 hod, Sokol Troubsko – SK Líšeň 1:1 (1:1), 9.kolo MSDŽ-C
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Nikča, Šárka, Bižu, Kuki, Fluffy, Leňa, Olišek a Kužel
střídaly : Muška, Eva, Terez, Hoki a Rdka
střelci branek : Kužel
V první jarní kole měla děvčata z Líšně volno. Druhé kolo přisoudilo brňankám nebezpečný a nevyzpytatelný tým z Troubska. Byla krásná neděle, ale až možná moc teplá. Líšeňský tým byl o něco lépe postavený v tabulce a toto postavení by měl potvrdit i na hřišti. Tradiční rozestavení 4-4-2 mělo vnutit domácímu týmu styl, který se tým pokouší hrát delší dobu. Na hřišti nebyl ale rozdíl téměř znát. Snad to bylo vysokým trávníkem, hrbatějším trávníkem, každopádně tým z Brna nebyl schopen dostat míč řádně na zem a přesně si přihrát i na krátkou vzdálenost. Přesto lze konstatovat, že velmi nebezpečné byly pro domácí Nikita a Šárka, které svými průniky dělaly problémy domácí obraně, ale na finální nahrávku buď nedošlo nebo nebyla přesná. I tak si hostující tým vypracoval několik příležitostí (nikoli šancí). Jednu takovou po úniku Nikity proměnila Kužel ve vedoucí branku. Netrvalo ani 60 vteřin a jejich nejlepší hráčka po chybě v obraně hned z výkopu vyrovnala. A až do poločasu to byla nepřesná hra obou týmů s náznaky možností. Ve druhém poločase měla děvčata z Líšně mírnou podporu větru v zádech. Hra to sice nebyla pohledná, ale i malý vítr udělal v obraně domácích značné komplikace. Rychlá Šárka, Nikita ale i Nikča dělaly vše co mohly, aby vytvořily nějakou příležitost. Domácí tým jako by fyzicky odpadl a spoléhal se už jen na jednu vysunutou útočnici, na kterou odkopával míče s cílem, co nejdéle udržet míč od vlastní brány. Velice těžko se překonával blok 9 bránících hráček, ale i tak bylo vidět několik šancí, míč však v síti domácích neskončil. Celkově se hrál fotbal nepřesný, nepohledný a utrápený, bez myšlenky, nápadu a momentu překvapení.

turnaj v Nových Sadech

Turnaj na umělé trávě v Nových Sadech
dne 10.3. od 10,00 hod
Sestava na turnaji: Olíšek, Lula, Kužel, Elvis, Nikita, Šárka, Hoki, Efka a Weidec

Na turnaj do Nových Sadů se vydala sedmička odvážných, statečných a zkušených, které doplnily Efka s Hoki, coby žolíci. Na poslední chvíli se z turnaje odhlásil Baník Ostrava, a tak se o vítězství na konec utkaly týmy Nových Sadů „růžová“ (spíš jiniorky), Nových Sadů „bílá“ (ženy), tým Oseku, juniorky Havířova a líšeňský tým.
Na úvod turnaje a na rozehrání se utkaly ženy Líšně a „růžová“. Po velmi vlažných úvodních minutách převzaly iniciativu zkušené líšňačky a zápas vyhrály nakonec jasně 8:0, když se o branky podělily Šárka 3x, Elvis 2x, Kužel 2x a Hoki 1x. Druhou překážkou byl druhý tým Nových Sadů, „bílá“. Dal se očekávat vyrovnaný souboj a taky jím byl. Herně byly přece jen lepší ženy Líšně, přesto šly do vedení domácí hráčky šťastným odrazem z odkopu. Brňanky se však nevzdaly a trpělivou hrou nejen vyrovnaly Kuželem, ale nakonec 10 vteřin před koncem Elvis propálila vše a urvala vítězství na tu správnou stranu. Toto vítězství se nakonec ukázalo v průběhu turnaje jako rozhodující. Třetí překážkou byl týmu z Oseku. Herně se sice nemohly rovnat zkušenému týmu, přesto daly Weidecovy dvě branky díky chvilkové nekoncentrovanosti v obranné fázi. O celkové vítězství 5:2 se postaraly brankami Elvis, Kužel, Hoki, Olíšek a Efka, která dala velmi kuriózní branku. Weidec vyhodila míč přes celou délku hřiště do tyče a Efka jen doťukla. O pár minut později však Efka z úplně stejné pozice trefila vše, jen ne branku. Po tomto zápase bylo o vítězi rozhodnuto, přesto jsme chtěli turnaj vyhrát bez porážky. To však nezměnilo nic na tom, že do obrany nastoupily hráčky z útoku (Efka, Hoki a Elvis) a naopak. Nakonec i v tomto rozestavení slavil tým z Líšně vítězství 5:0 nad týmem Havířova. Turnaj jsme nakonec vyhrály s impozantním skóre 20:3 a do střelecké tabulky se zapsaly úplně všechny hráčky, včetně Weideca, která proměnila pokutový kop. Další branky přidala Šárka 2x, Lula a Nikita.
Vítězství v turnaji a cena za nejlepší brankářku bylo nejen ocenění týmu a Weideca, ale byly to i příjemně prožité sobotní chvilky celé sestavy.